Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Izgleda da, za sada, uspeva sa Novicorp WinToFlash 0.7.0020 beta, uz mount ISO (pošto samo tako radi).

 

edit: skinuo sam i sardu ali se i avast bunio.

Ja sam sa wintoflash uspeo sasvim lako...Na laptop koji nema cd ima hd

Link to comment

Izgleda da, za sada, uspeva sa Novicorp WinToFlash 0.7.0020 beta, uz mount ISO (pošto samo tako radi).

 

edit: skinuo sam i sardu ali se i avast bunio.

 

Evo probao sam ali avast ne govori ništa, skidaš sa bezbednih linkova softpedie?

Link to comment

Pa da, odatle

 

Edit: probao sa oba servera.

 

Nisam više siguran gde da jurim uzrok: uspeo sam da pokrenem instalaciju da bi se setup prekinuo kod particije: gledao je D i prijavio da nije NTFS, izbor je bio da ostane kako jeste ili da je promeni. U oba slučaja je dolazilo do prekida setup-a nakon delimične provere C i D particije.

Onda sam probao sa Hiren's alatima koji takođe nisu dali rezultate pa sam pokrenuo očajnički potez: boot and nuke

Edited by Tale
Link to comment

O, da.. Svaki test je prošao loše, odnosno uz neku od grešaka, tj. nezavršen.

Otud da nisam pametan da li je HD zveknuo skroz, ili imam kombinaciju lošeg HD i sw.

Edited by Tale
Link to comment

@tale

 

Ja sam se pre neki dan cimao sa instalacijom Win7 na moj Acer Aspire V5 preko USB-a (menjali su mi HD u servisu, 3 meseca nakon kupovine novog laptopa). Koristio sam pešačku verziju (cmd prompt) odavde, kako bih formatirao i napravio boot-abilni USB: http://www.computerhope.com/issues/ch001366.htm

 

Onda sam sadržaj instalacionog DVD-a samo kopirao na USB, dakle bez kreiranja ISO image-a. Ispalo je sve OK, sem što sam se morao cimati sa driver-ima za Win7 ali to te sada ne zanima.

Link to comment

od nocas mi ne radi pc ethernet port i svetli narandzasto.

je l' moguce da oluja izazva tako specificne kvarove, a ne samo krupnija/totalna spaljivanja?

 

trenutno koristim android tetherng za pozajmicu komsijinog wi fi signala. solidno radi, zivela nova tehnologija.

Link to comment

svetli narandzasto.

je l' moguce

 

Jep.

 

Možeš da probaš da spustiš brzinu na 10 mbit, često proradi...

 

Control Panel\All Control Panel Items\Network and Sharing Center / Change adapter settings / desni klik na adapter pa Properties / Configure / Advanced / Speed and duplex

Link to comment

Hm, a, ovaj, jesi li testirao memoriju?

 

Jutros se epopeja nastavlja:

 

- mem testovi su prošli

- instalacija W7 ne može da prođe zbog drajvera (a vidim da mi treba i patch za Atom)

- Instalacija XP (nakon Boot and Nuke) se zaustavlja kod provere C za koji kaže da je corrupted i nudi F3 kao jedinu opciju

 

Podigao sam mini XP, odatle sve izgleda ok.

 

Formatiram C ponovo, u međuvremenu primam ideje.

Link to comment

Prvo, i najosnovnije, je da pustiš fabrički test za hdd, ako i on prijavi grešku onda je jasno da od dizanja sistema nema ništa.

Ono što je možda moguće uraditi, pre tog testa, je stavljanje novog biosa, ne mogu da se setim da li acer one može da flešuje iz biosa a ponekad, retko doduše, promena biosa može da reši takav problem.

Ukoliko hdd prolazi test, a bios ne rešava problem, ili ne može da se zameni možeš pokušati da "pobiješ" particije iz, recimo, gparted. Takođe, kada si već u mini win, mogao bi da uradiš pun ček disk, da nije došlo do zbuna tu negde, neki loš mft ili tako nešto.

Link to comment

Na Hiren's-u nem Hitachi hdd testa, za BIOS ću da proverim (ako me pusti da flešujem).

 

Pokušao sam check disk i nije mi uspelo prvi put. Pokušaću ponovo nakon ovog formatiranja.

Link to comment

ne može da ne uspe, ili radi disk ili ne radi :)

a hitači ima dft, pogledaj da li imaš hgst tu negde, u najgorem slučaju probaj sa wd diag, pošto je hitachi WDov.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...