Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Ja se razbacivao sa parama pa kad sam vec kupio novi komp kupio sam i original Windows 7 home edition koji je normalno prosao aktivaciju posle instaliranja. Sad mislim da kupim lap top pored ovod "stacionarnog". Da li mogu da instaliram isti Windows na taj lap top a da bude legalno? Moguce da nece biti ista IP adresa.

 

pa ne, ti si aktivirao windows, ne možeš da ga aktiviraš na 2 različita računara istovremeno.

Link to comment

Nisam siguran.

Posebno ne za Win7 Home.

Jedna licenca jedan hw.

I nema to nikakve veze s IP adresama...

Win7 Home ne može.

 

Win7 pro i ultimate može, ali ne bi smeli da rade istovremeno, ili tako nešto... Kao, fora je da imaš na poslu i kod kuće legalan software.

 

Inače, politika licencianja je fenomenalna™. Uzimao sam pre par meseci za ženinu firmu 7-8 winova i offica. Dok se nismo objasnili šta je najjeftinije i daje licencu potrebnu za firmu i način licenciranja i ostalo, osedeo sam...

Link to comment

pokušavam već duže vremena da instaliram office 2010 (daunlodovao sa microsoft sajta) ali mi prilikom završetka instaliranja kaže da ima "error" i da ne može da ga instalira. šta to može biti, da li neko zna?

 

edit: da napomenem da mi je prvi put tražio da izbacim office xp, ali tek na kraju instalacije (  :isuse: ), pa onda opet isto za office viwer koji sam imao instaliran ( :isuse: ) i sad mi na kraju instalacije opet isto zeza - kaže error i ćao đaci...

Edited by BlackGeorge
Link to comment

Win7 Home ne može.

 

Win7 pro i ultimate može, ali ne bi smeli da rade istovremeno, ili tako nešto... Kao, fora je da imaš na poslu i kod kuće legalan software.

 

Inače, politika licencianja je fenomenalna™. Uzimao sam pre par meseci za ženinu firmu 7-8 winova i offica. Dok se nismo objasnili šta je najjeftinije i daje licencu potrebnu za firmu i način licenciranja i ostalo, osedeo sam...

 

nisam upucen, tj. znao sam pre da je to vazilo za windows, barem za xp - jedan racunar - jedna licenca i cao. ovo za win7, jel se ta licenca odnosi na sve u svetu koji imaju win7 ili je to neka povlastica za zemlje koje leba nemaju da jedu, da kazem nekakav ustupak?

 

 

@blackgeorge, pada mi na pamet da se nesto zagubilo, neki deo instalacije za vreme downloadovanja. mozda da probas ponovo da skines? druga stvar bi moglo biti da si trebao da ocistis stari office i ocistis registry koji mozda pravi problem.

Link to comment

nisam upucen, tj. znao sam pre da je to vazilo za windows, barem za xp - jedan racunar - jedna licenca i cao. ovo za win7, jel se ta licenca odnosi na sve u svetu koji imaju win7 ili je to neka povlastica za zemlje koje leba nemaju da jedu, da kazem nekakav ustupak?

 

 

Mislim da je standard, za sve, ali da se samo odnosi na pro i ultimate, kao što sam i napisao.

 

I inače, više se 7 ne može kupiti od MS-a. Uzmeš 8 i radiš downgrade.

Link to comment

Mislim da je standard, za sve, ali da se samo odnosi na pro i ultimate, kao što sam i napisao.

 

I inače, više se 7 ne može kupiti od MS-a. Uzmeš 8 i radiš downgrade.

Ali samo Pro.
Link to comment

Ali samo Pro.

Da, samo pro, nisam napisao.

 

I jednostavnije je da kupiš 8 i onda instaliraš 7, piratsku verziju. Njih ionako ne zanima kad dođu u kontrolu šta stvarno imaš, nego šta si platio i to što imaš da li odgovara tome što si platio.

Link to comment

Da, samo pro, nisam napisao.

 

I jednostavnije je da kupiš 8 i onda instaliraš 7, piratsku verziju. Njih ionako ne zanima kad dođu u kontrolu šta stvarno imaš, nego šta si platio i to što imaš da li odgovara tome što si platio.

Da.

I gde još treba biti oprezan.

Free software.

Koji jeste free ali za "ličnu upotrebu."

Npr TeamViewer.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...