Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Upravo me zvala prijateljica da mi javi kako joj je prs'o XP na nekom Atomu.

 

Ima li tko da mi PM linak ka narodskoj verziji XP ili 7 za usb instalaciju?

Edited by Tale
Link to comment

može bilo koji da postane usb install, korisit program rufus, ili sardu, za pravljenje boot verzije, samo ga uputiš na ISO i kažeš koji je USB a on sve odradi.

Link to comment

Nemam pitanje, samo da se pozalim da Skype vise ne radi na Win XP - mora da se instalira najnovija verzija, koja podrzava od Viste pa na dalje.

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Mojoj kevi izlazi upozorenje da je njena verzija SKYPE (6. nesto) matora i da je zameni za novu jer je ova zastarela. A tu verziju sam instalirao jer glupa web kamera nece da radi sa novijim.

 

Da li neko zna da li te verzije se gasse ili samo prestaje podrska? Na kompu je win7

Link to comment

može bilo koji da postane usb install, korisit program rufus, ili sardu, za pravljenje boot verzije, samo ga uputiš na ISO i kažeš koji je USB a on sve odradi.

Ma nemam nikakvu instalaciju u šteku :(
Link to comment

Mojoj kevi izlazi upozorenje da je njena verzija SKYPE (6. nesto) matora i da je zameni za novu jer je ova zastarela. A tu verziju sam instalirao jer glupa web kamera nece da radi sa novijim.

 

Da li neko zna da li te verzije se gasse ili samo prestaje podrska? Na kompu je win7

Koliko sam ja video kod moje mame, jednostavno te izloguju i ne daju da se ulogujes dok ne instaliras novu. <_<

 

A ja u ofisu na meku i dalje imam 2.8 :D

 

 

 

 

Sent from my iTelephone using Tapatalk.

Link to comment

može bilo koji da postane usb install, korisit program rufus, ili sardu, za pravljenje boot verzije, samo ga uputiš na ISO i kažeš koji je USB a on sve odradi.

 

Hm.. "Missing operating system"

 

BIOS prepoznaje USB flash na kome je OS, boot u redu ali se ne pokreće instalacija.

 

Pravim ponovo usb install, ali bih rado da čujem neku ideju ukoliko ne upali.

 

edit: Acer Aspire One (ne radi mu ni tastatura pa se koristi eksterna)

Edited by Tale
Link to comment

Hm, čime si pravio?

Trebalo bi da radi bez problema, acer one ima hdd i sve, to bi trebalo da je lakše od eee. Probaj u biosu da promeniš, ako ima, sa achi na ide, ili obrnuto. Takođe, da li si siguran da radi hdd, to što radi jako sporo ume da bude indikacija lošeg diska.

Link to comment

i meni se isto desilo sa GOM-om pre par meseci, instaliraj neku stariju verziju ili jos bolje, predji na neki drugi player

 

 

Reinstalirao novu verziju GOM-a i sve proradilo opet ali cu skinuti i ovaj Pot plejere, svidja mi se ime :D

Link to comment

Hm, čime si pravio?

Trebalo bi da radi bez problema, acer one ima hdd i sve, to bi trebalo da je lakše od eee. Probaj u biosu da promeniš, ako ima, sa achi na ide, ili obrnuto. Takođe, da li si siguran da radi hdd, to što radi jako sporo ume da bude indikacija lošeg diska.

Prvo uz rufus, pa promenio i flash.

Hteo sam i ovaj drugi no Chrome ne da da se skine.

 

Pokušao sam da menjam achi-ide i u svim slučajevima do sada stigne samo do Missing operating system

 

Edit: PowerISO6 me doveo do posle Missing operating system, ali za sada ne dalje od blinkajućeg kursora.

 

Mislim da je cilj pronaći odgovarajući sw za bootable usb.

Edited by Tale
Link to comment

U servisu koristim sardu pre svega i ponekad rufus za pravljenje butabilnih usbova, problem sam imao, ponekad, na starijim mašinama, ali acer one mi nije pravio problem.

postoji i fora da skineš hdd pda da počneš na drugom kompu, prekopiraš nešto, i nastaviš na aceru, ali to dugo nisam radio pa ne bih tačno umeo da te provedem kroz proceduru. Probaj sardu, skini sa drugog browsera.

Link to comment

Mojoj kevi izlazi upozorenje da je njena verzija SKYPE (6. nesto) matora i da je zameni za novu jer je ova zastarela. A tu verziju sam instalirao jer glupa web kamera nece da radi sa novijim.

 

Da li neko zna da li te verzije se gasse ili samo prestaje podrska? Na kompu je win7

Update SKYPE prosla odlicno Cenim da je bio problem prosli put u win xp, a ne u drajveru za webkameru

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Link to comment

U servisu koristim sardu pre svega i ponekad rufus za pravljenje butabilnih usbova, problem sam imao, ponekad, na starijim mašinama, ali acer one mi nije pravio problem.

postoji i fora da skineš hdd pda da počneš na drugom kompu, prekopiraš nešto, i nastaviš na aceru, ali to dugo nisam radio pa ne bih tačno umeo da te provedem kroz proceduru. Probaj sardu, skini sa drugog browsera.

 

Izgleda da, za sada, uspeva sa Novicorp WinToFlash 0.7.0020 beta, uz mount ISO (pošto samo tako radi).

 

edit: skinuo sam i sardu ali se i avast bunio.

Edited by Tale
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...