Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Moze neko da potvrdi da premestanje harda nema veze sa sadrzajem istog? Znam da sam paranoican, ali danas sam krv propisao s nekim windows updateom koji nikako nije hteo da se instalira, samo bih da potvrdim da to dvoje nije povezano.

 

Nego, nasao sam sliku ovih rubber grommeta koji mi trebaju:

 

55_thumb.jpg

 

Za sad nisam imao srece u potrazi, izgleda da ih je prilicno tesko nabaviti...

 

Koliko se meni čini ovakve gumice dolaze uz sva bolja kućišta. (Ovo sa tvoje slike je čak iz 2007. tako da ne mora da budu nužno novija) Vidi kod nekog ko je skorije uzimao kućište, sigurno ima višak jer se dobija za onoliko hardova koliko može maksimalno da stane.

Link to comment

Treba da povezes telefonsku liniju sa spliterom, pa sa telefonom i tim ruterom. Ruter povezes za komp preko lan kabla i podesis parametre.

 

Jesam plasticno objasnio, ali to je sve sto treba da odradis :D

Sve je to uradjeno. To sam ja sve razvukao pre 10 godina i do juce je tu fercerao Telekomov modem. Cim stignem kuci zovem podrsku.
Link to comment

nego rece da ti svetle samo prva (verovatno lan) i cetvrta lampica (wifi), jel imas ti uopste adsl signal na ruteru?

 

za pocetak uvek najpre pokusaj iskljuciti i ukljuciti ruter ponovo u struju :)

Link to comment

Mogu ja. :)

 

 

http://www.kupujemprodajem.com/gumeni-vibro-srafovi-sa-gumom-19784770-oglas.htm

 

@ Moca 

 

definitivno call centar. Mozes i preko foruma ali tako dosta sporije ide.

 

Hvala, znam da smaram s ovim glupostima :) Ovo sa linka mi je malo previse... hardkor, dimenzije deluju preterane.

 

Koliko se meni čini ovakve gumice dolaze uz sva bolja kućišta. (Ovo sa tvoje slike je čak iz 2007. tako da ne mora da budu nužno novija) Vidi kod nekog ko je skorije uzimao kućište, sigurno ima višak jer se dobija za onoliko hardova koliko može maksimalno da stane.

 

Pa ja sam skoro uzimao i nisam ih dobio :D Mora da ima negde u maloprodaji, raspitacu se.

Link to comment

Drugacije radi telekom ADSL, a drugacije ADSL ostalih provajdera.

Oni idu PPPoE. Ako tu nisi logovan, nema konekcoje.

 

 

 

 

Sent from my WP 7.8 using Tapatalk!

Link to comment

nego rece da ti svetle samo prva (verovatno lan) i cetvrta lampica (wifi), jel imas ti uopste adsl signal na ruteru?

 

za pocetak uvek najpre pokusaj iskljuciti i ukljuciti ruter ponovo u struju :)

Svetli prva za ukljuceno iskljuceno i cetvrta za wi fi. I svetli za lan1 a to je druga grupa lampica. Druga i treca ne svetle a treca je valjda za net.

Drugacije radi telekom ADSL, a drugacije ADSL ostalih provajdera.

Oni idu PPPoE. Ako tu nisi logovan, nema konekcoje.

 

 

 

 

Sent from my WP 7.8 using Tapatalk!

A kako se tu loguje? Meni instalater povezao modem i to je to, kaze sutra kada iskljucis telekomov Adsl proradice ti nas. Zvacu posle da pitam.
Link to comment

ma verovatno ti je njihov radnik vec uneo parametre konekcije

 

 

ono sto je bitno, ti izgleda nemas adsl vezu("fizicki vezu sa provajderom", a to je prvi korak ka ostvarivanju internet konekcije). posto na takvim ruterima skoro uvek ima lampica i za adsl vezu (verovatno ta druga) i pored za internet konekciju.

proveri da spliter nije slucajno pogresno spojen i koliko god bedasto zvucalo pokusaj iskljuciti/ukljuciti ruter :)

 

 

edit: na ruter se konektujes tako sto adresu za pristup ruteru uneses u browser, mahom je to 192.168.1.1 ili 192.168.0.1 kod ovih tp link rutera. mozes proveriti u parametrima mrezne konekcije (dole pored sata :) ) adresa default gateway bi trebalo da je adresa tvog adsl rutera

 

pristupas mu sa passwordom koji si dobio od provajdera ili eventualno pokusaj kombinacije admin/admin ako nije zakljucan

 

 

ali nema nikakve potrebe da cackas ruter dok ne dobijes adsl vezu

Edited by pbg12345
Link to comment

Sad nasao uputstvo za taj modem od sbb-a pise da mora da svetli i druga lampica ona znaci da postoji adsl konekcija. Predlazu da se odradi factory reset pa ako i to ne pomogne da se zove call centar.

Link to comment

Zvao sam podrsku naravno da port nije aktiviran i kaze mi operater da ce biti aktiviran u roku od 7 radnih dana. Nadam se da nece bas toliko morati da se ceka :/

Kad sam vec ovde drugo pitanje: kupio sam komp za kancelariju i na njemu je instaliran Win7 ali hard nije podeljen na particije. Da li mogu da ga podelim na dve particije bez reinstalacije Wina?

Link to comment

Zvao sam podrsku naravno da port nije aktiviran i kaze mi operater da ce biti aktiviran u roku od 7 radnih dana. Nadam se da nece bas toliko morati da se ceka :/

Kad sam vec ovde drugo pitanje: kupio sam komp za kancelariju i na njemu je instaliran Win7 ali hard nije podeljen na particije. Da li mogu da ga podelim na dve particije bez reinstalacije Wina?

Imas gomilu programa za deljenje particija, ne moras ponovo reinstalaciju. Recimo EaseUS Partition Master ili pokreni HIREN`S BOOT i resi problem sa nekim od tih menadzera preporuka je da ostavis 100 GB za WIN, cisto da se ne cimas kad prepune disk glupostima na desktopu :D

Edited by Milosh76
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...