Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

[ubijes kao i on ovaj explorer.exe]

Been there, done that. Ne rešava problem.

 

Cini mi se da rece da je na tri razlicite masine isti problem pa samim tim ne moze da bude hardver.

Exactly. + selio fajlove na druge diskove, externe i interne, ista pesma.

Link to comment

Cini mi se da rece da je na tri razlicite masine isti problem pa samim tim ne moze da bude hardver.

 

da, skroz sam to zaboravio da je napomenuo. ali pazi. ako uradi preko cmd-a ovo, i sve bude kako treba, to znaci da je nesto do ovog programa, logicno. ako se i dalje ponasa isto u cmd rezimu, sta bi onda moglo da bude, a da nije hardware?

Edited by hoffnung
Link to comment

Aha, zaboravih bitan (i za znalce očekivan) detalj: ako kopiram/premeštam/brišem iz Commandera, sve radi kao munja, bez čekanja, smaranja i otkrivanjatm.

Link to comment

Meni se čini da na sva ti kompa imaš isti codec pack. I kad windows diskaveruje media fajlove, pokušava da odredi šta je to. Total Commandera ne zanima sadržaj, on kopira sve fajlove na isti način (osim big files - ako nisi podesio to drugačije).

 

 

CCleaner sam bio pomenuo, jer on ume (ako si štiklirao) da pobriše razne sistemske keševe, pa mora to stalno ponovo od nule da se uradi. Ali tipujem na codece.

Link to comment

Da, i meni najviše smrdi na kodeke, svuda po inerciji instaliram K-Lite codec pack. Nego rekoh, u jednom trenutku sam deinstalirao K-Lite, i stvar se odigravala isto... Hmmm... Probaću ponovo....

Link to comment

Deinstaliraj k-lite i poteraj CCleaner posle toga da očisti registry ključeve nakon toga.

 

 

Jesu li na te tri mašine isti usb čipsetovi (pretpostavljam da je usb disk u pitanju)?

Link to comment

Deinstaliraj k-lite i poteraj CCleaner posle toga da očisti registry ključeve nakon toga.

Jea, probaću doveče...

 

Jesu li na te tri mašine isti usb čipsetovi (pretpostavljam da je usb disk u pitanju)?

Mislim da nisu (staari laptop, novi laptop i desktop), a dešava se i na internim diskovima, kao i na USB externom...

Link to comment

Onda ne bi trebalo da je usb drajver problem, jer sam čuo bio da su na nekim čipsetovima (nvidia?) usb drajveri pravili tako neke gluposti.

Link to comment

da nije preveliki broj fajlova? meni se slicna stvar desavala na starom XPu. imao sam nekih 5000 pesama na externom driveu, i nije bilo sanse da ih prebacim na drugo mesto. jednostavno je prepunjavao RAM dok je pokusavao sve da ih iscita... kada sam preko komandera podelio fajlove u dva foldera, sve je pocelo normalno da radi...

 

jesi pogledao stanje RAMa dok ti iscitava sadrzaj?

Link to comment

Ma jesam naravno, i nije bilo to (u folderu imam onoliko fajlova koliko ima sezona serije, ili album muzike, retki su mi folderi sa više od dvadesetak fajlova)...

 

Elem, rešio, ali tek pošto sam pobio SVE što ima veze sa videom i audiom, pa instalirao ponovo. U ovom trenutku imam Winamp i GOM, bez dodatnih kodeka i sve radi kao munja.

Moram reći da se stvar nije normalizovala posle prve deinstalacije i čišćenja, nego tek kad sam odlepio i poskidao sve što bi moglo da ima i daleke veze sa problemom (Quicktime, iTunes i sl.).

U tom poslednjem naletu sam skidao i sve što nisam upalio duže od tri meseca (Git, R, neke Java vizualizatore univerzuma :lolol:  ) i na kraju je, hvaljen Isus, proradilo kako valja.

Link to comment

Drugar dobio neki Asus tablet; javilo mu da ima update za Android 4.3, on pustio update, sada mu javlja da ima 4.2? Radi sve OK, samo mu prepoznaje OS kao 4.2 verziju.

 

Ima li neko pametnu ideju šta može da bude?

Link to comment

ovako mi se cini: zavisi koji kernel ima. tj. da li mu je uredjaj malo stariji u odnosu na onaj koji podrzava taj novi update, tj. verziju. ako je ovo, to je normalno.

Link to comment

Dobijam već par puta poštu lika koji se zove isto kao ja, samo je njegov mail ime.prezime@gmail.com a moj imeprezime@gmail.com

Imao neko slican problem?

Mailovi su prilično nebitni, drugari šalju neke gluposti, ali ne svidja mi se ideja da bi isto tako i on mogao da dobija moju poštu...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...