Jump to content

Pitanja


Recommended Posts

Sta je najbolje koristiti za konverziju pdf knjiga u Kindle friendly format?

Za sada rabim ovo...

 

http://www.pdf4kindle.com/

 

Kombinacija dole navedenih (open source) je prilicno dobra, cure-all resenje (IMO) ne postoji.

 

Briss (ciscenje i trimovanje)

k2pdfopt + GUI front (konverzija)

Calibre (menadzment i konverzija)

 

Vecina fajlova moze direktno u k2pdfopt ili Calibre, neki ce dati bolji rezultat propustanjem kroz oba (k2pdfopt → Calibre), neke je pozeljno trimovati i cistiti pre konverzije itd.

Link to comment

Imam ruter Asus RT-N10E. Iz nekog razloga, u poslednje vreme sve češće izbacuje sledeće obaveštenje: "The cable for Ethernet is not plugged in". Naravno, internet tada ne radi. Nekada pomaže kada se ruter restartuje, a nekada ne. Takodje, nekada se vrati u normalu iz čista mira, sam od sebe. Ima li nešto što mogu da uradim ili da se krene kod majstora?

Link to comment

Meni se to desilo sa Telekomovim ruterom, trajalo je par nedelja, na kraju je ispravljač eksplodirao, majstor ga je zamenio i sređena stvar.

Link to comment

Imam Lenovo laptop koji se gasi sam od sebe 2-3 sekunde posle startovanja, crn ekran. Probao sam ga startovati bez baterije, isto se desava. Ne znam sta dalje da pokusam  :huh: nikad nisam debagovao laptop. Neka ideja?

Link to comment

Imam Lenovo laptop koji se gasi sam od sebe 2-3 sekunde posle startovanja, crn ekran. Probao sam ga startovati bez baterije, isto se desava. Ne znam sta dalje da pokusam  :huh: nikad nisam debagovao laptop. Neka ideja?

 

Hladjenje? Koliko je star i koji je model? Kondenzatori na ploči da nisu nabubreli?

Edited by Utvara
Link to comment

Zvuči mi kao električni problem. Pogledaj da nije neki od USB (ili drugih) portova razvaljen (mora da ima onaj plastični jezičak unutra, a ako se kontakti dodiruju, probaj da ih razdvojiš nekim izolacionim materijalom.). Često ljudi guraju naslepo konektore u portove, pa sjebu kontakte, u tom slučaju kada sistem krene da POST-uje, reportuje da ima kurcšlus (ili pogrešnu voltažu) i onda se ugasi da bi se zaštitio. Takođe probaj da izvadiš RAM (ako je pristupačan, zavisi od modela) i da onda uključiš laptop. Ako čuješ beep beep beep (tako nešto) onda nabavi novi RAM, a sam laptop je ispravan.

 

Ima i drugih mogućnosti, ali ovako na brzinu...

Link to comment

Procesor? Ako ne daje nikakve druge znake života i umre posle 2 sekunde može biti i to. U svakom slučaju probaj ovo što ti je Indi predložio, ukoliko ne proradi onda servis.

Link to comment

G550 je model, ne mogu da se setim tacno kad je uzet (nije moj), ali ima jedno 3 godine sigurno.

 

Indy, u pravu si, jedan USB je totalno sjeban, cak fali ona plocica u portu. Probao sam ovako na brzaka da razdvojim konektore da se ne dodiruju, ali to ne pomaze, probacu sutra malo pazljivije sve to.

 

Sto se hladjenja tice, cini mi se da uopste ne cujem kuler kako radi. Zapravo ne cujem nista kako radi kad ga upalim.

Link to comment

Imam ruter Asus RT-N10E. Iz nekog razloga, u poslednje vreme sve češće izbacuje sledeće obaveštenje: "The cable for Ethernet is not plugged in". Naravno, internet tada ne radi. Nekada pomaže kada se ruter restartuje, a nekada ne. Takodje, nekada se vrati u normalu iz čista mira, sam od sebe. Ima li nešto što mogu da uradim ili da se krene kod majstora?

Iste muke sam prosao sa tim ruterom :)

 

Apgrejduj mu firmver i ne bi trebalo vise to da mu se desava.

 

Jel ti se desava nekad da telefon nece da se zakaci na njega?

Link to comment

Hvala na savetu! Probaću, pa javljam šta se događa... Btw, nisam probao da se "nakačim" preko telefona (jer je isti starijeg datuma proizvodnje).

Link to comment

Postupio po preporuci i za sada radi. Videćemo šta će biti kasnije... Btw, hvala i Vasi na podeljenom iskustvu.

Edited by notenoughreasonsforclaire
Link to comment

aj pomoć pošto sam zabagovo kao pravi...

 

dakle imam u kući ruter X koji je wireless i preko koga mi stiže tv, internet i telefon signal (tj sve je to internet, znam). računar A (laptop) je bez greške povezan na ruter X i piči kao od šale, računar B (desktop) je povezan na ruter X (onim wireless adapterom) i radi bez problema.

 

računar A pod Network vidi računar B, isto tako računar B vidi bod Network računar A. problem je što međusobno ne komuniciraju tj. kad sa računara B oću da pristupim računaru A - neće. označim neki folder kao šerovan, đoka!

 

prostim jezikom, gde sam zajebo stvar i šta ne vidim pred očima a jasno je kao dan? :huh:

Link to comment

ma jok, mreža je za IT-evce... meni treba da razmenjujem između ova dva

 

 

 

edit. :isuse:

 

pa pravio sam, ja mislim :unsure:

ne znam koji računar treba da napravi mrežu a koji da zove ovaj drugi da pristupi

isto tako, nisam siguran dal treba menjati tj. dal treba oba računara da imaju isto ime (ono što je defaul WORKGROUP)?

Edited by Singer
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...