Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Da li se nekom desilo da mu odjednom uspore browseri , ali mu download radi normalno i testovi brzine pokazuju da je sve normalno? Poslednjih 5-6 dana jedva mi se otvaraju stranice, potrebno je dva-tri puta da reloadujem da bi se otvorila stranica, dok bez problema skidam torente. To se desava na svakom racunaru u kuci.

jesi probao sa javnim dns-ovima?
Link to comment

Da li se nekom desilo da mu odjednom uspore browseri , ali mu download radi normalno i testovi brzine pokazuju da je sve normalno? Poslednjih 5-6 dana jedva mi se otvaraju stranice, potrebno je dva-tri puta da reloadujem da bi se otvorila stranica, dok bez problema skidam torente. To se desava na svakom racunaru u kuci. 

 

jel si na Telekomu, ovo se i meni dešava već danima

Link to comment

svi ovi simptomi koje ste naveli ukazuju na dns, tako da probajte guglov 8.8.8.8 ili neki od drugih javnih dns-ova

ili umesto naziva sajta unesite ip adresu da vidite da li ce tako brze da se ucita

Link to comment

jesi probao sa javnim dns-ovima?

 

 

Da ti nije neki virus otvorio VPN?

 

Sent from my WP 7.8 using Tapatalk!

 

 

jel si na Telekomu, ovo se i meni dešava već danima

 

 

 

svi ovi simptomi koje ste naveli ukazuju na dns, tako da probajte guglov 8.8.8.8 ili neki od drugih javnih dns-ova

ili umesto naziva sajta unesite ip adresu da vidite da li ce tako brze da se ucita

 

Na Ikomu sam, ovo traje otprilike nedelju dana. AVG nije nasao virus. Probao sam ovo sa DNSom i funkcionise, svaka strana se odmah ucitava. Hvala pbg12345!  Ako je to bio problem, zasto se to sada desilo, sta je bio uzrok?

Edited by reg
Link to comment

Ako je DNS to je do provajdera.

 

...ipak, proveri VPN podesavanja.

To nisu klasicni virusi i njih ne nalaze obicni antivirus programi.

Obicno ih instaliraju krekovi za neke igrice.

Ako nadjes bilo sta u VPN, javi da resavamo.

 

Sent from my WP 7.8 using Tapatalk!

Link to comment

Na Ikomu sam, ovo traje otprilike nedelju dana. AVG nije nasao virus. Probao sam ovo sa DNSom i funkcionise, svaka strana se odmah ucitava. Hvala pbg12345!  Ako je to bio problem, zasto se to sada desilo, sta je bio uzrok?

 kao sto rece "manijak" problem je verovatno do provajdera.

uzrok moze biti svasta, prosle godine je (i) nekoliko nasih provajdera imalo problem sa hakerskim napadom, gde su kroz mrezu promenjene dns adrese na klijentskim ruterima

ne verujem da je tako nesto opet u pitanju

sa druge strane, jedan od vecih provajdera u zemlji mesecima je imao probleme sa dns serverima na nedeljnom nivou, zbog usteda, sto u hardveru, sto u ljudskim resursima

Link to comment

odavno posedujem karticu Gigabyte 7850 1gb.

medjutim, ona je na polici i skuplja prašinu, a u kućištu je slabija, 7770.

a zašto? zato što krešuje.

i to samo u igrama. posle nekog vremena igre, sve stane i ukoči se i pojavi se ekran braon ispunjen svetlim prugama.

čistio sam drajvere, apdejtovao, sve živo sam radio, i uvek isto.

Napajanje je deklarisano na 500w, procesor je dual core Pentium G860, matična ploča neka MSI bem li ga, od onih malih što nemaju dodatna mesta za kačenje kartica.

Da li se neko susreo sa nečim sličnim?

Link to comment

Probaj furmark. Možebit loša memorija. Loša naponska sekcija. A zaista može biti do drajvera (nema leka), puca na nekim igrama a na drugim ne? Možebit da ga jače napajanje, as in 600+ sa jačim imenom, progura.

 

Ja sam imao problem sa starom 4870 ali to je nešto drugo, ona je vukla struju kao luda, na 600w je pucala, a na 750 radila kao doksa, ali je posle ponovo počela, pucao neki dll, ispostavilo se da je bilo dosta ljudi kojima je pucao tako, tako da nisam igrao neke a neke jesam...

 

najbolje rešenje je da prestaneš da se igraš i pređeš na integrisanu intelovu :D

Link to comment

Nope, proverio sam logove, ali u trenutku iskljucenja potera fan do maksimuma.

Furmark je prosla sa flying colors.

 

Ma probacu drugo napajanje.

 

Sto se tice igara, nekada je pucala u Skyrimu a sada, sa ultra setingom i 2K teksturama, Skyrim ide kao lud, ali me zato obori u Dying Light posle 5 minuta. 

Edited by Грешни Василије
Link to comment

Ako je DNS to je do provajdera.

 

...ipak, proveri VPN podesavanja.

To nisu klasicni virusi i njih ne nalaze obicni antivirus programi.

Obicno ih instaliraju krekovi za neke igrice.

Ako nadjes bilo sta u VPN, javi da resavamo.

 

Sent from my WP 7.8 using Tapatalk!

 

Sta su VPN podesavanja i kako se proveravaju?  :mellow:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...