Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Imam Sbb modem zakačen za jedan kompjuter. I usko grlo proizvodnje kad je u pitanju koriščenje interneta (supruga, ja i dva gimnazijalca <_< )želim da pazarim wireless razvodnik, koji bi zakačio za taj Sbb modem, a koji bi mi bacao wireless signal po trosobnom stanu.Za stabilne kompjutere (2kom) bi pazario taj wireless dodatak koji se zakači na usb priključak starog mi kompa, a lap top mi ima ugrađen wireless.Znači treba mi informacija:-šta konkretno i gde pazarim?A zatim step by step uputstvo kako to da zakačim (ono upis IP adresa, kako ih SBB modem vidi, da bi sva tri kompa mogla u isto vreme da budu na internetskom nebu).Dajte neki link, za pazar i uputstvo dok imam para i dobre volje... Poješće mi uši ovi moji ukućani... :unsure: Hvala!Edit: Neko mi je spominjao da treba da pazarim neki Linksus home router... Evo sad nađoh nešto pa ću da svratim do te neke radnje u Budimskoj da pitam...

Edited by dare...
Link to comment

Treba ti neki WiFi Ruter. Ja koristim neki jeftini Linksys-ov model (oko 4 k dinara) i dosta sam zadovoljan. Povezivanje je jednostavno. Modem kacis na internet port modema - znaci kabal koji ti je isao u racunar kacis na ruter, na modemu nista ne diras. sada u neki lokalni port modema zakacis na racunar isto mreznim kablom (mislim da se jedan dobija uz racunar). Sledis uputstvo za konfigurisanje rutera koje dobijes uz isti. Za pocetak izabers najjednostavniji mod - videces nista nije komplikovano. Kada mozes da sa racunara normalno pristupis internetu konfigurises bezicnu mrezu. Izaberes neki od protokola sa zastitom od komsija i opet sledis uputstvo.

Link to comment
jebem ti mac.kako sad da na PC-ju otvorim jebeni word doc na kome sam danas radila na macu a da ne budu kuke i kvadratici ?
najcesci problem je u tome da fajlu sa meka fali extenzija .doc. i onda word na pc-u nece da prepozna fajl. dodati je i onda radi?koju verziju koristis na meku, koju na pc-u?mi u ofisu imamo obrnuti problem da fajlovi iz office 2007 ne mogu da se otvore na office 2004 masinama. posto neki uvek zaborave da sacuvaju fajl kao 97-2003 verziju.
Link to comment
mi u ofisu imamo obrnuti problem da fajlovi iz office 2007 ne mogu da se otvore na office 2004 masinama.
Koji ti je to Office 2004? :lol:
Link to comment

Toad for MySQL - koristi neko?konkretno imam problem da se nakacim na MySQL. Koji sedi na Win 2003 Server masini.Toad je na Visti [Home Basic Edition].problem mi je sledeci: sta je tacno Host? ako koristim TCP, da li je to adresa masine/servera na kome je MySQL?A onda User/Pass? da li su to oni kojim se logujem na server? ili nesto vezano za mysql?izvinjavam se ako ovo konfuzno zvuci, ali nisam se susretao sa ovom zabom pre. svaka pomoc je dobrodosla.toadmm2.jpg

Link to comment
Koji ti je to Office 2004? :lol:
onaj sto je izmedju Office X i Office 2008 :Ptj, ovaj - Standard Edition :)230198429vy3.jpg Edited by jms_uk
Link to comment
Toad for MySQL - koristi neko?konkretno imam problem da se nakacim na MySQL. Koji sedi na Win 2003 Server masini.Toad je na Visti [Home Basic Edition].problem mi je sledeci: sta je tacno Host? ako koristim TCP, da li je to adresa masine/servera na kome je MySQL?A onda User/Pass? da li su to oni kojim se logujem na server? ili nesto vezano za mysql?
My take, from my db admin days.Host: host na kome je DB. Kaze "Localhost" kao default, za slucaj da si na samom DB Serveru.User: DB ima svoje sopstvene users, ne moraju (i retko jesu) da budu isti kao Server users. To je zbog "single login". Koristi se u skriptvima i tu nema dva logovanja (prvo server pa onda DB). Drugo, security policy za servere koje mnoge firme imaju zahteva da se server password menja na svakih 3 ili 6 meseci. Taman posla kad bi se to radilo sa bazama, odjednom bi sve prestalo da radi.Password: DB password. DB ima svoj sopstveni password.Database: Ime baze na koju se ukljucujes. Cak i jedna ista DB moze da ima nekoliko instanci koje su u pogonu istovremeno. (Production, Test, Marketing, Engineering, na primer)Probaj, to bi trebalo da radi.
Link to comment

dal je neko otkrio kako da kopiram worksheet iz jednog excel fajla u drugi a da mi pri tom iskopira celokupan sadrzaj celija? po difoltu katuje sve sto je preko 255 karaktera u celiji.pliiiiiz, help :cry:

Link to comment
My take, from my db admin days.Host: host na kome je DB. Kaze "Localhost" kao default, za slucaj da si na samom DB Serveru.
thx Yoyogi, samo da clarify jos nesto.sta bi konkretno bio 'host'? masina ima 2003 server, na njoj ima instaliran mysql server, a onda opet na toj masini je i DB.posto je ocigledno druga masina u pitanju u odnosu na ovu sa koje pokusavam da se konektujem, pretpostavljam da koristim TCP. da li u tom slucaju je Host IP adresa masine na kojoj je server?Kako me ovi iz accounts-a izludjuju sa njihove 3 PC masine, Access/Dimensions package i sl.A lepo imamo nekih 15-20 mekova koji svi rade ok. :)
Link to comment
thx Yoyogi, samo da clarify jos nesto.sta bi konkretno bio 'host'? masina ima 2003 server, na njoj ima instaliran mysql server, a onda opet na toj masini je i DB.posto je ocigledno druga masina u pitanju u odnosu na ovu sa koje pokusavam da se konektujem, pretpostavljam da koristim TCP. da li u tom slucaju je Host IP adresa masine na kojoj je server?
Ako je ocigledno da je druga masina u pitanju, firmin IT bi trebao da ima spreman odgovor ili da je vec svima u firmi poznato sta da se radi.Host IP adresa je ona gde je SQL Server na koji se prikacujes.Ring them up (firmin IT).
Link to comment
Ring them up (firmin IT).
tu je problem - ja sam firmin IT :lol:edit: sto je OK - manje vise nosim se sa svim problemima - jedino ove accounts stvari me nerviraju.hvala u svakom slucaju. imamo support za accounts package, pa cu zvrcnuti njih. Edited by jms_uk
Link to comment
najcesci problem je u tome da fajlu sa meka fali extenzija .doc. i onda word na pc-u nece da prepozna fajl. dodati je i onda radi?koju verziju koristis na meku, koju na pc-u?mi u ofisu imamo obrnuti problem da fajlovi iz office 2007 ne mogu da se otvore na office 2004 masinama. posto neki uvek zaborave da sacuvaju fajl kao 97-2003 verziju.
glupi mac mi prvo konvertuje fajl u .docx nakon svake promene koju napravim, pa onda moram da ga menjam u .doc, no ni posle toga problem nije resen.na poslu je isto Office for mac, standard edition a kod kuce nemam pojma koji XP, valjda professional, neki divljak iz Srbije (ladno ga nisam reinstalirala vec 4 godine) kad sam vec tu - postoji li na Safariju ona opcija CRTL/+ koja fercera na vatrenoj liji za povecavanje slova i da li ima tako nesto za Entourage ?
Link to comment
glupi mac mi prvo konvertuje fajl u .docx nakon svake promene koju napravim, pa onda moram da ga menjam u .doc, no ni posle toga problem nije resen.na poslu je isto Office for mac, standard edition a kod kuce nemam pojma koji XP, valjda professional, neki divljak iz Srbije (ladno ga nisam reinstalirala vec 4 godine) kad sam vec tu - postoji li na Safariju ona opcija CRTL/+ koja fercera na vatrenoj liji za povecavanje slova i da li ima tako nesto za Entourage ?
ako je .docx u pitanju, onda izgleda da imas Office 2008. Kada klknes Save [As] pazi da bude odgovarajuca [prethodna verzija], tj. da usnimi kao .doc fajl. Samo menjanje iz .docx u .doc nece resiti problem.
Link to comment
kad sam vec tu - postoji li na Safariju ona opcija CRTL/+ koja fercera na vatrenoj liji za povecavanje slova i da li ima tako nesto za Entourage ?
Na Safariju za Win je isto, za Mac ne znam, probaj desni klik :PTrebalo bi da je pod View->Make Text Bigger
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...