Jump to content

Pitanja


Recommended Posts

Pominje gigatron al misim da je winwin. Vidim da ima Alti nalepnicu.

 

Bz Mcafee-a je iole funkcionalan al sporo do zla boga. Sad mu instaliram chrome da vidim kako ce sa njim da se ponasa.

 

Ja imam neki matori netbook sa atomom 1.6 i giga ddr2 i on je avion  za ovo. Jedino sto onaj moj ima sedmicu ultimate a ovo je doslo sa osmicom.

 

edit: instaliranje hroma je proces koji traje i traje i traje...

 

edit 2: pokretanje hroma - 2 minuta

 otvaranje setingsa - nova dva minuta i cak je uspo na trenutak da ode u not responding.

 

Ovo mora da je hardverski neispravno.

 

edit 3: pomalo ubrzao. Valjda ovako mora sa ovom masinom.

Edited by katamaran
Link to comment

Skinuo sam macafee skroz. Bez njega je iole funkcionalan al je definitivno najsporija masina sa kojom sam se ikad sreo.

 

Jedino moze da se meri sa nekim 10-ak godina starim deskovima koje pojedini jos koriste.

 

mada je vidno ubrzao u poslednjih par minuta.

Edited by katamaran
Link to comment

Odradicu i to ovih dana al verovatno ipak radi ok. Cak i za najjeftiniji laptop ocekivao bih brzi rad. Verovatno cu ovih dana da mu poskidam i one toshiba gluposti da ga jos malo ubrzam.

 

Sreca u nesreci je sto ce taj lap biti koriscen iskljucivo za skype, youtube i fejs. Inace sam najebao jer zena jedva zna digitron da koristi al mora da ima i laptop  :ph34r:

 

Ako lap bude stalno zakacen na struju nece mu se zeznuti baterija? Znam da u teroji ne bi trebalo ali...

Edited by katamaran
Link to comment

Ako je nov i legalan sigurno radi Windows Update.

Ostavi ga ukljucenog neka 3-4 sata

 

Defenderova skeniranja takodje usporavaju sve.

 

Inace taj lap top je slabija masina od mnogih tableta za 100€.

 

Sent from my WP 7.8 using Tapatalk!

Link to comment

Bas me iznenadi sa procesorom od 1 gigaherca. Posle je relativno pristojno radio.

 

Pametna komsinica me uopste nije konsultovala oko kupovine nego samo donela da joj instaliram. 

 

Prodavac iz WIn Win-a (valjda) me je ubedjivao da mu skinem osmicu i stavim sedmicu. Setih se one Rodjine price da je cesto poveliki zajeb stavljanje sedmice na masine koje fabricki dodju sa osmicom dok ovaj tvrdi da nije tako.

Edited by katamaran
Link to comment

Ako bi i bio problem sa sedmicom uvek mogu da mu stavim svezu osmicu?

 

Za sada ne planiram s tim da se zezam al me zanima sta mogu da ocekujem ako se nekad upustim u tu avanturu.

Edited by katamaran
Link to comment

I meni se smeši kupovina desktop računara.O tome ću verovatno na drugom topiku, nego jel ta osmica baš neophodna?Koliko će da traje sedmica?

 

Poslato sa WC šolje by BVK

Link to comment

I meni se smeši kupovina desktop računara.O tome ću verovatno na drugom topiku, nego jel ta osmica baš neophodna?Koliko će da traje sedmica?

 

Poslato sa WC šolje by BVK

 

Razmisli o Mađarima, ne znam koliko pratite, mislim da smo pričali negde, komponente su nenormalno poskupele.

Link to comment

Ako bi i bio problem sa sedmicom uvek mogu da mu stavim svezu osmicu?

 

Za sada ne planiram s tim da se zezam al me zanima sta mogu da ocekujem ako se nekad upustim u tu avanturu.

Mislim da ne bi mogao da vratiš ni 8, tu je caka... Ključ je ubačen u Bios, ako se dobro sećam...

Link to comment

:ph34r:

 

Divno. Da za sebe kupujem u zivotu ne bih uzeo takvu masinu. Mada kolko ja kapiram uvek moze ali je ogromno zezanje.

Edited by katamaran
Link to comment

Ne vidim problem da se stavi sedmica, osim što možda mora da se flešne bios. Ne vidim ni problem da se posle vrati osmica, u stvari ne sećam se kako je to išlo, mislim da se sama aktivirala na ovo par hpova koje sam radio ali se ne sećam. A i onako će za još sitno doći desetka... osimica se može jako lako i besplatno naterati da tu i tamo poliči na sedmicu, radi brže, i sa nje će prelazak na deset biti sigurno lakši i jeftiniji. Znači ostavljajte osmice legalne i strpite se malkice.

 

Glede sporosti  te krš mašine, još uvek može da ga vrati sa fiskalnim računom i kaže da se predomislila, i to preporučujem.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...