Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Pojavio se neki virus na MSNu. Izadje ti neki link od nekog koga imas u adresaru i kad to skines, delis svim kontaktima koje imas. Nemam antivirus zato sto sam juce reinstalirao Windows, a imam dial-up, pa ne mogu da skinem. jel se nekom desilo ovo isto? Sta da radim?P.S. taj link je imageshack...

Edited by kojot
Link to comment
Pojavio se neki virus na MSNu. Izadje ti neki link od nekog koga imas u adresaru i kad to skines, delis svim kontaktima koje imas. Nemam antivirus zato sto sam juce reinstalirao Windows, a imam dial-up, pa ne mogu da skinem. jel se nekom desilo ovo isto? Sta da radim?
Promeni password na MSN-u. Odeš na msn live i tamo odradiš promenu. Time ćeš prestati da deliš linkove svojim prijateljima...
Link to comment

@apotekarica: Sorry. Ja laik ne znam, ali se saosećam sa problemom...Elem hvala svima oko saveta za wireless... D-Link aparatura postavljena i instalirana svojeručno uz fazone i fore, diktirane mi preko telefona od onih koji su to već postavljali. Sve radi. Ostao mi je jedan USB D-Link mrežni prijemnik viška, jer sam jedan komp.prikačio preko kabla na ruter. Znači dva kompa +laptop su na internetu... Nisam ništa sam upisivao, sve je sam prepoznao, samo sam za prvo kačenje laptopa morao da risetujem ruter...E sad nisam radio nikakvu zaštitu i menjanja imena mreže(iako je tokom instalacije nudio neke opcije)... Ostalo da mi piše Default Network, pa me sad strah da se komšije ne nakače i dodatno mi oslabe signal... Ne znam da li to može... Lap top se zakačio, tek kada sam risetovao napajanje rutera tokom laptopovog traženja mreže, a D-Link USB prijemnik na stabilnom dećijem kompu je odmah prepoznao D-Link ruter predajnik i odmah je prihvatio konektovanje... Interesuje me ako se previše komšiluka zakači, da li mogu naknadno da zaštitim mrežu i kako?I još nešto...Gospođa je na svom logu brisala neke fajlove i izbrisala neki driver za zvuk... Device manager je pokazao uskličnik na " Multimedia Audio Controler"... Ja bio "pametan" pa ugurao CD driver od drugog kompa, jer pravi nisam imao... I dotični Multimedia Audio Controler je nestao, a pojavio se Realtek driver...Zvuk na njenom logu i dalje ne radi, dok na XP starom logu sve radi dobro izvuk je normalan... šta i kako treba da ubacim/prebacim na njen log da bi zvuk i kod nje proradio?Hvala unapred. :rolleyes:

Link to comment

@ DareNama u stanu je wireless uspostavio lik iz Euneta - uglavnom da nam se ne bi okacio neko od komsija (mada kapiram da je u mojoj penzionerskoj zgradi i kalkulator pojam tehnologije a kamoli da mi se jos neko laptopom kaci na mrezu) taj decko nam je nekako ogranicio broj kompova koji mogu da se prikace na mrezu....e sad gde je ta opcija i kako je to uradio pojma nemam....A moram da ti potvrdim sve su neki vec spominjali - svaki download usporava kompletnu mrezu - npr. torrente mogu da skidam samo nocu kada bas niko ne koristi kompove (kod mene je kombinacija 2kompa+2 laptopa) inace niko ne bio mogao obican sajt da otvori verovatno.....

Link to comment
E sad nisam radio nikakvu zaštitu i menjanja imena mreže(iako je tokom instalacije nudio neke opcije)... Ostalo da mi piše Default Network, pa me sad strah da se komšije ne nakače i dodatno mi oslabe signal... Ne znam da li to može... Lap top se zakačio, tek kada sam risetovao napajanje rutera tokom laptopovog traženja mreže, a D-Link USB prijemnik na stabilnom dećijem kompu je odmah prepoznao D-Link ruter predajnik i odmah je prihvatio konektovanje... Interesuje me ako se previše komšiluka zakači, da li mogu naknadno da zaštitim mrežu i kako?
Pogledaj knjižicu ili CD koje si dobio sa routerom... Trebalo bi da tamo bude napisano koja je adresa routera... Najverovatnije je 192.168.0.1... Ukucaš http://192.168.0.1 (ili već šta piše) u browser... Otvoriće ti se ekran stranica sa podešavanjima... Pronađi password opciju, i odaberi, obavezno WPA2 opciju i ukucaj šifru... Kasnije ćeš, prilikom konektovanja, tu istu šifru ukucati na računarima sa wireless karticama... I to je to... Verovatno ćete kad promeniš, odnosno podesiš šifru odmah disconnect-ovati, pa se samo ponovo poveži.... Ima, verovatno i negde mogućnost ograničavanja po MAC adresi mrežnog adaptera, ali to bi ti bilo previše komplikovano...EDIT:I odaberi neku šifru koja ima malo više karaktera, i malo je neobičnija... Najbolje totalno besmislen (za druge, za tebe može i da bude smislen) niz slova i brojeva... Ja sam se kačio na firmu iz komšiluka, gde je neki pametnjaković dao šifru imefirme123... Pogodio sam iz drugog pokušaja... Ali sam ja bar bio fer i nisam ništa svlačio (samo surf), a ne verujem da će tvoj komšija biti tako dobar prema tebi.... Edited by radisa
Link to comment

dare..., imaš programče NetLimiter sa kojim možeš da ograničiš brzinu protoka na svakoj mašini pojedinačno. možda bi tako nešto bilo korisno u tvom slučaju. recimo da dok ti na jednoj mašini piči download ostaviš na drugim dovoljnu propusnu moć za običan chat. sa programčetom možeš i da ograničiš brzinu za pojedine programe, kao i za kompletan sistem.

Link to comment

Obavezno ovo sto ti je Radisa napisao (WPA2 zastita). Svaki nakaceni komsija ti jede protok. Jos ako pocne da nesto skida, neces moci da zivis.

Edited by Aion
Link to comment

Narocito ako postoji limit na download (ja placam kaznenu cenu od 10 $ na svaki GB preko 4GB mesecno)Inace sam uzivala u blagodetima kradje komsijskog wireless-a gotovo mesec dana (ima brzi net od mene), dok nije ukapirao i zastitio se WEP password-om <_< .

Link to comment
Ima, verovatno i negde mogućnost ograničavanja po MAC adresi mrežnog adaptera, ali to bi ti bilo previše komplikovano...
što i nije neka zaštita. :rolleyes: šifra, ali prava.
Link to comment
dare..., imaš programče NetLimiter sa kojim možeš da ograničiš brzinu protoka na svakoj mašini pojedinačno. možda bi tako nešto bilo korisno u tvom slučaju. recimo da dok ti na jednoj mašini piči download ostaviš na drugim dovoljnu propusnu moć za običan chat. sa programčetom možeš i da ograničiš brzinu za pojedine programe, kao i za kompletan sistem.
Koju verziju koristiš? Pošto su neke verzije problematične, recimo da usporavaju protok. Meni je surf prilično spor sa verzijom 2.0.10.1 pa ga isključujem osim kada su torrenti u pitanju (realno, jedino tada mi je i potreban).
Link to comment
Koju verziju koristiš? Pošto su neke verzije problematične, recimo da usporavaju protok. Meni je surf prilično spor sa verzijom 2.0.10.1 pa ga isključujem osim kada su torrenti u pitanju (realno, jedino tada mi je i potreban).
Bilo koja verzija 2 Netlimitera mi je strašno opterećivala sistem. Mislim da su je onda nadogradili sa firewallom, i raznim security čudima koja uopšte nisu trebala. Mislim da je i dalje matora 1.8 najbolja, radi samo ono što i treba. A i to samo kada skidam sa DC++ i eMulea.
Link to comment

NetLimiter v2.0.9.1 nemam pojma, nisam primećivao da pravi probleme. moguće je da firewall zeza, ali ja ga isključim još prilikom instalacije.

Link to comment

Da priupitam: 'oću da snimim nešto sa Radija Studio B, ali me jebava činjenica da imaju live streaming samo ovakav (dakle, otvara mi ga preko media player-a)...Uz pomoć kog programa mogu da "pohvatam" ovaj sadržaj na najlakši i najbolji način?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...