Jump to content

Pitanja


Recommended Posts

Sledece nejasno™ pitanje: 

 

U skoli imaju drzavni/ministarstva prosvete wifi - nejasno je koji je tacno standard.

Dete ima HP ENVY TouchSmart 14-k033tu Ultrabook koji ima 802.11 b/g/n

 

To je (izgleda "kao kod nas") slabo pokriveno tako da se deca samoorganizuju - pa to ili radi - ili - kome "ne radi" ta(j) kupi wifi usb convertor (nesto iz edicije: D-Link DWA171, Cisco AE2500 ili ASUS USB-N53 - ovo iz jednog izvora). Drugi izvor samo kaze - convertor treba da je "Dual band / 5 GHz adapter a, b, g or a, e"... 

 

Ja sam kao siguran da ovom HPju ne treba convertor (izmedju ostalog i zato sto Chrombuci™ istog godista rade bez convertora/adaptera) al' - je@iga - kad o tome brinu deca kojima je to zadnja rupa na svirali (ujedno imaju svoj wireless internet kad ima nesto zaista zatreba) - onda dodjes u situaciju da nemas koga da pitas sta i kako... 

Je l' ovo ima nekog smisla?? 

Ili jednostavno da kupim neki D-Link dual band i da se nadam najboljem?? :)

Link to comment

Pre neki dan sam pomerio hard disk na sredinu one konstrukcije na kojoj se nalazi (ne znam kako se zove, hdd cage?), do sad je bio skroz dole kao na ovoj staroj slici:

 

1.jpg

 

Moguce da umisljam, ali cini mi se da se od tada u task manageru pojavio proces zlokobnog imena System Interrupts. Doduse, nikad ne zauzima vise od 0,2% procesora kad bacim pogled na njega, sto bi trebalo da znaci da je sve u redu? Ima li jos neko System Interrupts u task manageru?

Edited by Calavera
Link to comment

Hvala, verovatno je i pre toga bio tu nego sam ja sad poceo vise paznje da obracam na task manager.

 

Nego, to premestanje harda je dovelo do dodatnog smanjenja vibracija, ali ne i do potpunog istrebljenja istih :mad: Ima li neko ideju kako da propustim™ hard kroz onaj pertla mod koji je spominjan ranije, tj. da ga obesim na pertle/lastis/sta vec? Nema prostora da ga okacim horizontalno, jedino vertikalno ali nisam siguran kako bih ga onda zadrzao u mestu...

Edited by Calavera
Link to comment

Pitanje je kolko je to uopste izvodljivo na njegovom kucistu.

 

Ja se ne bih zezao sa pertla modom jer mislim da ce sam hard vise vibrirati u toj varijanti. Nece se prenositi na kuciste al ce ugroziti zdravlje harda. Cisto moja teorija ali...

 

Za famozne vibracije je tesko kuciste zakon.

Link to comment

može i da proba da ubaci gumice (za slavine) između harda i lima kućišta, onda atreba pritegnuti šrafove do kraja jer se gubi efekat gumica koje treba da apsorbuju vibracije hard-a

Link to comment

Kako na tabletu od 7 inca da gledam stream? Treba mi neka aplikacija?

Kad odem preko chroma javlja mi da imam viruse i slicne gluposti

Link to comment

Zasrafi ga sa obe strane kucista, time ces smanjiti vibracije

 

Vec jeste tako zasrafljeno.

 

Pitanje je kolko je to uopste izvodljivo na njegovom kucistu.

 

Ja se ne bih zezao sa pertla modom jer mislim da ce sam hard vise vibrirati u toj varijanti. Nece se prenositi na kuciste al ce ugroziti zdravlje harda. Cisto moja teorija ali...

 

Za famozne vibracije je tesko kuciste zakon.

 

Istina, ono moje staro kuciste nije vibriralo niti se culo uopste mada sam sve vreme imao stock kuler koji se tresao kao manijak. Ali sta je tu je, kad sam vec presao na ovo novo, valjalo bi ga nekako naciniti pristojnim za rad. Ja sam citao da je jedini nedostatak tog pertla moda to sto ce temperatura harda malo skociti, nije bilo reci o dodatnom pritisku na isti. Samo se pitam kako u praksi izvesti to na ovako malom prostoru...

 

Drugo resenje je da na srafove stavim ono sto se u inostranstvu zove rubber grommets:

 

rubber_grommets_big.jpg

 

Ovo je slabije resenje od pertla moda, ali mozda bi meni bilo dovoljno jer mi samo treba jos taj 1 mali korak ka smirivanju vibracija. Zna li neko kako se zove ovo kod nas i gde bih ih mogao naci?

Link to comment
 Zna li neko kako se zove ovo kod nas i gde bih ih mogao naci?

 

Vibration damper pads. Slobodan prevod bi otprilike bio gumice za smanjivanje vibracija

 

edit: guglam tvoju  slliku  i kaze

 

 

rubber grommet

wtf is a grommet :)

 

edit 2: sad vidim da si to i napisao. Frisko sam probudjen pa mi je to promaklo.

Edited by katamaran
Link to comment

 

 

 

šta nije jasno ^_^

- naravno ako hdd cage amože da se izvadi iz kućišta ovaj mod otpada

 

 

Mislim da moj ne moze, ili bar ja nisam primetio.

 

Vibration damper pads. Slobodan prevod bi otprilike bio gumice za smanjivanje vibracija

 

edit: guglam tvoju  slliku  i kaze

 

 

wtf is a grommet :)

 

edit 2: sad vidim da si to i napisao. Frisko sam probudjen pa mi je to promaklo.

 

Ma da, to je to. Probacu s njima, samo ne znam gde da ih nadjem... da se raspitam negde gde prodaju gumene proizvode ili mi treba nesto specijalizovanije™?

Link to comment

Kako na tabletu od 7 inca da gledam stream? Treba mi neka aplikacija?

Kad odem preko chroma javlja mi da imam viruse i slicne gluposti

Narode... treba mi pomoc i savet...
Link to comment

Ma da, to je to. Probacu s njima, samo ne znam gde da ih nadjem... da se raspitam negde gde prodaju gumene proizvode ili mi treba nesto specijalizovanije™?

Iskreno pojma nemam. Prvo sto mi pada na pamet bi bile neke vodoinstalaterske gumice.

 

 

Narode... treba mi pomoc i savet...

 

Neki drugi browser?

Edited by katamaran
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...