Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Da li bi neko mogao da mi pomogne oko povezivanja telekomovog adsl rutera Huawei SmartAX MT882 i TP link 340g wireless rutera, kako bih i na laptopu u stanu bezicnim putem mogao koristiti internet?Naime iz ADSL rutera sam LAN kabal bocnuo u WAN port na TP linku, laptop je odmah pronasao bezicnu mrezu i konektovao sam se na TP link bez problema. Medjutim nemam vezu sa netom. Da li je potrebno izvrsiti neka dodatna podesavanja na nekom od ova dva rutera? Primetio sam da su oba rutrera isto adresirana (192.168.1.1). Moze li to da predstavlja smetnju, mada sam vec menjao adresu tp linku ali nije dalo rezultate. Help!

Link to comment

Da, treba to podesiti da bi radilo zajedno. Ukratko, najverovatnije oba dodeljuju DHCP adrese, iskljuci to na jednom (ja bih iskljucio na adsl ruteru), dodeli im razlicite adrese (znaci rucno na TP - recimo 192.168.1.2), pogledaj DNS & gateway podesavanja (trebalo bi da racunar dobije automatski dns & gateway adresu, u ovom primeru 192.168.1.2 za oba).Malo konfuzno, nabrzaka, pitaj ako nije jasno da detaljisemo.

Link to comment
Da, treba to podesiti da bi radilo zajedno. Ukratko, najverovatnije oba dodeljuju DHCP adrese, iskljuci to na jednom (ja bih iskljucio na adsl ruteru), dodeli im razlicite adrese (znaci rucno na TP - recimo 192.168.1.2), pogledaj DNS & gateway podesavanja (trebalo bi da racunar dobije automatski dns & gateway adresu, u ovom primeru 192.168.1.2 za oba).Malo konfuzno, nabrzaka, pitaj ako nije jasno da detaljisemo.
Hvala najlepse. Jos uvek sam na poslu pa ne mogu odmah da probam ova podesavanja, ali cu videti veceras sta se desava, pa javljam sta je bilo.Jos jednom hvala.
Link to comment

Prethodnom pitanju dodajem i sledece: omiljena mi televizija ARTE ne dozvoljava da je gledim via net jerbo "Um dieses Video zu sehen, m?ssen Sie in Deutschland, Frankreich, Guadeloupe, Franz?sisch-Guayana, Martinique, Reunion, Franz?sisch-Polynesien, St. Pierre und Miquelon, Wallis und Futuna, Mayotte, Neukaledonien oder Franz?sische S?dgebiete wohnen. Wir bitten Sie um Ihr Verst?ndnis." Dakle, ako nisam iz Nemacke, Francuske ili ovih drugih egzoticnih drzava, za mene nema gledanja nicega osim vesti...Moje pitanje je: da li ja fino&kulturno ovu prepreku mogu da zaobidjem (tj., da ih "prevarim" kako bi pomislili da ipak nisam iz neke drzave koja nije na gornjem spisku)?

Edited by notenoughreasonsforclaire
Link to comment
Prethodnom pitanju dodajem i sledece: omiljena mi televizija ARTE ne dozvoljava da je gledim via net jerbo "Um dieses Video zu sehen, m?ssen Sie in Deutschland, Frankreich, Guadeloupe, Franz?sisch-Guayana, Martinique, Reunion, Franz?sisch-Polynesien, St. Pierre und Miquelon, Wallis und Futuna, Mayotte, Neukaledonien oder Franz?sische S?dgebiete wohnen. Wir bitten Sie um Ihr Verst?ndnis." Dakle, ako nisam iz Nemacke, Francuske ili ovih drugih egzoticnih drzava, za mene nema gledanja nicega osim vesti...Moje pitanje je: da li ja fino&kulturno ovu prepreku mogu da zaobidjem (tj., da ih "prevarim" kako bi pomislili da ipak nisam iz neke drzave koja nije na gornjem spisku)?
Nadjes na netu neki proxy, ciji je ip iz tih zemalja.
Link to comment
Da priupitam: 'oću da snimim nešto sa Radija Studio B, ali me jebava činjenica da imaju live streaming samo ovakav (dakle, otvara mi ga preko media player-a)...Uz pomoć kog programa mogu da "pohvatam" ovaj sadržaj na najlakši i najbolji način?
Za snimanje bilo kog formata/sadrzaja moj favorite open source program.Obratiti paznju na selektovanje stereo mix-a kao recording source-a (pogledati i podesiti volume za istu stvar i u control panel ---->sounds & audio---->audio----> sound recording---> stereo mix)Za export u mp3 potreban i LameMp3 Plug-In. (videti u faq)
Link to comment
Za snimanje bilo kog formata/sadrzaja moj favorite open source program.Obratiti paznju na selektovanje stereo mix-a kao recording source-a (pogledati i podesiti volume za istu stvar i u control panel ---->sounds & audio---->audio----> sound recording---> stereo mix)Za export u mp3 potreban i LameMp3 Plug-In. (videti u faq)
Da li je moguće snimati i video stream preko tog programa? Ako nije, zna li neko kako da snimim video stream?
Link to comment
Da li je moguće snimati i video stream preko tog programa? Ako nije, zna li neko kako da snimim video stream?
Vidi ovde, ovde i ovde.Nažalost, ništa od ovoga nije freeware, ali se valjda može rešiti.
Link to comment

Audacity (nazalost) je samo za audio...wmrecorder odlican, po meni naj, za video capture. (treci link by Gotivac)Moze se capture-ovati i Camtasia SSR-om (obratiti paznju da se video acceleration stavi na none --->desni klik u prozoru sa streamom (ili delu prozora, a na stream - kako srecno ukomponovana recenica :D ) ----> video acceleration slider - noneNaravno i ovo resenje nije free, ali da se srediti ;)Iskustvo sa linux-a, a moze i na win-u - VLC Player (iz nekog razloga ne radi mi sa svakim stream-om, pa ako neko zna sta bi bio razlog/zna drugo resenje - ovo je onda moje pitanje :) )

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...