Jump to content

Pitanja


Recommended Posts

ma gde se vidi u biosu-u, nekmoli u nekom softveru a la cpu-z, koja je "particija" ram-a zauzeta...

 

moguće da grešim, mada ne verujem - ram je interkonektovan

Link to comment

ne može se preko softvera videti koji slot rama preteže, a ako kažu lažu (razmisli)

 

vopadav bios, mada ne znam kako opet to može, je logičniji

Link to comment

ne može se preko softvera videti koji slot rama preteže, a ako kažu lažu (razmisli)

 

vopadav bios, mada ne znam kako opet to može, je logičniji

razmisljam, al dzabe, objasni mi zasto.

Link to comment

Cpu-z pokazuje po slotovima...

 

IWkl7Yp.jpg

 

ne može se preko softvera videti koji slot rama preteže, a ako kažu lažu (razmisli)

 

vopadav bios, mada ne znam kako opet to može, je logičniji

 

kod mene može :P

 

Zavisi od biosa...moj može, radi isto kao i na cpu-z, ono slot taj, proizvođač taj, proizvodnja ta, ta latenca ta brzina ta voltaža...negde samo piše slot 1 toliko slot 2 toliko...ali ume da piše.

 

A ne znam šta ti misliš da mi mislimo ali možda ne mislimo na istu stvar, tj. ako ti misliš da je pitanje da vidi koji deo memorije je trenutno zauzet...to nema program, ali po adresaciji bi trebalo da nešto isto može da se iščačka, zar ne?

Link to comment

A ne znam šta ti misliš da mi mislimo ali možda ne mislimo na istu stvar, tj. ako ti misliš da je pitanje da vidi koji deo memorije je trenutno zauzet...to nema program, ali po adresaciji bi trebalo da nešto isto može da se iščačka, zar ne?

po adresama ne može u rt, dakle dok program skenira, "pobuđuje" i druge aplikacije koje su koristile dati slot u nekom pređašnjem periodu

 

ne znam da li sam jasan, pa plastično - čačka sve žive restlove i akumulira u jedinstvenu listu koju potom akcentuje i simulira kao jedinstvenu

Link to comment

si, ali znam da se varanje na internet igrama radi menjanjem sadržaja memorije, i to je radilo... ali kontam šta hoćeš da kažeš, učio sam iz c i iz uvoda u računare :D

 

nego, pitanje, da li važi isto i za fon Nojmanovu i za Harvard arhitekturu? ;)

Edited by Vapad
Link to comment
U najkracim crtama: 

 

teram™ Windows 8.1 Professional (x64) (build 9600)

na 3.90 gigahertz AMD A6-6400K APU with Radeon HD Graphics 96 kilobyte primary memory cache 1024 kilobyte secondary memory cache 64-bit ready Hyper-threaded (2 total) 

na Board-u: ASRock FM2A75 Pro4-M

 

Ima Bus Clock: 100 megahertz UEFI: American Megatrends Inc. P2.00 11/30/2012 

999.84 Gigabytes Usable Hard Drive Capacity 981.21 Gigabytes Hard Drive Free Space

PIONEER DVD-RW DVR-215 [Optical drive]

 

Installed Memory 

Slot 'A1_DIMM0' has 2048 MB (serial number 07000000) 

Slot 'A1_DIMM1' is Empty 

Slot 'A1_DIMM2' has 2048 MB (serial number 07000000) 

Slot 'A1_DIMM3' is Empty 

 

Srce me boli sto je 1508 Megabytes Usable plus sto je citav sistem spor da svaki put kad se zaje@em pa nesto hocu da njemu da uradim placem u nadi da ce to da pomogne... 

Da nemam laptop sa Win 7 (i jos jedan bajatiji sa Win XP) - verovatno bi se do sada ubio...

 

Gde greshim?

 

ps Ova ploca ima na sebi neki X-Boost tako da i to kao (mislim da) koristim™...

Link to comment

Ima četiri mesta, stavi memoriju u prvi i drugi, on ti vidi i koristi samo jedan modul, možda je drugi i zveknuo...to ne znam, a integrisana grafika ti uzima pola giga...

Link to comment

Ima četiri mesta, stavi memoriju u prvi i drugi, on ti vidi i koristi samo jedan modul, možda je drugi i zveknuo...to ne znam, a integrisana grafika ti uzima pola giga...

Mislio sam da sam to proverio - ovo je (gore) prepisano iz nekog belarc-advisora a u "knjizi" za plocu su slotovi drugacije obelezni - tu ovakav raspored kao "ima smisla" - al' provericu jos jednom - sto kazes - mozda je i crk'o. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...