Jump to content

Pitanja


Recommended Posts

i sam sam dosao na to. Najgore sto 99% ovih banderasa sto se reklamiraju po oglasima skoro sigurno ne bi ni znali to da rese a uzimaju 20 evra za dobar dan.

 

Dobio sam kontakt nekog majstora koji radi u distribuciji i navodno ima daleko ozbiljnije uredjaje ali bojim se da ce me odrati :)

 

Sem sijalica i lcd-a nemam drugih simptoma problematicne struje (malo li je :isuse: ) pa se nikad nisam do kraja iscimao oko toga ali cu ocigledno morati. Jedino je jos sumnjivo sto redovno placam puno struju.

 

Bio mi je skoro neki covek koji je radio kao elektricar u Telekomu i on mi kaze da nesto definitivno nije dobro. Izmeri kako treba -220-230 V. Ubode na drugi nacin kako valjda ne bi trebalo uredjaj da registruje napon - opet 220-230v

 

Zvacu ovog iz distribucije cim pre jer ovo mora da se resi.

Edited by katamaran
Link to comment

Crko mi mis. I uzeo sam od devojke drugi i ukljucio ga i radio bez problema. Medjutim sad ukljucim komp mis sveti tj radi al ni da mrdne. Vadio ga probao druge usb portove ali nista. Da nema veze sa drajverima od predhodnog misa sto su ostali?

Link to comment

ne bi trebali, ali može da se zaglavi, pritisni znak windowsa na tastaturi i ako je sedmica, kucaš device manager, i tamo izabereš sve miševe a možda i usb hubove, tj. kada kod miša i kod usb klikneš enter i unutra vidiš uređaje obeležiš svaki uređaj i klikneš alt, a, u - alt je da otvoriš gornje padajuće menije, tj. da ih aktiviraš, to je tako svuda, a je action, u je uninstal, možeš, alternativno, na svakom izabranom da pritisneš ono dugme pored desnog ctrl, kao papir sa izabranim stavkama i poenterom, to je praktično desno dugme na mišu. Pa kada sve poskidaš, sa uključenim mišonjom, odeš na prvu stavku gore, komp ili system, kako god, oped "desno dugme" i neka skenira na promene hardvera. Ako proradi možda ti i stari radi.

Link to comment

Crko mi mis. I uzeo sam od devojke drugi i ukljucio ga i radio bez problema. Medjutim sad ukljucim komp mis sveti tj radi al ni da mrdne. Vadio ga probao druge usb portove ali nista. Da nema veze sa drajverima od predhodnog misa sto su ostali?

 

Hm... možda onda ni prvi nije crkao, probaj i njega na drugom kompu

Link to comment

možeš, alternativno, na svakom izabranom da pritisneš ono dugme pored desnog ctrl, kao papir sa izabranim stavkama i poenterom, to je praktično desno dugme na mišu

 

...односно шифт-ф10... с тим што је Мали Мекани прописао да све што се може урадити мишем мора да може и тастатуром, и први се не држи тога. Има најобичнијих јесте-није дијалога са цела два дугмета где тастатура неће (јер не добијају фокус... а не видим шта има фокус у том тренутку). Закомпликовали су га миц по миц, у сваком следећем Пенџерију су додавали по неку зврчку негде, таман довољно да покваре оно што је дотле радило, а текући проблем реше тек напола.

Link to comment

Fokus na pendžerima je....kada razmislim, potpuno normalan za ono kako oni mise da običan korisnik koristi računar. Umesto šugavog Modern/Metro su trebali, nekako da smisle kako da OS malo počne da razume korisnika i uči, ponešto barem, računari su postali izuzetno snažni, raditi u tri-četiri aplikacije u isto vreme nije ne znam ni ja koliko zahtevno, ili čudno, i onda startuješ jednu, pokreneš drugu, klikneš nešto, pokreneš treću, na trećoj nešto počneš da kucaš i u sred toga, dok gledaš u neki dokument slepo kucajući, podigne se druga aplikacija, nepozvana, preko treće i ti čukaš u prazno ili, još gore, tamo gde nikako ne treba. Mrzim to kod Win, MRZIM. I firefox ima nešto u vezi toga što gotovo svakodnevno mogu da ponovim, ali mislim da je tu problem i u flash plaginu, kada otvoriš FF, i privatni FF, kada pokrenem nešto što ima flash u tom trenutku mi se podigne, ako je minimiziran ili samo uđe u fokus onaj prvi, koji nije private. U svakodnevnom radu je problem sa time čest, smeta.

Čini se da su pored sve mudrosti i tehnike i tehnologije još uvek u problemu da pravilo interaktuju sa korisnikom, a korisnici, svi korisnici, su mnogo, mnogo, brži no pre pet godina recimo, to se vidi, a da ne pričamo o onima koji svakodnevno rade na više brzih mašina više poslova, često čovek čeka OS, iako bi hardver to mogao da odradi valjano. Mora da se smisli novi način interakcije!

Edited by Vapad
Link to comment

i u sred toga, dok gledaš u neki dokument slepo kucajući, podigne se druga aplikacija, nepozvana, preko treće i ti čukaš u prazno ili, još gore, tamo gde nikako ne treba. Mrzim to kod Win, MRZIM.

 

Да, то је било до икспеа. После су у висти и седмици и надаље увели да се нов пенџер нацрта негде, жмигне трипут у тацни и настави да чучи тамо - не узима фокус. Што би било некако ОК кад би радило кад треба да ради, међутим...  подсетник из ЖарТице (тандрбрд) управо ради по старом. Пишем нешто, он се нацрта и пола последње реченице оде у ветар, враћај фокус и куцај испочетка.

 

Али зато у ситуацијама када из апликације креираш документ, па позовеш Ворд да га отвори, он уме да га отвори иза твог прозора. Још горе, отвориш га невидљиво, а он пријави да му се нешто не свиђа (обично неко безбедносно питање за нервирање) и нацрта модални дијалог иза, без прописаног заглавља па га нема ни на таскбару, не даје гласа од себе а корисник не капира зашто му не раде ни миш ни тастатура... једино алт-таб би радио, ал' прво треба да знаш све ово да би се сетио. Ужас.

 

Čini se da su pored sve mudrosti i tehnike i tehnologije još uvek u problemu da pravilo interaktuju sa korisnikom, a korisnici, svi korisnici, su mnogo, mnogo, brži no pre pet godina recimo, to se vidi, a da ne pričamo o onima koji svakodnevno rade na više brzih mašina više poslova, često čovek čeka OS, iako bi hardver to mogao da odradi valjano. Mora da se smisli novi način interakcije!

 

 

Интерагују! (аналогно са "реагују", иста је основа)

 

Проблем је што су они ћорави. Само гледам на шта личе њихови упитници којима испитују како се корисницима свиђа ово или оно. Питања сва циљана да испадне да је боље овако него што је било у претходној верзији јер тамо и тамо има један клик мање, оно је поједностављено а оно лакше... У ствари, права питања је скоро немогуће поставити, а ни не треба. Има сигурно двадесет година откако је сво то анкетирање корисника бачено низ воду као узалудно, јер корисници никад неће рећи шта стварно мисле. Неће признати да су глупави да не знају шта који израз значи (а нарочито не новокомпоноване изразе за ствари које конкуренција зове другачије), гледаће да се умиле, и све скупа лагаће, свесно или не.

 

Уместо тога би требало посматрати како користе софтвер. Шта покушавају да ураде, шта им иде шта не иде... више се тако сазна. Ал' сваке године неко прода стару теорију у новом паковању, и опет се дувају како су потрошили онолико милиона на истраживање интеракције... и опет убрљају као и пре.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...