Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Da li si probao da iskljucis ruter iz struje i da ga opet ukljucis, da dobije drugu IP adresu od provajdera? Ili da vratis na fabricka podesavanja pa da ih opet podesis ispocetka?

 

Mozda ti tu nesto baguje.

Link to comment

DHCP problem 99%

 

Samo jedan (ili ni jedan) uredjaj u mrezi sme da ima DHCP server.

Kod ADSL-a uvek to ostavim modemu, kod ovih kablovskih je haos.

 

Zato ti kazem da zoves nekog ko to radi, a ima sat vremena da to sredi.

 

Sent from my WP 7.8 using Tapatalk!

Link to comment

Da. Fora je što imam drugi ruter, neki tp link, doduše budžet model. Ali u kombinaciji sa targovim ruterom je odlično radio tj nisam imao nikad nikakvih problema osim provajderskih. Bio sam ga nakačio jedan dan na kraju dana, nije radilo pa sam odustao, nisam mogao da se cimam posle 16 sati posla. Probaću da ga osposobim sutra posle smene, na kraju dana. 

 

Trenutno imam ovo đubre. mislim da nema u njemu 20 grama, bukvalno.

 

netis_WF2411_C1.jpg

uff, trebao si odmah postaviti ovu fotku

krs ruter, cak i u grupi najjeftinijih

dok sam radio za jednog provajdera, upravo ovi ruteri su nam pravili najvise problema na klijentskoj strani

 

vidi da uzmes recimo neki jeftini tp link (isti je cenovni rang), daleko su bolji od ovog krsa

naravno, postoje daleko bolja resenja od najjeftinijih tp linkova, ali za ovo o cemu si ti pisao, trebao bi da radi posao bez problema

Link to comment

DHCP problem 99%

 

Samo jedan (ili ni jedan) uredjaj u mrezi sme da ima DHCP server.

Kod ADSL-a uvek to ostavim modemu, kod ovih kablovskih je haos.

 

Zato ti kazem da zoves nekog ko to radi, a ima sat vremena da to sredi.

 

Sent from my WP 7.8 using Tapatalk!

jeste dhcp problem, ali ruter je djubre

ovaj model rutera ima problem i sa dva dhcp klijenta, 15+ je nemoguca misija (za iole stabilan rad)

Link to comment

Zato sam odmah sumnjao na ruter, ovo đubre izgleda još gore uživo. Kao što rekoh, imam neki tp link u šteku (wr740N), danas na kraju dana ću se pozabavim. 

 

Fala svima. 

Link to comment

kojom mašinom se može proširiti WiFi mreža? mislim na neki hepek koji će primiti signal, pojačati ga i bacati dalje.

 

problem je u tome što na selu tokom leta nikako ne mogu da istovremeno pijem pivo u ladovini, i koristim internet iz kuće, zahvaljujući monstruozno jakim zidovima u jednom delu kuće i iza nje nema interneta.

Link to comment

ADSL.

 

Relokacija nije opcija, ako pomerim ruter, onda necu moci da pijem pivo u drugoj ladovini.

 

Probao sam. Jedan ruter ne pokriva ceo prostor, kako god da ga stavis.

Link to comment

Onda pazni jedan wl ruterčić i kol'ko ti treba kabla da ga oteraš na drugu stranu kuće... (iz tog ADSLa ethernet kabl do mesta gde stavljaš novi ruter).

 

Imaš i opciju da probaš da kupiš bolju (jaču) antenu, ako ti je montažno/demontažna na tom ADSL routeru koji već imaš...

Edited by Skyhighatrist
Link to comment
  Msm da su lagovi juče bili zbog snega, to je kopernikus, ako pada kiša i duva vetar slika se raspada, verovali ili ne, možda ima veze i sa netom. 

 

Juče u periodu 17h - 19h, ili približno, isti provajder, slična lokacija, nekoliko prekida od po par sekundi, kad se uspostavi konekcija brzina je varirala i u nekim trenucima je Internet bio skoro neupotrebljiv.

 

Inače, poslednjih par meseci je sve radilo bez problema.

Link to comment

 kakav si ti burzuj kad imas toliku kucu  bunker na selu 

:Jova:

 

da li je tavan eventualno resenje?

nadam se da odgovor nije da imas armiranu betonsku plocu kao krovni pokricvac :D

Link to comment

Ako se ne varam, još na početku enterprajza smo ti mnogi savetovali neki kršten, pametan, upravljiv ruter...

 

Pa radilo sve 3 godine ko pjesma™, nikada nikakvih problema. Da se ispostavilo nužnim, momentalno bih pazario, nije problem, ja volim da investiram. :)

Edited by Glas RazumaN
Link to comment

Onda pazni jedan wl ruterčić i kol'ko ti treba kabla da ga oteraš na drugu stranu kuće... (iz tog ADSLa ethernet kabl do mesta gde stavljaš novi ruter).

 

Imaš i opciju da probaš da kupiš bolju (jaču) antenu, ako ti je montažno/demontažna na tom ADSL routeru koji već imaš...

 

Jeste montažno/demontažna, ona koja se odvrne iz baze.

OK hvala, ja sam mislio da postoje kao neki pojačivači signala kojima možeš da nižeš WiFi, meni je to nekako bilo logično. Moraće kabl.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...