Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Znam, ali nemam stvarno nikad lag pri igranju (osim u navedenoj situaciji što se lako rešava). I pošto nije uvek sve puno, naravno, cool mi je da dele oni što su trenutno tu sav bandwith radi veće brzine i komocije™.

 

Zato i kazem minimal granted bandwidth. Ako je jedan racunar zauzet koristice svu dostupnu liniju - logika.

Ako je 12 racunara na 10 Mbps, hipoteticki, u sustini ce svaki klijentski request (bilo klik linka na sajtu ili paket u igrici) da gleda da uzme do 2 Mbps minimalno mada realno, ce da dijele po 800 kbps.

 

Ne svodi se na ogranicavanje linije, vec omogucavanje da ako jedan koristi 10 Mbps, drugi kad se prikljuci - sigurno dobije 2 Mbps ili koliko se vec naumi. Konkretno se cifre mogu stelovati po sopstvenom nahodjenju, odnosno jacini linije, procentu zauzeca u prim time-u itd, itd.

Edited by Tpojka
Link to comment

Prilikom paljenja kompa cujem 2 kratka beepa jedan za drugim, je li to normalno? Racunar se loaduje standardno, ne primecujem nikakve probleme u samom windowsu. Malo sam guglao i nasao ove beep kodove, a imam AMI bios, pa se malo brinem...

Link to comment

probaj da otvoris komp, i sve slotove proveri, to je ono sto mozes da uradis. "pritegni" ih. bez obzira sto ti izgledaju da su na svom mestu.

 

edit: hvala za ovu semu: 'post beep codes'

Edited by hoffnung
Link to comment

probaj da otvoris komp, i sve slotove proveri, to je ono sto mozes da uradis. "pritegni" ih. bez obzira sto ti izgledaju da su na svom mestu.

 

I prašinu naravno, pogotovu sa slotova tj iz slotova. 

Link to comment

Prilikom paljenja kompa cujem 2 kratka beepa jedan za drugim, je li to normalno? Racunar se loaduje standardno, ne primecujem nikakve probleme u samom windowsu. Malo sam guglao i nasao ove beep kodove, a imam AMI bios, pa se malo brinem...

 

Pa trebalo bi da ti piše na post screenu šta se dešava.

Možda ti je post screen disableovan u biosu pa ga ne vidiš, ali možeš da ga ponovo pustiš pa vidiš šta ti kaže...

Link to comment

Ne vidim taj post screen, ima li neka komanda da se to ukljuci, tipa F1 i tako to? 

 

Ovde pise da je kod nekih biosa normalno da se oglasi i dva puta... a i nije mi bas najjasnije cemu je razlika izmedju tog "normalnog" kratkog beepa i ovog problematicnog kratkog beepa, mozda se taj drugi ponavlja? Ili se taj beep code gleda samo ako se sistem ne podigne?

 

Pustio sam onaj windows memory diagnostic, nije nasao nista, a i racunar uopste radi kao sat, nekako mi je tesko da se ubedim da imam neki problem. Znam da je i ranije beepovalo™ prilikom paljenja, samo se ne mogu setiti da li jednom ili dvaput...  :mellow:

Link to comment

Ne vidim taj post screen, ima li neka komanda da se to ukljuci, tipa F1 i tako to?

Post screen je ono što vidiš pre nego što krene da se podiže Win, crni ekran sa informacijama o grafici, memoriji, diskovima etc...

E sad, AMI je baš mator (?), pa ne znam da li uopšte može da se preskoči prikazivanje POST informacija, ako može, moraćeš da se provrtiš kroz Bios setup (u setup se ulazilo sa [del], ako se ne varam)...

 

S druge strane, kao kroz maglu mi se javlja da sam na nekom starom kompu imao bip ili bip-bip kad ga upalim, kao deo redovnog podizanja...

 

Znam da je i ranije beepovalo™ prilikom paljenja, samo se ne mogu setiti da li jednom ili dvaput...  :mellow:

 

 

Veljo, jesi stavljao onaj neki malware kurac-palac što ti je Chrome nudio neki dan?

 

 

yxo.warmportrait.com

Vidi ovo.

Link to comment

 

 

Veljo, jesi stavljao onaj neki malware kurac-palac što ti je Chrome nudio neki dan?

 

 

Vidi ovo.

E to je taj kurac-palac...

Probao spyhunter nasao svasta ali kad treba da brise trazi da se legalizujem  :cry:

Posle nasao drugi neki cleaner i pocistio mi sve za sada ok....

Edited by Frank Pembleton
Link to comment

Post screen je ono što vidiš pre nego što krene da se podiže Win, crni ekran sa informacijama o grafici, memoriji, diskovima etc...

E sad, AMI je baš mator (?), pa ne znam da li uopšte može da se preskoči prikazivanje POST informacija, ako može, moraćeš da se provrtiš kroz Bios setup (u setup se ulazilo sa [del], ako se ne varam)...

 

Nisam nasao nista u biosu sto bi ukljucilo post screen, jedino blizu tome je opcija fast boot koja je vec bila iskljucena. Google kaze da su jos neki s mojom maticnom (FM2-A55M-E33) prijavili isto, mozda je to standard za nju. Znam da za ovih nekoliko meseci koliko imam novi komp nijednom nisam video taj post screen, a nikakve prave probleme nisam primetio.

 

Zna li neko odgovor na ono pitanje gore, u cemu je razlika izmedju normalnog post beepa koji bi valjda svi racunari trebalo da imaju i ovog problematicnog?

Edited by Calavera
Link to comment

Možda da overiš MSI Live Update, on će da ti proveri verziju BIOSa i drajvera i spakovaće ti nove, ako je potrebno?

 

 

u cemu je razlika izmedju normalnog post beepa koji bi valjda svi racunari trebalo da imaju i ovog problematicnog?

Btw, kako znaš da je tvoj beep problematičan?

Link to comment

Uh, cuo sam bas lose stvari za taj Live Update, ne bih se upustao u tu avanturu.

 

Pa ne znam da li je problematican, to i pokusavam da provalim ovde :D Zapravo sam i naklonjeniji tome da nije, uzasno sam paranoican kod ovog novog kompa. Juce sam posle duze vremena prvi put i registrovao taj zvuk jer mi se glava nasla blizu kucista u trenutku paljenja, stvarno nije preterano glasan a i ja imam los sluh...

Link to comment

Pominjao sam ranije problem sa kablom na mojoj mehanickoj tastaturi (dell at102w)

 

Definitivno je unutra dzek a nije zalemljeno. Da li je moguce naci kabl ps2 to ovo (ima jos crna zica koja ide pozadi na metal (zemlja?))

 

tastdzek.jpg

 

pretpostavljam da ne moze usb bez nekih dodatnih konvertera. Skroz mi je ok da ostane ps2 ali moram da menjam problematicni kabl. Mada sam ga sad malo bolje obezbedio unutra pa sad skoro da i ne zeza.

 

Nikako nije hteo da izostri sliku al vidi se o kakvom se dzeku radi.

Edited by katamaran
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...