Jump to content

Pitanja


Recommended Posts

Pa pokrenula bi se istraga da se utvrdi krivično delo, ne treba ti to u životu.

Ma znam, ali ipak to ide po nečijoj prijavi, nije ni murija ni VJT / odjeljenje za visokotehnološki kriminal toliko dokono da ide po forumima i gleda ko je napisao "imam falš prozore" pa da ga ganja, a Majkrosoft ionako ima suptilnije metode, ko im je trn u oku. Svaki jebeni Vindouz koji je bleklistovan, svaki komp koji se ikad pokušao zakačiti na servere Majkrosofta, to se negdje zapiše, do svakog od nas oni mogu doći, ako hoće. Nije da sad ima ekipa u MS da sjedi i čita po forumima ko je od korisnika priznao da ih je zajebo pa pišu liste. Mogu oni do svih nas lakše da dođu nego putem priznanja/lupetanja (koje može da bude, teoretski govoreći, samo kurčenje ali ne i istina, kao u onom vicu o liku koji juri kolima i tvrdi da ima leš u gepeku) na nekim forumima. 

Link to comment

Ma znam, ali čisto pravno gledano, više vrijedi kao dokaz jedno kačenje sa blacklistovanim Winom na neki server neko sto hiljada izjava "ja imam falš". Ionako će slučaj na kraju da ode na to da se nađe neki tehnički trag o tome, a ne skrinšot izjave "ja sam lopov". Ja sad mogu reći da sam ja ukrao Lindbergovu bebu, ali to važi đoku ako nema nečega drugog. 

Link to comment

Ma znam, ali ipak to ide po nečijoj prijavi, nije ni murija ni VJT / odjeljenje za visokotehnološki kriminal toliko dokono da ide po forumima i gleda ko je napisao "imam falš prozore" pa da ga ganja, a Majkrosoft ionako ima suptilnije metode, ko im je trn u oku. Svaki jebeni Vindouz koji je bleklistovan, svaki komp koji se ikad pokušao zakačiti na servere Majkrosofta, to se negdje zapiše, do svakog od nas oni mogu doći, ako hoće. Nije da sad ima ekipa u MS da sjedi i čita po forumima ko je od korisnika priznao da ih je zajebo pa pišu liste. Mogu oni do svih nas lakše da dođu nego putem priznanja/lupetanja (koje može da bude, teoretski govoreći, samo kurčenje ali ne i istina, kao u onom vicu o liku koji juri kolima i tvrdi da ima leš u gepeku) na nekim forumima. 

 

Slažem se, pogotovo što MS u stvari i nema nikakvu antipiratsku politiku (sitna smo mi obični korisnici riba za njih), a i ono malo te politike što su imali polako umire zbog Androida, ali svejedno, nikad ne znaš da li će se ovde pojaviti neki ambiciozni executive sa idejom da se dokaže i da li će se to desiti baš preko leđa korisnika ovog foruma.

Edited by Anonymous
Link to comment

Reinstaliraj ili makar apdejtuj Flash i Javu.

edit: mislio na javascript

 

reinstalirao javu a flash se valjda sam apdejtuje jer vidim da je poslednja verzija. nema promena

Link to comment

evo naletih na neki info, probaj, ne košta

 

 

Clear the DNS Cache

  1. Open the Start menu.
  2. Go to Run.
    • If you do not see the Run command in Vista, search for "run" in the Search bar.
  3. In the Run text box, type: ipconfig /flushdns
  4. Press Enter or Return, and your cache will be flushed.

 

Bilo je neki dan priče ovdje o DNS problemima. 

Link to comment

evo naletih na neki info, probaj, ne košta

 

 

Bilo je neki dan priče ovdje o DNS problemima. 

 

fala James. ništa nije uspelo, odradio reinstall chromea i sad šljaka. problem je bio u apdejtu chromea koji je iz nekog razloga zabagovao. sad mi u inboxu gmaila nema novih prepiski dok na telefonu ti mailovi normalno stoje u inboxu. wtf?

Link to comment

Postoji li neka opcija, program add on pomoću kojeg može da se snimi spisak pesama u yućub plejlisti?

 

S obzirom da korisnici brišu ponekad ono što su postavili, ili briše sam YT zbog autorskih prava, svaka plejlista posle nekog vremena sadrži makar 5-10% "deleted" pesama. To i ne bi bio neki problem, da može da se vidi koja je to pesma bila. Ponekad uz pomoć linka i gugla može ako je bila keširana da se provali šta je u pitanju, ali što se starijih zapisa tiče, ni to najčešće ne pali.

 

Dakle, je li neko smislio nešto (sem papira i olovke) pomoću čega može da se sačuva sadržaj tj. spisak pesama u plej listi?

Edited by Dankan Ajdaho
Link to comment

Postoji li neka opcija, program add on pomoću kojeg može da se snimi spisak pesama u yućub plejlisti?

 

S obzirom da korisnici brišu ponekad ono što su postavili, ili briše sam YT zbog autorskih prava, svaka plejlista posle nekog vremena sadrži makar 5-10% "deleted" pesama. To i ne bi bio neki problem, da može da se vidi koja je to pesma bila. Ponekad uz pomoć linka i gugla može ako je bila keširana da se provali šta je u pitanju, ali što se starijih zapisa tiče, ni to najčešće ne pali.

 

Dakle, je li neko smislio nešto (sem papira i olovke) pomoću čega može da se sačuva sadržaj tj. spisak pesama u plej listi?

upravo malo guglao i pronašao ovo: http://sourceforge.net/projects/youtubeexport/

skinuo ali mi ne radi. probaj pa javi je l radi kod tebe

Link to comment

upravo malo guglao i pronašao ovo: http://sourceforge.net/projects/youtubeexport/

skinuo ali mi ne radi. probaj pa javi je l radi kod tebe

 

Meni radi. Obrati pažnju da ti ga antivirus nije zablokirao, meni jeste, pa sam mu dao dozvolu. Ubaci url gore i klikni na refreš, pre toga štikliraj da prvu opciju, txt fajl. Izlistaće čitavu listu.

 

I hvala puno, ovo mi je trebalo ko leba.

Edited by Dankan Ajdaho
Link to comment

^

Na sta mislis?

 

Sve sto sam napisao, bilo u dobroj nameri i stojim iza toga

Vrlo rado cu uci u raspravu o bilo cemu sto sam napisao!

 

 

...sti se tice IE odavno sam shvatio da nema svrhe bilo koga ubedjivati u njegovu bezbednost, stabilnost i racionalnost u koriscenju resursa.

 

Izvolte, koristite sta god hocete. Ja kazem da je za dati zadatak ie11 najbolji.

Odgovorite cinjenicama a ne glupim hejtom.

 

 

Mnogo volim likove koji sede sami za stolom u kafani i podjebavaju.

 

 

Sent from my WP 7.8 using Tapatalk!

 

Izvinjavam se, bio sam previše oštar u odgovoru. Jednostavno, dotični program mi je tokom godina zadavao toliko muka (pogotovo kada sam bio primoran da ga koristim) da imam strašnu averziju prema istom. IE 11 (kao ni gotovo svi ostali moderni browseri) ne mogu da ponude konfigurabilnost koju je stara Opera imala. Sakrivanje podešavanja, suženi set opcija i sijaset krajnje nelogičnih dizajnerskih odluka (od kojih se neke vuku duže od decenije - npr. IE11 i dalje ne može po defaultu da obitava otvoren ako su zatvoreni svi tabovi) u kombinaciji sa brojnim bagovima su sa pravom držali IE na dnu liste poželjnih browsera. Uslovna stabilnost IE11 nije dovoljan razlog za uzimanje u razmatranje u odnosu na ostale. Videćemo kakva će situacija biti sa Spartanom. Jedan od suosnivača Opere pravi browser koji bi trebalo da ponudi konfigurabilnost stare Opere ali je i on zasnovan na Chrome-u. Još jedan problem je što se smanjuje broj layout engine-a u upotrebi. Ja ne želim da budem primoran da koristim samo MS ili Google softver. Zato je Presto bitan.    

Link to comment

Мењам напајање на десктоп рачунару. Кад набодем све прикључке и укључим комп, заврте се вентилатори, али се не покреће тастатура нити монитор. 2 проблема која се могу уочити су:

 

1. на 20 пинском конектору недостаје бела жица -5вдц

2. 4 пински конектор не належе баш најбоље на своје место

 

Ајд ово са 4 пинским ће се решити насилним путем ако је само то проблем, ал ова жица се неће сам од себе створити. Дакле јел то што нема те жице прави проблем или то што није налегао 4 пински или нешто треће?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...