Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Baš imam puno problema u poslednje vreme, jasno je da će na kraju crći ceo kompjuter, ali valjda nije već odsvirao svoje.

 

Ovako stoje stvari: pri uključivanju PC-a svetlo na monitoru blinka, kompjuter se uključuje, ali monitor ne reaguje, samo trepće svetalce, a slike nema.

Kada resetujem nekoliko puta, monitor se uključi.

 

E sad, ovaj scenario se ponavlja i kada isključim sam monitor na power dugme i uključim ga ponovo.

 

Šta to može da bude? Na osnovu poslednjeg, čini mi se da je monitor u pitanju ali nisam siguran.

Link to comment

Može da bude problem i napajanje, može i ploča.

 

Meni se to dešavalo pre par meseci pa sam sve kartice i kablove iščupao i spojio ponovo, od onda nemam problema.

Link to comment

Opera 12 u 2015 godini??? A virusi?

 

 

Ovaj test ti je star.

 

Napisao sam razloge za ie11 na prethodnoj stranici.

Naravno, treba raditi i Windows Update, koji ume da ozbiljno uspori sistem.

 

Ne mogu da verujem kako guglova decenijska propaganda ostavlja tragove.

Ie nije fensi i siguno nije najbrzi, ali je konj koj vuce.

 

Sent from my WP 7.8 using Tapatalk!

 

IE je nesto sto je nepopravljivo, zato i ide na smetliste ropotarnicu istorije.

Link to comment

Baš imam puno problema u poslednje vreme, jasno je da će na kraju crći ceo kompjuter, ali valjda nije već odsvirao svoje.

 

Ovako stoje stvari: pri uključivanju PC-a svetlo na monitoru blinka, kompjuter se uključuje, ali monitor ne reaguje, samo trepće svetalce, a slike nema.

Kada resetujem nekoliko puta, monitor se uključi.

 

E sad, ovaj scenario se ponavlja i kada isključim sam monitor na power dugme i uključim ga ponovo.

 

Šta to može da bude? Na osnovu poslednjeg, čini mi se da je monitor u pitanju ali nisam siguran.

 

Probaj da izvuces kabl (struju/grafiku) iz monitora kad se upali, pa da ga vratis. Dakle bez restarta kompa. Ako to upali, onda je do monitora, cale je imao taj problem. U jednom trenutku ni to vise nece pomagati, mislim da je dao 1000 dinara da se zameni ... ______ ... upisati po zelji. Kondenzatori?

Link to comment

si, kondenzatori za početak, a posle ... da, liči na monitor, gecrkt..

 

glede browser wars, imam ff, chrome je u pemziji jerbo je krš, a stara opera radi neke poslove koje niko drugi neće....samo ne mogu da nađem baš u 12.xx tu opciju a znam da je ranije imala, za svaki tab pojedinačno da se podesi da osvežava na svakih...pa tako nešto. Naravno, jako je bitno i koji je sadržaj tih strana, ako je nešto jednostavnije šljaka će super, meni sa flashom pravi probleme, tj. ne pušta ih više... Ali čisto tekst, i po 40 tabova bez kočenja, oko giga i po rama. I, ono što sam sigurno ranije pričao, daleko pametniji menadžment tabova, tačno pamti redosled kojim sam ih otvarao i gledao i vraća me nazad tim putem... ostali ne umeju to još uvek.

Link to comment

Kada resetujem nekoliko puta, monitor se uključi.

 

E sad, ovaj scenario se ponavlja i kada isključim sam monitor na power dugme i uključim ga ponovo.

 

 

si, kondenzatori za početak, a posle ... da, liči na monitor, gecrkt..

 

Definitivno mirise na kondenzatore. Ne bi trebalo da je skupa opravka.

Link to comment

Cini mi se da je neko skoro ovde pomenuo da je platio oko 2000 za popravku kondenzatora.

 

Desago servis ima besplatnu dijagnostiku i dolaze po uredjaj.

Edited by katamaran
Link to comment

Obican TV servis.

 

 

7-dokaza-da-je-emilija-popadic-sotona-bo

 

Ni na pamet mi ne bi palo.

 

Ništa, radiću još malo dijagnostike (moram da pozajmim laptop da vidim radi li u paru sa njime, pošto je na laptopu otišao punjač pre nedelju dana  :isuse: ), pa nosim u komšiluk da to srede. I meni sada zvuči kao kondenzator ako ne može da izdrži power on/off.

 

Hvala puno.

Link to comment

Evo probao sam baš FF da uporedim sa Krometom, možda je bolji ispod haube, moćni, prilagodljiviji, ali kod mene bar bolje mi se ponaša Chrome gdje moram da prčkam po nekim aplikacijama u flashu i nekako kao da ima milisekundu bolje reakcije. Malčice i drugačije prikazuje, možda je malo prijatniji za rad. Naravno, ovo su lične impresije,

 

E sad, ima jedna zanimljiva stvar, a to je da se u Task Manageru svaki tab Kroma prikazuje kao poseban proces, a FF-ove sve prikazuje kao jedan. Meni se dešavalo da mi krešuje jedan ili više tabova u Kromu ali da to ne utiče na ostale, dok, vidjećemo šta će se desiti kad i ako FF krešuje. 

Link to comment

Definitivno mirise na kondenzatore. Ne bi trebalo da je skupa opravka.

 

cca 2.000 din.

 

Vaso slobodno nosi u tv servis, završiće ti čas posla a 99% da je to u pitanju.

Link to comment

Prvi put posle 5 godina od instalacije Win7, samo od sebe u uglu desktopa mi se pojavilo 

 

 

 

Windows 7

Build 7601

This copy of Windows is not genuine

 

Jel ce da me zeza i kako to da se premosti? :D

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...