Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

U webmailu (Gmail) moze mesano tekst i slicice samo ako su fotke podignute negde na web ili ima elegantnije resenje?

Edited by Takeshi
Link to comment

super.hvala puno.radi bar to :rolleyes: a u Entourage-u nije moguce napraviti isto ?ima jos - moze li se neki dokument cut-ovati, ja desnim klikom nemam tu opciju (odnosi se na cutovanje u smislu prenosa a ne unutar dokumenta, to radi)

Edited by Allegra
Link to comment
a u Entourage-u nije moguce napraviti isto ?
moze :) ovo je Office 2004, ne znam da li se razlikuje mnogo u 2008.picture1zh2.jpg
ima jos - moze li se neki dokument cut-ovati, ja desnim klikom nemam tu opciju (odnosi se na cutovanje u smislu prenosa a ne unutar dokumenta, to radi)
ako mislis u Finder-u, kao u Explorer-u - mislim da ne moze [ali neka me ispravi neko ako zna kako :)]
Link to comment
Treba ti neki WiFi Ruter. Ja koristim neki jeftini Linksys-ov model (oko 4 k dinara) i dosta sam zadovoljan. Povezivanje je jednostavno. Modem kacis na internet port modema - znaci kabal koji ti je isao u racunar kacis na ruter, na modemu nista ne diras. sada u neki lokalni port modema zakacis na racunar isto mreznim kablom (mislim da se jedan dobija uz racunar). Sledis uputstvo za konfigurisanje rutera koje dobijes uz isti. Za pocetak izabers najjednostavniji mod - videces nista nije komplikovano. Kada mozes da sa racunara normalno pristupis internetu konfigurises bezicnu mrezu. Izaberes neki od protokola sa zastitom od komsija i opet sledis uputstvo.
Hvala!Poručih danas neki Wireless router D-Link DI-524 High speed 2,4GHz 802,11g od 50 evra i dva kom USB Wireless LAN D-Link DWL-G122, 802,11g za stare stabilne komjutere po sobama... Hteo je da mi uvali mrežne wireless kartice za slot, ali već imam zakačene modeme i Tv kartice, pa sam cenio da mi je jednostavnije da dam 10 evra više i uzmem jednostavnu USB varijantu...Pitao ja, ako treba da dam i kintu više za neki bolji taj ruter predajnik (videh fale te neke Linksyse), međutim tip mi reče da mi je za SBB modem ovo najbolja i najednostavnija varijanta i da ne bih trebao da imam problema da isto sam podesim... Kaže sve pišeu uputstvu, a ima i po forumima...Videćemo, podižem isto u ponedeljak pa ću videti kako se stvari razvijaju... Znači trebao bih da se rešim svađa oko jedne internet stolice na 4 zainteresovana korisnika i smanjim porodične konflikte u kući.... :rolleyes::Hail: Bar po tom pitanju... ;)
Link to comment
ima jos - moze li se neki dokument cut-ovati, ja desnim klikom nemam tu opciju (odnosi se na cutovanje u smislu prenosa a ne unutar dokumenta, to radi)
Ne može. Postoji par jutilitija koji mu dodaju tu opciju, ali Cut/Command+X varijanta kao takva ne postoji u Finderu. To im je neka politika firme, favorizuju drag and drop uz upotrebu Command i Option tastera za Cut/Move/Copy varijante. Edited by henrik larsson
Link to comment
Ček da vidim kako ćeš da otvaraš forum kad krenu downloadi... Ili obrnuto. :lol:
Ako je ovo meni namenjeno, viči odmah dok još nisam dao novce... U kom grmu leži zec!?Jel treba ovako neuk nešto da znam pre nego mi se samo bude kazalo???? Nemoj da se smeuljiš nego progovori!!! :unsure: Deca skidaju muziku/spotove... Gospođa dare... petlja sa sajtovima i svojim forumom... A ja samo čitam vesti, i povremeno se pravim pametan na ovom i par stručnih foruma.... Valjda sve ovo može da funkoioniše sa tim wireless routerom...Dok sam bio na terenu u hotelu gde sam boravio, su to isto radili za ceo Hotel, sa 3 Linksys rutera... Problem je bio samo kad se po 30 i više ljudi nakači na 1 isti ruter u isto vreme... A i Yutube i TV slika se kočila zbog lošijeg protoka...Vičite odmah dok još nisam pazario... Jel može Yutube da se gleda bez kočenja kad stavim taj wireless router...Meni inače te brojke i slova kojim su označeni ti ruter predajnici/prijemnici ništa ne znače, jerbo sam laik, pa ako neko može da rastumači/preporuči/upozori na nešto što bih trebao da znam, neka kaže pre nego pljunem novce u ponedeljak!!!Rekoše mi da je za kablovski SBB kućni modem, ovo najbolje rešenje na koje se do sada niko nije žalio od onih koji su pazarili... E sad ako su me slagali... <_< Edited by dare...
Link to comment
Hvala!Poručih danas neki Wireless router D-Link DI-524 High speed 2,4GHz 802,11g od 50 evra i dva kom USB Wireless LAN D-Link DWL-G122, 802,11g za stare stabilne komjutere po sobama... Hteo je da mi uvali mrežne wireless kartice za slot, ali već imam zakačene modeme i Tv kartice, pa sam cenio da mi je jednostavnije da dam 10 evra više i uzmem jednostavnu USB varijantu......
Osnovno podesavanje je maltene isto (trivijalno, samo sledis upustvo) za svaki ruter. Teze ce ti biti da nakacis te usb wifi dongle, nego da podesis ruter. Linksys je zvucnije ime (deo najpoznatijeg proizvodjaca mrezne opreme - Cisco-a), mada nisam cuo bilo kog da se zali i na D-Link.
Link to comment
... Uplaši me ovaj Gotivac...
sa razlogom te plaši:kad neko od ukućana krene da skida velike fajlove*, mozes da se "pozdravis" sa gledanjem YouTube-ta. Osim ako nemas BAŠ veliku brzinu*** serija, film, albumi i sl** preko 2 mb/sedit:prešao na drugu stranu, pa se ne vidi kome pišem Edited by eye of the beholder
Link to comment
Pitao ja, ako treba da dam i kintu više za neki bolji taj ruter predajnik (videh fale te neke Linksyse), međutim tip mi reče da mi je za SBB modem ovo najbolja i najednostavnija varijanta i da ne bih trebao da imam problema da isto sam podesim... Kaže sve pišeu uputstvu, a ima i po forumima...
"Router" je malo bitan, vazno je na koju se mrezu kaci i koji je kapacitet te mreze. Sta god da uzmes imace prolaz odredjen provajderom, noviji routeri svi rade isto.Ono sto je vazno je - da ne bude neki egzotican (to su oni dirt-cheap) za koji nemas drajvere ili ih Win XP nema pa ako nesto ne radi, nema ko da ti pomogne.Priklucak preko kablovske TV mreze jeste najbolji, bar kod mene je to Fiber Optic i to je brzina 100 MBps, sto ne verujem da ijedan provajder ima u Srbiji (u Australiji su provajderi na max 10-15% te brzine).To sto si uzeo bice fino, ne brini.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...