Jump to content

Pitanja


Recommended Posts

btw koji OS imas? Ako je sedmica koja tacno?

 

For example, if you’re using Windows 7 Starter, you can only use up to 2 GB of RAM, not 4 GB.

 

windows-7-ram-limits.png

Edited by katamaran
Link to comment

On bi morao da vidi svu memoriju. Da je slucajno win 7 starter to bi objasnilo ovu pricu sa ramom.

Edited by katamaran
Link to comment

Na to i ja racunam a dodatno me nervira sto "vidim" ocima koliko je spor u odnosu na ono sto ja ocekujem od - rek'o bi covek po specs - pristojnog™ racunara...

Link to comment

Mislim da je update BIOS-a ono sto bi valjalo probati sledece al sacekajmo Vapada. Nego sto ne stavis neku najobicniju grafiku da oslobodis tu memoriju sto ti jede integrisana?

Link to comment

Izvinjavam se sto upadam, samo kratko, da li je pravljenje bootabilnog Linuxa isto kao i sa bootabilnim WIN7, recimo? Ne treba mi neki "poseban" softver posto iz WIN pravim LInux?

 

Samo pokrenem rufus i to je to?

Edited by Milosh76
Link to comment

Koliko se secam. Jednom sam to radio i secam se da je operacija bila krajnje jednostavna.

Edited by katamaran
Link to comment

prvo proveriti biosu koliko je alocirano za integrisanu grafiku...mada bi to trrbalo biti oko giga. takodje, drajveri za plocu i grafiku, full, sa sajta proizvodjaca. moze i bios, verovatno pise u biosima sta popravljaju, i verovatno moze iz win...

Link to comment

Izvinjavam se sto upadam, samo kratko, da li je pravljenje bootabilnog Linuxa isto kao i sa bootabilnim WIN7, recimo? Ne treba mi neki "poseban" softver posto iz WIN pravim LInux?

 

Samo pokrenem rufus i to je to?

Mozes tako, ali ti je bolje da iz nekog LIVE linuksa instaliras na usb.

Onda ce ti pamtiti sve promene konfiguracije i dodate programe.

 

Imam 2Gb usb sa knopixom, radi super.

 

 

 

Sent from my WP 7.8 using Tapatalk!

Link to comment

A ima li u biosu negde, oko podešavanja memorije opcija memory  hole ili remapping?

To može da se uključi. Takođe tu su i opcije da se vrati na default podešavanja ili...nova verzija biosa, vidim da ima win bios za tu ploču 2.6, i da je bilo dosta verzija koje povećavaju kompatibilnost sa prcesorima i svašta nešto. Tako da je to sledeći korak.

Link to comment

A ima li u biosu negde, oko podešavanja memorije opcija memory  hole ili remapping?

To može da se uključi. Takođe tu su i opcije da se vrati na default podešavanja ili...nova verzija biosa, vidim da ima win bios za tu ploču 2.6, i da je bilo dosta verzija koje povećavaju kompatibilnost sa prcesorima i svašta nešto. Tako da je to sledeći korak.

Jasno - nego nisam stigao danas. Imao sam - ono - "jedan u pet godina" dan - zadnja stvar racunar... :)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...