Jump to content

Pitanja


Recommended Posts

Ustvari - ako nisam mnogo dosadan - ako belarc i bios "vide" 2 slota puna - da l' je moguce da je jedan modul rikn'o a da to niko "ne zna"?? 

Link to comment

Kako? :)

1. izvadis

2. ponovo vratis 

 

:)

ako imas gumicu za brisanje usput ocisti kontakte na memorijama.

 

hqdefault.jpg

 

 

u teoriji mozda je crkla plocica rama ali jos nisam naisao na slucaj da kompjuter uopste ne vidi problematican ram.

 

edit: probaj da ga upalis sa obe memorije pojedinacno. Za pocetak stavljaj ih u slotove u kojima su sada.

Edited by katamaran
Link to comment

1. izvadis

2. ponovo vratis 

 

:)

 

u teoriji mozda je crkla plocica rama ali jos nisam naisao na slucaj da kompjuter uopste ne vidi problematican ram.

hvala.

Link to comment

Jesi li vadio nekad memoriju?

 

Obavezno prvo izvadi napojni kabl.

 

na krajevima slotova imas zabice koje moras da pomeris da bi mogao da izvadis ram. U nekim slucajevima zabica je samo na jednoj strani(najcesce je sa obe)

 

Gledaj da ram hvatas samo za ivice i ne diraj prstima kontakte na memoriji.

 

 

prva stvar koju bih probao je obe plocice pojedinacno. Za pocetak u slotovima u kojima su vec. Ako u oba slucaja podigne sistem znamo da su oba slota i obe plocice ispravni. Ako to prodje onda probaj sa obe zajedno za slucaj da je reseat resio problem.

Edited by katamaran
Link to comment

Jesam, radio sam to na raznim krshevima al' nisam unazad par (desetina) godina. Struja - down i taj rad. 

Izgleda da je ipak nesto pogreshno - prvo moram opet da proverim redosled slotova a posle jednu po jednu plocicu je sam samo zamenio mesta i rezultat je bio - prema ocekivanju - radni (nesto?) samo jedno... I

 

 

Izvestaj sa hp krsha win 7. 

Link to comment

Samo si ih rotirao i sve je potpuno isto? Onda bi trebalo da su plocice ok al je slot sumnjiv. Probaj onako kako sam ti gore napisao.

 

edit: lupam. Opet je moguce da je jedna od plocica neispravna. Zato je najbolje pojedinacno testiranje.

Edited by katamaran
Link to comment

Bice da je neka dubioza. Sve sam iskombinovao - sto bi rekli "svako sa svakim" - rade oba modula i sva cetiri podnozja. 

Jedino sto samostalni modul pokazuje 

2Gb, (868 available)

a oba pokazuju

4Gb (1.47 available)...

 

iDemo dalje...

Link to comment

Kolko guglam apdejt biosa bi bio sledeci logican korak al to je malo pipavo.

 

2Gb, (868 available)

a oba pokazuju

4Gb (1.47 available)...

 

Ovo bi bilo indikativno al ga treba pravilno rastumaciti :)

 

Ne verujem da je ovo slucaj al mozes da proveris ako hoces

 

a.     Click on start

b.     Select Run

c.      In the run box type in msconfig

d.     Click on Boot tab

e.     Select Advance settings

f.       Make sure the box labeled "Maximum Memory" is NOT checked. If it is, uncheck, save and restart.

Edited by katamaran
Link to comment

Meni na nekom starom FS laptopu sa 2gb RAMa kaze:

Total RAM 2Gb, (Graphic Memory: 868 MB available)

 

Jesi siguran da to nije slucaj i kod tebe?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...