Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Audacity (nazalost) je samo za audio...wmrecorder odlican, po meni naj, za video capture. (treci link by Gotivac)Moze se capture-ovati i Camtasia SSR-om (obratiti paznju da se video acceleration stavi na none --->desni klik u prozoru sa streamom (ili delu prozora, a na stream - kako srecno ukomponovana recenica :D ) ----> video acceleration slider - noneNaravno i ovo resenje nije free, ali da se srediti ;)Iskustvo sa linux-a, a moze i na win-u - VLC Player (iz nekog razloga ne radi mi sa svakim stream-om, pa ako neko zna sta bi bio razlog/zna drugo resenje - ovo je onda moje pitanje :) )
Ok, hvala. Ovo sa VLC playerom sam probao za sopcast stream i radilo je. Međutim, imam specifičan stream, koji ne može da se pušta preko VLC-a, tako da moram tražiti neko od ovih preostalih rešenjaI još jedno pitanje:šta mislite o ovoj ponudi: http://www.pakom.com/KatalogProizvoda/Opis...nedeljnaponuda2
Link to comment

Reinstalirala sam windows. Imala sam tv karticu (nju doduse i dalje imam) koja je radila (sad ne radi).Problemi su se pojavljivali ovim redom: prvo skeniranje kanala, ja imam crno-belu sliku, sustanje umesto tona i nedostaje mi dosta programa (ovo se desava na softveru koji sam dobila uz tv karticu); onda sam skinula christv, skenirala sa njim, rezultati su da nema uopste tona, opet nema programa, a slika ....... pa kao da su snimali kroz neko sivo platno :DI za kraj: deinstalirala christv, ali mi se "sivo platno" zadrzalo i na starom softveru.E sad neko da mi kaze gde da kliknem da sve ovo sredim :P

Link to comment

Imam veliki dokument napisan u LaTeX-u pod Linuxom, gde su svi graficki fajlovi u eps formatu.Koriscen je usepackage{epsfig} gde su figure kodirane na ovaj nacin:1)

\begin{figure}[ht]\begin{center}\unitlength1cm  \epsfxsize=\textwidth  \epsfbox{imefigure.eps}\caption{blabla}        \label{fig:pee}\end{center}\end{figure}

Sada isti dokument pokusavam da kompajliram u TeXShop-u na Mac-u, kod koga se eps fajlovi koriste kao:\usepackage{graphicx}\usepackage{epstopdf}posto u ovom paketu svaki eps fajl mora da bude preveden u pdf. Medjutim, jedini nacin na koji ovo radi i u TeXShopu na Mac-u, i pod Linuxom (veoma mi je bitno da dokument moze da se kompajlira pod oba sistema), a da je meni poznato, je da koristim eps fajlove na ovaj nacin:2)

begin{figure}[htbp]\begin{center}\includegraphics{imefig.eps}\caption{default}\label{default}\end{center}\end{figure}

Drugim recima, moram manualno da izmenim kod za veliki broj grafickih slika :(.Da li neko zna drugi nacin za koriscenje eps fajlova u TeXShop-u, a koji ne zahteva mnogo tipkanja kao ovo moje resenje? Drugim recima, da li je moguce koristiti primer 1) uz neku dodatnu deklaraciju za usepackage, a da se dokument uspesno kompajlira pod oba sistema (Linux vs. Mac)? Sve ideje su vise nego dobrodosle :).

Link to comment

kako od internet stranice (ili desktopa, recimo) napraviti sliku u jpg ili nekom drugom prigodnom formatu? na primer:048hz9.jpgjel postoji neka naprednija opcija od slikanja foto aparatom?

Link to comment

Mozes obicnom olovkom, ali nije bas verna kopija :DPrint Screen > Otvoris Paint > PasteDruga opcija je da skines neki program koji taj proces automatizuje (FastStone capture, recimo)

Link to comment

Print screen dugme koje se nalazi obicno negde oko insert i delete ti je da 'uhvatis' sve sto se nalazi na ekranu. Ako stisnes 'prt scr' zajedno sa alt, onda ces uhvatiti samo aktivan prozor. Posle toga otvoris acdsee (mnogo bolja opcija) ili paint i 'pejstujes' sliku

Edited by Hustler
Link to comment

Kada se radi o internet stranici, fora koju ja koristim da bi 'uslikao' istu, je da pokrenem IE u kiosk modu (slicno full screenu, s tim da nema bas nikakvih dugmica, statusbarova itd., znaci cista stranica preko celog ekrana) i onda lupim print screen

Link to comment

Najlakša varijanta je da skineš ekstenziju za FF ScreenGrab, sa njom prosto označiš deo stranice ili celu stranicu i direktno je čuvaš na HD u kom hoćeš formatu.u 2 klika sve :)

Link to comment

hvala valkyrie, probacu i tu ekstenziju. nego, posto me na mozilla temi svi kuliraju, da probam i ovde:

vrlo cesto, kada downloadujem neku internet stranicu preko mozille, komp mi sachuva krnju verziju stranice. evo demonstracije:umesto ovako:mozilanormalno2hs6.jpgstranica mi bude sachuvana ovako:mozilaproblem2em2.jpgshta bi mogao biti problem?
Edited by johnnioza
Link to comment

Pada mi na pamet da su u pitanju neki flashovi koje nije moguće čuvati offline. Ili ti se nije učitala stranica do kraja a ti već klepio po save as.

Link to comment

nisam klepio save as na brzaka...onda ti flashevi, recimo. ali dok sam koristio internet explorer nikad nisam imao ovakvih problema, pa me to zbunjuje.

Edited by johnnioza
Link to comment

Verovatno ti onda fali neki plugin za Mozillu. Skini najnoviju 3.0 ako već nisi, ona ima sve built-in. Nadam se da će neko možda znati konketnije da ti pomogne, sorry :)

Link to comment

Nesto definitivno ne valja sa mozillom i snimanjem stranica. Prethodna verzija mi je takodje pravila slicne probleme, mada nemam potrebe da cuvam stranice, tako da mi nije bilo bitno. Novija verzija mi neke reklame ponavlja po tri puta, sto mozete videti na slici (Telenor, VIP i skroz desno 'banka iz fotelje' pocinje da se multiplikuje).Postoji plug in specijalizovan za snimanje stranica sa mozillom, nazalost ne mogu da se setim kako e zove, a sada nemam vremena da trazim :(post-92-1213775032.jpg

Edited by Hustler
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...