Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

I ja sam drajvere skinuo s nvidije.SUtra bi trebalo da donesem jednog kineza - napajanje koje je i bilo u ovom mom sadašnjem kućištu, pre nego što sam pazario DTK u koji sada sumnjam.Maožda mi je malo previše tih 550W.šta da radim s tolikim watima, za samo jedan hard, jedan optički, matičnu i grafičku + 3 ventilatora?Da to nije loša ideja da prvo istestiram memoriju.Probaću prvo danas da proverim portove, kablove,...sve živo što je moglo da se rasklima.HDD sam istestirao sinoć i OK je.Za napajanje, trebalo bi da imam neke vrednosti u BIOS-u, a?
Saga continues...Bootabilni Hiren's disk i 3 različita testa memorije - na svakom se zakuca. Uvek. Pokušao više puta.Krenuću sistemom eliminacije (da prvo proverim šta nije riknulo).Prvo memorija, stavim drugu, pa vidim kako će se ponaša.
Link to comment
Krenuću sistemom eliminacije (da prvo proverim šta nije riknulo).Prvo memorija, stavim drugu, pa vidim kako će se ponaša.
Ako sumnjaš na napajanje, svaki iole pristojniji servis bi trebalo da ima spravicu za testiranje računarskih napajanja.
Link to comment
zna li neko gdje se moze naci activation code za ms office 2007? danima se nerviram kao lud.
Proguglaj "MICROSOFT OFFICE 2007 BLUE EDITION" - verzija koja ne treba da se aktivira.
Ako sumnjaš na napajanje, svaki iole pristojniji servis bi trebalo da ima spravicu za testiranje računarskih napajanja.
Ne sumnjam ninašta i sumnjam na sve, jer mi je ovo prvi hardverski problem s računarom.Sve što znam, znam samo preneseno, s raznih foruma.Hteo bih da vidim koliko ću sam moći/znati da rešim, pre nego što se obratim servisu. Edited by ion
Link to comment

Ako imas vise memorijskih modula, izvadi sve i onda jedan po jedan bockaj nazad redom u sve slotove i istestiraj.Kad si ih vec izvadio, mozes da probas i OVOMada, s obzirom da kazes da ti je cerkica "oborila sistem" (sa stola) moze biti da je osteceno napajanje ili je iskocio neki konektor i sl

Link to comment

"Sistem" je stajao na podu, baš sam ga zatvarao posle čišćenja, tako da je pao "samo" iz verikalnog u horizontalni položaj.Konektore sam sve ikopčavao pa ponovo vraćao.Doneo sam 2 nova (ganc) modula i stavio umesto starog, jedan po jedan.Na testiranju je i za njih goldmemory pokazao da nisu dobri.Mislim da nije u pitanju memorija.Planirao sm da danas stavim drugo napajanje, da skinem sumnju i s njega.Međutim, nisam ga ni doneo, još.Uradio sam sinoć nešto drugo: Resetovao bios ploče (vratio na default vrednosti).Sad testovi pokazuju da je memorija OK i trenutno nema nestabilnosti.Ponovo sam "od nule" instalaciju sistema, i sada dodajem jednu po jednu stvar i podižem nivo opterećenja.Još uvek ne pokazuje nikakve probleme.Nastavljam.

Edited by ion
Link to comment
Sad testovi pokazuju da je memorija OK i trenutno nema nestabilnosti.Ponovo sam "od nule" instalaciju sistema, i sada dodajem jednu po jednu stvar i podižem nivo opterećenja.Još uvek ne pokazuje nikakve probleme.Nastavljam.
Napetost raste. :lol:
Link to comment

jesu li u pitanju programi ili arhivirani fajlovi i pod kojim operativnim sistemom? u linuxu su fajlovi sa .bin ekstenzijom executable koji se startuju samo unosenjem njihovog imena u komandnu liniju.ukoliko je u pitanju download fajla za windows sa tim ekstenzijama, verovatno ti treba neki program za dekompresiju arhive koji podrzava .bin i .iso opcije. (ne koristim windows pa ne mogu da preporucim koji bi program bio najbolji).

Link to comment
kako startovati programe koji imaju ekstenzije bin ili iso?
A ako si skidao ceo disk nekog programa, onda je to image fajl, koji se u principu koristi tako sto napravis virtuelni drajv (alcohol 120%, deamon tools) ili narezes tu sliku na CD (Nero, ImgBurn)
Link to comment

Da li još nekome Hotmail lagano umire od juče? Dođem kući, otvorim Inbox u Eksploreru, otvori se brzo ko munja, a onda kliknem na novi mail - neće. Stoji. Gleda me. U donjem levom uglu neka žuta porukica koju već mrzim sa strašću, "Working on your request...", a u statusbaru stoji nešto "javascript wWXc". Juče, posle 15 minuta petljanja probam u Fajrfoksu, otvori se. Aha, računam nešto je do Eksplorera. Kad danas, ista stvar i u Eksploreru, i u Fajrfoksu i u Operi. Stoji, ne mrda, ebalo ga working on my request. Čistio keš, kukijse™, itd, nema. Guglam o tome, nalazim samo da je to "compatibility issue with IE8 beta", ali ja i dalje imam IE7, osim toga dešava se i na drugim browserima. Logujem se na drugi hotmail nalog koji imam samo za registracije i druge gluposti, tamo otvara sve živo. :twak:

Link to comment
Da li još nekome Hotmail lagano umire od juče?
rqdi bez problema - safari na meku; na ovom kompu nema drugih browsera, pa ne mogu da proverim
Link to comment

Radi i meni. :)Odlično izdanje.Elem:Outlook 2007 pitanjce:U starijim verzijama outlooka, kad mi neko u okviru (HTML)poruke ima insertovanu animiranu gif sličicu, tako se i videla (i kad otvorim, i u "reading pane"-u).U 2007-mici, je vidim zamrznutu.Gde se šta čekira da se gifovi vide animirani?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...