Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Hehehehe, moram da te jednom prilikom povežem nekako sa jednim izvrsnim profesorom koji ama baš isto tako o googlu, i eplu i malom mekanom...

A krajem ove i početkom sledeće godine tek treba da krenu verabls... i hajde mi, molim te, reci kako bi preveo wearables, više nisu prenosivi, sada su nosivi računari!

Сам си га превео исто као што бих и ја :). Можда, одевни рачунари?

 

Može taj tablet sigurno još ponešto, čitati strip, novine itd...

Inače, pace, ne moraš da otvaraš google nalog, ograničena je upotreba ali ne mora, barem nije moralo ranije, skini apk sa nekog sajta i uturi u folder na kartici pa instaliraj odande, ne moraš ni da kačiš uređaj na internet, ima zanimljivih aplikacija, a kada su sečene i još nisi na netu neće iskakati reklame i updateovi.

 

 

Прексутра ми дође ћера која се мало боље дознаје у те ствари, па ћемо да видимо. По свој прилици ћу јој теслимити па нек ради шта хоће.

 

Нешто слично сам већ имао и са Сансом и са ПСПом, и једно и друго су закључани џепни рачунари посебне намене (једно је свирајка, друго сиграчка), ал' имају оперативне системе и на оба сам успевао да убацим алтернативне ствари, штавише на Санси ми ради Дум 2 :).

 

Ал' то нису генерички модели, и за њих има свега. Ово... где год тражим, има сто модела, али баш за овај нема нигде.

 

 

edit:

može da se pogleda koji je čipset i grafika pa se prema tome potražiti, za te generičke modele koji imaju tisući imena.

 

 

Да бар негде имају таблице, да кажу тај-и-тај модел је препаковани онај-и-онај. Као код америчких бојлера, којих има двадесетак марака, те Опште Електрични, те Вртивир те ово те оно... а све производи укупно 1 фабрика, какав ко наручи, и уредно ставља лого наручиоца а не свој, из скромности.

 

Да се заинатим, можда бих се и позабавио тим. Што вероватно нећу, имам сто пречих ствари, нпр. припрема новог издања Правописа (ускоро очекујем да покренем штампарију!) од јабука+кајсија+крушака+вишања, а онда и чисту јабуку и чисту кајсију, док не стигну шљиве... :љ

Link to comment

MIslim da te razumem. Prepoznaju se računari, odnosno, do malopre su se prepoznavali. Onda sam krenuo nešto da čačkam (u pokušaju da konfiguriram ruter) i sada to nije slučaj.

 

Nemam sada snage da se bavim ovim stvarima; sutra dolazi drugar pa će mi on pomoći. Ali hvala ti na pomoći :)

 

Mozda samo nije zatrazio novu IP adresu. Probaj DHCP Renew na routeru prije nego sto pocnes da cackas druge stvari.

Link to comment

Nasao ovaj katalog u sanducetu blejam...

Jel ovo desno moze da pusta ploce pa da se importuje na neki komp ili tako nesto?

efIO2Uh.jpg

 

Znam znam odma ce da bude nadji bre te ploce na "kiosku"....

Link to comment

Hm, nema svih ploca na kiosku™, daleko od toga. Samo ti to nabavi! EDIT. Doduse, izgleda mi malo skupo, ako dobro racunam konverziju. Racunam, qrac, ignorisite ovo poslednje.

Edited by Indy
Link to comment

Nasao ovaj katalog u sanducetu blejam...

Jel ovo desno moze da pusta ploce pa da se importuje na neki komp ili tako nesto?

efIO2Uh.jpg

 

Znam znam odma ce da bude nadji bre te ploce na "kiosku"....

Ima audio izlaz pa bi, u teoriji, mogao lako da izgrebuješ ploču.
Link to comment

Trebalo bi da postoji nesto sto je namenjeno bas ripovanje ploca, a pritom i ukljucuje za to potreban softver (to je bas zamorno raditi manuelno u npr. SoundForge-u).

Nesto na ovu temu.

 

123123turn-500x500.JPG

Edited by Indy
Link to comment

Trebalo bi da postoji nesto sto je namenjeno bas ripovanje ploca, a pritom i ukljucuje za to potreban softver (to je bas zamorno raditi manuelno u npr. SoundForge-u).

Nesto na ovu temu.

 

 

 

Pogledati kod Numarka ili dosta skuplji Lenco

Link to comment

Trebalo bi da postoji nesto sto je namenjeno bas ripovanje ploca, a pritom i ukljucuje za to potreban softver (to je bas zamorno raditi manuelno u npr. SoundForge-u).

Nesto na ovu temu.

 

 

 

Pogledati kod Numarka ili dosta skuplji Lenco

Link to comment

pomagajte, ja ovo ne mogu da resim. a verovatno je jako prosto.

evo ovako. snimim, na primer, video sekvencu u formatu .mov. i sad ja zelim da napravim time lapse video bez unistavanja zavesice fotoaparata. 

uz pomoc programa Virtual Dub, pretvorim video sekvencu u JPG slike.

slike se nalaze u folderu, poredjane po broju. zelim da iz svake sekunde snimka izvucem jedan frejm. 

 

da li postoji neki lak nacin da se iz velikog broja fajlova izdvoje oni u zeljenom intervalu, tipa DSC0001, pa DSC0025, pa DSC0029....?

Edited by Грешни Василије
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...