Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Jedino ne kapiram logiku da laziraju da je sa tvoje adrese.

 

Zato sto neces sebe [svoj domen] da stavis u spam filter.

Edited by jms_uk
Link to comment

Nisam naisao na njega ali po ovome trebalo bi da moze

 

Tabs[/size]

Maxthon's tab implementation is actually a weak spot: You can't rip a tab out to create a new browser window, as you can with every other major browser. Tab-pinning like you get in the other big browsers is also missing. Another minor inconvenience is that you can't close a tab unless it's the active one. But the browser does offer a unique split-screen view that shows two tab contents side by side. I find this useful for webpage comparisons. A button dropdown lets you close or refresh all tabs at once.[/size]

 

http://www.pcmag.com/article2/0,2817,2408061,00.asp

 

edit: nadjoh. A moze i shift+f5

Tnx. Probam pa javim kakva je situvacija.

Link to comment

Zbog prirode posla moram da imam otoreno po dvadesetak tabova u jednom prozoru browsera. I tako sa nekoliko prozora. Sve to refrešujem nekoliko puta na sat. Mašina mi se zaguši nakon par sati. OS je win7.

 

Koji browser (trenutno koristim Chrome i FF) bi preporučili kao "najlakši" i najbrži za ovakve potrebe koji bi zauzimao najmanje resursa i najmanje opterećivao mašinu?

 

Opera 12.17 ili bilo koja starija verzija.  

Link to comment

Opera 12 u 2015 godini??? A virusi?

 

 

Ovaj test ti je star.

 

Napisao sam razloge za ie11 na prethodnoj stranici.

Naravno, treba raditi i Windows Update, koji ume da ozbiljno uspori sistem.

 

Ne mogu da verujem kako guglova decenijska propaganda ostavlja tragove.

Ie nije fensi i siguno nije najbrzi, ali je konj koj vuce.

 

Sent from my WP 7.8 using Tapatalk!

Link to comment

Opera 12 u 2015 godini??? A virusi?

 

 

Ovaj test ti je star.

 

Napisao sam razloge za ie11 na prethodnoj stranici.

Naravno, treba raditi i Windows Update, koji ume da ozbiljno uspori sistem.

 

Ne mogu da verujem kako guglova decenijska propaganda ostavlja tragove.

Ie nije fensi i siguno nije najbrzi, ali je konj koj vuce.

 

Sent from my WP 7.8 using Tapatalk!

Prekini, molim te.

Link to comment

Prekini, molim te.

A sta su mu ti pomogo? Da stavi jos memorije? Ako ima bilo koji os 32bita dzaba mu sva memorija ovog sveta, jer takav os vidi manje od 4giga.

 

Daj ti coveku neki pametan savet, ako imas, ili argumentovano obori ono sto ja pricam.

 

Ja kazem da ie11 na masini bilo kojoj tipa dualcore i sl. sa 4giga rama i bilo kakvom grafickom koja nije integrisana, a pod win7 ili win 8.1 moze da gura vise od 10 tabova dok slusas winamp i imas podignuto jos pet, sest programa (tipa word, outlook, photoshop,...)

 

 

 

 

Sta ti kazes?

 

Prekidam i cekam...

 

 

 

Sent from my WP 7.8 using Tapatalk!

Link to comment

A ti pouzdano znaš da on ima staru mašinu, integrisanu grafiku i 32bit os?

Inače, postovi na poslednjih par strana topica su ti teško đubre. VPN, DHCP... sve same gluposti, ali bar nemaš blama da to sačuvaš za sebe.

I jezivo si nepismen.

Link to comment

A ti pouzdano znaš da on ima staru mašinu, integrisanu grafiku i 32bit os?

Inače, postovi na poslednjih par strana topica su ti teško đubre. VPN, DHCP... sve same gluposti, ali bar nemaš blama da to sačuvaš za sebe.

I jezivo si nepismen.

 

nisi mu odgovorio na pitanje. to je ta guglova decenijska propaganda...

Link to comment

Nova Opera radi sporo, u stvari je sporija i od Chrome, a pogotovo od FF-a u ovom trenutku. Situacija se stalno menja pojavom novih verzija, ja sam svojevremeno bio prešao sa FF-a na Chrome, pa sa Chrome na Operu, sada sa Opere na FF ponovo.

 

edit:

 

@laki

 

Instaliraj sva tri browser-a (IE već imaš) i napravi realni uporedni test na svojoj mašini. Sve ostalo su nagađanja.

Edited by Anonymous
Link to comment

Ja operu koristim za gledanje strimova, i generalno neke stvari za do 5 tabova (tu sam već ulogovan na neke trekere itd, kad god promijenim konekciju morao bih ponovo a to je smaranje) a kao radni koristim Chrome. Radi redovno sa oko 20-ak tabova, naravno ništa što troši i opterećuje mašinu previše. Mogu i tri taba da ti se useru u ćivot ako su flash, java, silverlight ili traže neke eksterne kodeke (jbg ja sam primjetio da mi recimo Gamepass i komplikovaniji flash ne idu zajedno), a ako je 20 tabova prostih/ ne previše komplikovanih samo nakrcaj rama i bog da te vidi. Evo meni trenutno tridesetak tabova ne jede više od 2GB, ukupna potrošnja oko 4,9 GB od 8. 

Što se tiče FF, jedno vrijeme mi je crashovao nepodnošljivo (prije par godina) pa sam ga batalio, da ne griješim dušu, možda je sad bolja situacija, ali nisam imao potrebe da isprobavam. Znam da je on tata što se tiče tih ekstenzija i dodataka.

Igraj se sa sva tri brauzera, nađi neki kombo koji ti odgovara, ali generalno RAM je mama za te probleme. 

Link to comment

Nova Opera radi sporo, u stvari je sporija i od Chrome, a pogotovo od FF-a u ovom trenutku. Situacija se stalno menja pojavom novih verzija, ja sam svojevremeno bio prešao sa FF-a na Chrome, pa sa Chrome na Operu, sada sa Opere na FF ponovo.

 

edit:

 

@laki

 

Instaliraj sva tri browser-a (IE već imaš) i napravi realni uporedni test na svojoj mašini. Sve ostalo su nagađanja.

+1

 

Ja operu koristim za gledanje strimova, i generalno neke stvari za do 5 tabova (tu sam već ulogovan na neke trekere itd, kad god promijenim konekciju morao bih ponovo a to je smaranje) a kao radni koristim Chrome. Radi redovno sa oko 20-ak tabova, naravno ništa što troši i opterećuje mašinu previše. Mogu i tri taba da ti se useru u ćivot ako su flash, java, silverlight ili traže neke eksterne kodeke (jbg ja sam primjetio da mi recimo Gamepass i komplikovaniji flash ne idu zajedno), a ako je 20 tabova prostih/ ne previše komplikovanih samo nakrcaj rama i bog da te vidi. Evo meni trenutno tridesetak tabova ne jede više od 2GB, ukupna potrošnja oko 4,9 GB od 8. 

Što se tiče FF, jedno vrijeme mi je crashovao nepodnošljivo (prije par godina) pa sam ga batalio, da ne griješim dušu, možda je sad bolja situacija, ali nisam imao potrebe da isprobavam. Znam da je on tata što se tiče tih ekstenzija i dodataka.

Igraj se sa sva tri brauzera, nađi neki kombo koji ti odgovara, ali generalno RAM je mama za te probleme. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...