Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Kako se radi indeksiranje sajta na pretrazivacima? Jedan poznanik drzi auto-skolu i odradio je sajtic za istu ali ga to malo jebava. Dakle, evo ga: LinakTrenutno, kucanjem pojmova "auto skola kingstarsm", "kingstarsm" i slicnih se moze doci na cenovnik sajta ili do registra firmi iz SM, ali do glavne strane samog sajta nikako...
bilo bi zgodno i da na glavnoj strani imas barem ime firme (tekst, ne sliku), alternativni text za sliku sa imenom firme i obavezno page title - ime firme ili zeljeni pojam. sada pise 'index'. Edited by morgana
Link to comment

Kojim sajtovima - izvorima za drajvere verujete, osim samih sajtova proizvođača?Tražim sve moguće drajvere i kombinacije za EPOX 8RDA3G ploču i MSI GF 5900 XT ViVo.

Link to comment
Za te pare su i dobili odgovarajući dizajn.
To mozda u Beogradu. Ovde se narucuju ubistva za te pare, kakav crni web dizajn :lol: Zezam se, ali ono je stvarno bedno i cenim da svaki pocetnik moze onako da odradi ali ajde... Uglavnom, hvala vam na savetima, dao sam mu da procita ovo pa nek' se sam jebava. Mene ovo, realno, ne zanima, a nismo toliko dobri da bih se nesto zesce cimao da mu pomognem.
Link to comment

10x.Kad mi je OS pao u predvorje pakla, ustanovio sam da nemam drajvere u back up-u.Podigao sam sistem, konektovao se na net i naravno instalirao antivirus i firewall.Kad pronađem drajvere, da li je bolje da ih instaliram na "čist" OS (to bi značilo, opet format, pa instalacija OS), ili mogu i sada, posle ubačenih AV i FW?

Link to comment
10x.Kad mi je OS pao u predvorje pakla, ustanovio sam da nemam drajvere u back up-u.Podigao sam sistem, konektovao se na net i naravno instalirao antivirus i firewall.Kad pronađem drajvere, da li je bolje da ih instaliram na "čist" OS (to bi značilo, opet format, pa instalacija OS), ili mogu i sada, posle ubačenih AV i FW?
Instaliran AV i FW ne bi trebalo da imaju nikakve veze sa instalacijom drajvera.Eventualno, ugasi AV dok instaliraš, da se ne bi bunio kada instalacija drajvera počne da prčka po sistemu.
Link to comment
Skreće me na DriverGuide.com. Jel' to u redu?
to je taj. treba da samo da se registruješ i besplatan je, ali nakon određene količine skinutih fajlova traže keš.btw ne znam zašto ne skidaš sa matičnih sajtova proizvođača kad već postoje? Edited by Biohemija
Link to comment
btw ne znam zašto ne skidaš sa matičnih sajtova proizvođača kad već postoje?
Htedoh i ja ovo pitati, a onda pomislim da razlog sigurno postoji, jednom sam i ja imao razlog, ali upravo zbog toga da stavim malo upozorenje - kad je Doom3 izašla, pičila je fino na mojoj ATI kartici sa matičnim drajverima što se tiče brzine, ali se randomno (i vrlo često) blokirala. Proguglam, kažu da u tom poslednjem buildu drajvera ima neki nedostatak koji se loše ponaša pod Doom3. Ja naravno magarac, ne mogu da čekam da ovi iz ATI-ja napišu novi build, nego ti lepo odem na ovaj, ili beše DriverHaeven.net, koji već beše, vidim imaju prepisane drajvere, jel popravljena stvar za Doom3 - jeste - skidaj! Još sam video neko malo upozorenje da će Doom3 još brže da ide sa ovim drajverima jer su žešće nahajcani da izvuku maximum iz kartice, naravno ja sam potpuno ignorisao ovo u Italicsu i bio srećan da će Doom3 da ide optimalno. I jeste. Dok mi se kartica nije spržila dan kasnije. Stoga, oprezno sa patchovanim drajverima.
Link to comment
to je taj. treba da samo da se registruješ i besplatan je, ali nakon određene količine skinutih fajlova traže keš.btw ne znam zašto ne skidaš sa matičnih sajtova proizvođača kad već postoje?
To i jeste najlogičnije rešenje, međutim, na epoxovom sajtu pola linkova za download ne radi.Elem, pronašao sam ih.A sada moj pravi problem.Od subote popodne počeo mi je komp da mi se zakucava (nekad se resetuje, nekad zamrzne).Kako je OS već bajat (2 godine) reko', ajde da ga instaliram od nule.Prskao je 2 puta u toku instalacije i prekidao, iz trećeg puta je tek uspeo, ali opet "štuca", nema pravila u kojim situacijama.Počinjem da mislim da je u pitanju hardverski problem, jer je, u petak ili subotu dok sam ga čistio, ćerkica prevrnula kućište iz uspravnog u horizontalni položaj. Ipak je lupilo..Šta bi trebalo da pogledam kod hardvera, sem "da li se neka žica otkačila" i čime bi mogao da detektujem eventualni problem?Nešto mi vuče na napajanje.Kako njega da istestiram?Ako jeste koje da kupim?(konfiguracija je skromna (da se videti iz jučerašnjeg posta na čemu se zasniva), igre nešto ne preferiram, uglavnom download, titlovanje, video enkodiranje, kancelarijski posao, photoshop i rezanje) Edited by ion
Link to comment

Epox je batalio maticne, pa je verovatno to razlog. Mada, ja sam za moju 8rda+, do nedavno, drajvere skidao sa nvidia sajta. Ako je zbog napajanja, pokusaj da pozajmis od nekoga bilo koje (moze i neki kinez), pa vidi da li sve funkcionise. Meni je losa memorija pravila dosta problema kod instalacije OSa. Po 4-5 puta sam morao da pokusavam. Skini neki program za testiranje memorije, cpu-a, pa provrti malo. Ako budes morao da kupis napajanje, vidi neki LC power. Nisu vrhunska, ali nisu ni krsh, a cena im je oko 40e (550W)

Link to comment

I ja sam drajvere skinuo s nvidije.SUtra bi trebalo da donesem jednog kineza - napajanje koje je i bilo u ovom mom sadašnjem kućištu, pre nego što sam pazario DTK u koji sada sumnjam.Maožda mi je malo previše tih 550W.šta da radim s tolikim watima, za samo jedan hard, jedan optički, matičnu i grafičku + 3 ventilatora?Da to nije loša ideja da prvo istestiram memoriju.Probaću prvo danas da proverim portove, kablove,...sve živo što je moglo da se rasklima.HDD sam istestirao sinoć i OK je.Za napajanje, trebalo bi da imam neke vrednosti u BIOS-u, a?

Link to comment

Ne brini se, nema tu 550w :D (mislim da je realna snaga oko 400 i nesto)Ako zelis da izbegnes kineze, LC power mi deluje (ili mi je bar delovao kada sam ga uzimao) kao najjeftinije pristojno resenje. Ima i nekih CMastera u tom cenovnom rangu, ali su bucniji, a nisu znacajno kvalitetniji. Na kakve vrednosti u biosu mislis? Tu mozes da podesis napone za cpu, memoriju,...ali to ne moze da se poremeti padom. Mozes u Everestu da pogledas kakvi su ti naponi po granama, pa vidi da li tu nesto odstupa.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...