Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Jel ima opcija da "navijem" neki sat na kompu da se sam ugasi, preko program ili sta ja znam? Win 7 je OS.

 

U command promptu (Ctrl+r, pa kucaš cmd [Enter]) ukucaj shutdown -s -t xxxx (xxxx je broj sekundi za koji želiš da se ugasi). Ostale opcije ovde, ili kucaj shutdown /s.

 

Ako te mrzi da kucaš svaki put, napravi .bat fajl.

Edited by JozoMujica
Link to comment

Ide WIN taster + r, a ne CTRL, a postoji i precica u Start meniju.

 

Sent from my WP 7.8 using Tapatalk!

Edited by dvb-t manijak
Link to comment

Ide WIN taster + r, a ne CTRL, a postoji i precica u Start meniju.

 

Sent from my WP 7.8 using Tapatalk!

 

Jes' bre, ja to pritiskam jedno 40 puta dnevno, pa i ne znam, ruka sama. :D

 

Lapsus alkoholis, hvala na ispravci.

Edited by JozoMujica
Link to comment

U command promptu (Ctrl+r, pa kucaš cmd [Enter]) ukucaj shutdown -s -t xxxx (xxxx je broj sekundi za koji želiš da se ugasi). Ostale opcije ovde, ili kucaj shutdown /s.

 

Ako te mrzi da kucaš svaki put, napravi .bat fajl.

 

:Hail::rolf:

Nemoj da se psujemo.

Link to comment

Ma to ti je običan tekstualni fajl koji možeš da nazoveš kako želiš, samo je bitno da mu ekstenzija (ako je i ovo psovka, onda ništa) bude  bat a ne txt.

 

U njega staviš ovu komandu gore, i onda samo dvoklik na njega.

 

edit: evo ti fajl koji gasi računar za sat vremena, samo ga raspakuj negde gde ti je zgodno (desktop npr). Ako hoćeš drugo vreme, promeni broj sekundi.

 

 

Edited by JozoMujica
Link to comment

Da li neko koristi LibreOffice Writer i da li zna kako da mi svaka fusnota izgleda normalno i isto? Kako da podesim da mi sve te male brojke-fusnote u tekstu, budu iste veličine i da stoje gore iznad reči? Većina je ok, al me neke zezaju.  :cry:

 

Hitno mi treba odgovor do večeras u kasne sate/sutra ujutru.  :heart:

Link to comment

mogao bih verovatno [ako se neko ne javi u medjuvremenu ko zna sigurno] da ti pomognem, buduci da imam libreoffice writer, ali ne znam sta su fusnote u tom smislu? jel mozes da udaris 'printscreen' da vidim kako to izgleda?

Link to comment

Fusnota - tekstić ispod glavnog teksta, a gore označiš brojkom iznad reči na kraju rečenice/pasusa, mada ne mora samo na krajevima.

 

U libreoffice-u, kad otvoriš dokument, pa ideš na insert pa footnote/endnote...nemo' da udaram printscreen

Link to comment

sada kada si objasnila, skapirao sam. sada bas gledam da li ima opcija 'select all' kao da formatiras sve u istom primeru, ali ne ide mi od ruke. mada mi nije jasno zasto to se to promeni... da li ti uvek stoji karakter i font kao isti? probaj da selektujes [ili 2x klikni na istu] fusnotu u samom tekstu i pogledaj da li moze da se promeni:

 

edit footnote/endnote - choose

 

mada, tesko da cu ti ja pomoci. slabo radim sa fusnotama.

Link to comment

Treba da instaliram xp na jedan matori komp pa imam par pitanja/

 

1. boot from zip drive (ili nesto slicno) bi bio boot sa flesa?

 

2. jel normalno da se resetuje uz bsod ako je win instaliran na drugoj masini?

 

3. Zasto bios vidi hard od 250GB kao 136? (ako sam dobro zapamtio) Neko ogranicenje ploce eventualno? Na njoj je bio hard od 40 giga.

 

edit: izguglao sam za 3. ... Inace je ide drajv i za sada nema namesten nijedan dzamper. Posle cu videti kako to da resim...

Edited by katamaran
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...