Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Prvi put posle 5 godina od instalacije Win7, samo od sebe u uglu desktopa mi se pojavilo 

 

 

 

 

Jel ce da me zeza i kako to da se premosti? :D

 

Do sad to nikad nije pravilo probleme u radu, uglavnom se sve svodi na smaranje tipa poruke opomene prilikom podizanja sistema i to da ti sjebe pozadinsku sliku. To je neki ovaj apdejt od prije par dana. Premošćavaš tako što sačekaš da neko od majstora izbaci loader koji će da to premosti, ali pazi, može da bude rabota koja će da ti pobrlja but sektore i zbog koje ćeš morati da reinstaliraš vindouz (ja sam to radio na čistoj mašini, pa sam izgubio živaca, a ko ima podatke neka bude posebno oprezan)

Link to comment

Znam to za sjebavanje slike na desktopu, ako je samo to pa i da se prezivi. Zadnji put je apdejt bio 12 februara. joj ako budem morao da reinstaliram win, a bas me mrzi :D

 

Hvala JM

Link to comment

Ma da, imao ja neki problem sa ASUS-om (neće loader da radi sa njima, dok je ACER-ovu mašinu koju imam lagano pregazio) ali evo već neki mjesec radi falš Win7 bez problema, samo ta upozorenja i slika su realne posljedice u radu. I to što naravno ne možeš dalje da apdejtuješ mašinu, tako da do pojave nekog bitnog sikjuriti apdejta (to jest ako se ne pronađe ili pojavi neka rupa u Win) ako te ovo ne smara (slika i poruke), nemoj da se zajebavaš sa reinstaliranjem Windowsa.

Link to comment

Jel teamviewer full moze da posluzi i kao klijent? Uglavnom ce mi trebati da ja nekom nesto daljinski odradim al me zanima da li istu ovu aplikaciju mogu da koristim i kao klijent po potrebi?

 

teamviewer je iz raja izasao. Juce me zet ubi u pojam oko telefonskog  instaliranja necega :)

Edited by katamaran
Link to comment

Jel teamviewer full moze da posluzi i kao klijent? Uglavnom ce mi trebati da ja nekom nesto daljinski odradim al me zanima da li istu ovu aplikaciju mogu da koristim i kao klijent po potrebi?

 

teamviewer je iz raja izasao. Juce me zet ubi u pojam oko telefonskog instaliranja necega :)

Instaliraš teamviewer i na mašini na kojoj hoćeš remote pristup i uloguješ se sa svojim mailom. Onda sa bilo kog računara preko TV možeš da pristupiš remote mašini.

 

Ako pod ovim smatraš 'klijent'

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk HD

Link to comment

klijent masina - masina kojoj bih pristupio daljinski. Moj komp ce uglavnom biti masina sa koje cu pristupati nekom drugom kompu ali bih nekad imao potrebu i njemu da pristupim daljinski sa laptopa

 

Sad si me skroz zbunio sa tv-om i mejlom.

 

Koliko sam ja video postoji id i pass za zvaku masinu.

 

edit: vidim da ima teamviewer aplikacija za lg televizore. Interesantno da moze i preko tv-a. Bas cu da probam jednom kako sljaka.

Edited by katamaran
Link to comment

Ma da, imao ja neki problem sa ASUS-om (neće loader da radi sa njima, dok je ACER-ovu mašinu koju imam lagano pregazio) ali evo već neki mjesec radi falš Win7 bez problema, samo ta upozorenja i slika su realne posljedice u radu. I to što naravno ne možeš dalje da apdejtuješ mašinu, tako da do pojave nekog bitnog sikjuriti apdejta (to jest ako se ne pronađe ili pojavi neka rupa u Win) ako te ovo ne smara (slika i poruke), nemoj da se zajebavaš sa reinstaliranjem Windowsa.

 

Mislis, nece ni da mi nudi nove apdejte/da me pusti da ih instaliram, ili kad mi ponudi ja ne treba da ih instaliram? :D sori, malo sam ja priglup za ovo!

 

BTW, ako budem hteo da reinstaliram win, pretpostavljam da ponovno instaliranje ovog istog koji sam instalirao pre pet godina nece imati smisla i da ce opet da se javi isti problem? Da li onda da trazim instal za osmicu ili 8.1 ili neku noviju 7cu? 

Link to comment

klijent masina - masina kojoj bih pristupio daljinski. Moj komp ce uglavnom biti masina sa koje cu pristupati nekom drugom kompu ali bih nekad imao potrebu i njemu da pristupim daljinski sa laptopa

 

Sad si me skroz zbunio sa tv-om i mejlom.

 

Koliko sam ja video postoji id i pass za zvaku masinu.

 

edit: vidim da ima teamviewer aplikacija za lg televizore. Interesantno da moze i preko tv-a. Bas cu da probam jednom kako sljaka.

 

Klijent je valjda mašina za kojom ti sjediš i koju koristiš, ona druga na kojoj radiš je remote, da je uslovno nazovemo server. Moraš kako god obrneš TV instalirati na mašinu na koju planiraš da se kačiš (server). Onda se kačiš preko one identifikacije koja ti izađe na teamvieweru na mašini na koju si instalirao TV (server).

 

Mislim da je tičer pod TV mislio na teamviewer, ne na TV uređaj.

Link to comment

Mislis, nece ni da mi nudi nove apdejte/da me pusti da ih instaliram, ili kad mi ponudi ja ne treba da ih instaliram? :D sori, malo sam ja priglup za ovo!

 

BTW, ako budem hteo da reinstaliram win, pretpostavljam da ponovno instaliranje ovog istog koji sam instalirao pre pet godina nece imati smisla i da ce opet da se javi isti problem? Da li onda da trazim instal za osmicu ili 8.1 ili neku noviju 7cu? 

 

Koliko se sjećam, kad te Majkrosoftov server provali da si lažnjak, ne da ti da se kačiš na njega, tako da za tebe više nema apdejta :-)

 

Što se tiče ovog drugog, teoretski, ti možeš da instaliraš taj stari Win i da onemogućiš automatske update, i on će ti šljakati kako je šljakao ranije, samo što neće imati te apdejte koji su izašli u međuvremenu. Ne znam sa kojom si verzijom radio i kako si je otključavao, ali ako dopustiš skidanje apdejta, onda će ti se opet isto desiti, elem, najlakše ti je da sačekaš da izađe patch ili neki drugi lijek za ovaj novi apdejt koji ti je sjebao Vindouz, pa da probaš njime da otključaš Win.

Link to comment
Mislim da je tičer pod TV mislio na teamviewer, ne na TV uređaj.

 

Vrlo moguce :)

 

Ja ga zovem klijent al u principu nebitno.

 

Veceras sam se prvi put igrao sa tv-om (kad ste vi lenji da kuckate onda necu ni ja). Na komp koji sam kontrolisao sam stavio 

"Za instant kupca: TeamViewer QuickSupport" dok sam na moj stavio punu verziju. Pretpostavljam da i punoj moze daljinski da se pristupi cim odmah izadje user id i opcija da se stavi password.

Link to comment

Koliko se sjećam, kad te Majkrosoftov server provali da si lažnjak, ne da ti da se kačiš na njega, tako da za tebe više nema apdejta :-)

 

Što se tiče ovog drugog, teoretski, ti možeš da instaliraš taj stari Win i da onemogućiš automatske update, i on će ti šljakati kako je šljakao ranije, samo što neće imati te apdejte koji su izašli u međuvremenu. Ne znam sa kojom si verzijom radio i kako si je otključavao, ali ako dopustiš skidanje apdejta, onda će ti se opet isto desiti, elem, najlakše ti je da sačekaš da izađe patch ili neki drugi lijek za ovaj novi apdejt koji ti je sjebao Vindouz, pa da probaš njime da otključaš Win.

 

Mhm, ma ok, ne moraju me vise apdejtovati :D

 

Win7 Ultimate 64-bit sam skinuo, pre skoro u dan tacno pet godina, sa torrenta najnormalnije i sljakao je super. Uradio mi je i instalaciju Service Packa 1 onda kad je izasao, isto bez problema. Ne secam se vise, cini mi se da sam na torrentima nasao i onaj key broj, a mozda je bio i krekovan (ili sta vec) pa nije key bio ni potreban.

 

Mogao bih to da mu uradim, da ga opet instaliram, pa da onemogucim apdejete, mislim da bi radio ok, ja nisam zahtevan korisnik, net, filmovi, muzika, to je to. 

 

A gde mogu da nadjem patch kad bude izasao, gde se to prati? :D

Link to comment

Prvi put posle 5 godina od instalacije Win7, samo od sebe u uglu desktopa mi se pojavilo 

 

 

 

 

Jel ce da me zeza i kako to da se premosti? :D

 

google -> remove WAT

Link to comment

Opera 12 u 2015 godini??? A virusi?

 

 

Kakve veze ima internet pretraživač sa virusima? Za odbranu od gamadi služe firewall i antivirus. Svaki browser ima rupa i buba, međutim stara Opera je zreo proizvod bez značajnijih mana. Internet Eksplorer je bio đubre 1998 a đubre je i 2015, što ga pre upokoje tim bolje. 

Link to comment

Inače, postovi na poslednjih par strana topica su ti teško đubre.

mozda je ruzno, al moram se sloziti

cudne neke savete je delio manijak proteklih dana, u pocetku sam cak mislio da je do mene i da ne sagledavam probleme iz pravog ugla, ali kad se skupilo tih resenja, deluje mi da manijak ne razume bas najbolje to o cemu pise

Edited by pbg12345
Link to comment

^

Na sta mislis?

 

Sve sto sam napisao, bilo u dobroj nameri i stojim iza toga

Vrlo rado cu uci u raspravu o bilo cemu sto sam napisao!

 

 

...sti se tice IE odavno sam shvatio da nema svrhe bilo koga ubedjivati u njegovu bezbednost, stabilnost i racionalnost u koriscenju resursa.

 

Izvolte, koristite sta god hocete. Ja kazem da je za dati zadatak ie11 najbolji.

Odgovorite cinjenicama a ne glupim hejtom.

 

 

Mnogo volim likove koji sede sami za stolom u kafani i podjebavaju.

 

 

Sent from my WP 7.8 using Tapatalk!

Edited by dvb-t manijak
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...