Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Kako shvatam D3 je nekog kablovskog operatera?

Probaj sa uzemljivanjem košuljice tog kabla. Kod mene se posle uzemljivanja kraja SBB kabla smirila slika i nestalo brijanje u audio delu risivera. Prethodno je postalo nepodnošljivo, a SBB nije hteo ništa da preduzme.

 

Slučajno mi je palo na pamet kada je počelo da me pecka kod dodirivanja konektora.

 

E sad oko uzemljenja ima dosta stvari, i ne mora da bude jeftino rešenje ukoliko nemaš dobru nulu u el. energiji i najbolje kratko eksperimentišeš sa improvizovanim uzemlkjenjem tipa spoljni metalni oluk koji ide u zemlju, vodovodna cev i slično, a da ti posle neko odradi kvalitetno uzemljenje sa bakarnom pločom i trakastim odvodom. To je skuplja ali sigurnija varijanta.

 

Mislim da prethodno treba odraditi i merenje nule. Obrati se el. distribuciji ili nekom električaru i prijavi smetnje.

 

Kod mene to rade po pozivu u roku od desetak dana.

Link to comment

D3 je od SBB

 

Mislis da uzemljim kabl koji dovodi signal do risivera ili hdmi kabl kojim je vezan sa televizorom? Ako te ne mrzi napisi mi kratko uputstvo kako to da izvedem.

 

@ajgor

 

ovo je najjeftiniji na koji sam ja naisao

 

www.itsvet.com/proizvod/energenie-1001-1000va/comp_comp_surgearrest/963/209

 

Nikad cuo za tu marku ali posle guglanja mi deluju relativno ozbiljno. Ja cu verovatno ipak APC zbog osbiljnosti situacije.

 

Mislim da prethodno treba odraditi i merenje nule. Obrati se el. distribuciji ili nekom električaru i prijavi smetnje.

 

Kod mene to rade po pozivu u roku od desetak dana.

 

Elektricara vec imam u planu u narednih par dana. Ne znam da li bi ovi iz distribucije izasli na osnovu problema samo sa jednim uredjajem. Nula moze da bude problematicna jer sam pre par godina bio nekoliko dana bez struje jer niko nije uspevao da nadje prekid. Na kraju dosao elektricar iz gradskog stambenog i za 5 minuta nasao prekid odmah iza glavne table sa osiguracima u zgradi. Mi se ubismo trazeci po krovu i tavanu a ono odmah iza table. Jos mi tada rece covek da bih trebao da zamenim taj kabl od nule jer je spajan na par mesta ali naravno nikad to nisam odradio.

Edited by katamaran
Link to comment

Za početak spoji oklop dovodnog koaksijalnog kabla kabla na nekom mestu najobičnijom bakarnom žicom za nešto što može da izigrava uzemljenje, da utvrdiš da li je do toga.

Ja sam uzemljio mesto na dovodnoj prigušnici - spliteru . To je mesto gde koaksijalni kabl SBB-a ulazi a krov pa se račva na dva TV-a. Ima one rupe za montažu. Iskoristio sam to da šrafom pritegnem žicu  na tom mestu /poprečnog preseka 2,5mm) koju sam odveo do svog uzemljenja na razvodnoj tabli. Tamo pričvrstio za buksnu i sve se smirilo.

 

Ti tu žicu odvedi na neko pogodno improvizovano uzemljenje (metalni odvod oluka, vodovodnu metalnu cev, neku metalnu ogradu u dvorištu ...). Kad utvrdiš da li je do toga proveri sa el. distribuciom nulovanje zgrade i traži da se to odradi propisno. ASko neće dovedi majstora i neka ti prvo fazometrom izmere nulu, a popotrebi moraćeš sam da investiraš u uzemljenje. 

 

Proveri i sam kabl, meni su iskakale vernice kod svakog prekopčavanja konektora na TV, risiver, PC ...

Link to comment

Odradicu to. Hvala puno za savet.

 

Na ovim SBB instalacijama sigurno ima nekog napona. Ne varnici ali me je vise puta pecnulo.

 

Pre par meseci su mi poslali coveka da mi stavi neku zastitu (galvansko nesto kolko se secam) ali mi nije resio probleme sa televizorom a desavalo se da me pecka u drugoj sobi posle njegovog stavljanja (stavio ga je odmah na ulaz kabla u kucu)

 

Samo su uspeli da mi poremete mrezne funkcije na risiverima.

 

Znacu mnogo vise kad mi elektricar istrkeljise kucu uzduz i popreko.

Edited by katamaran
Link to comment

 

@ajgor

 

ovo je najjeftiniji na koji sam ja naisao

 

www.itsvet.com/proizvod/energenie-1001-1000va/comp_comp_surgearrest/963/209

 

Nikad cuo za tu marku ali posle guglanja mi deluju relativno ozbiljno. Ja cu verovatno ipak APC zbog osbiljnosti situacije.

 

 

 

Nisam čuo ni ja, ali po katalogu sokoćalo teži tri kile, što bi moglo da znači da nije baš klase drastic-plastic. S druge strane, Betina sprava je u metalnom kućištu i sa instrumentom na prednjoj ploči, deluje ozbiljnije.  

Link to comment

Pun ti je kp tih metalnih

 

www.kupujemprodajem.com/search.php?action=list&data%5Bcategory_id%5D=&data%5Bgroup_id%5D=&data%5Blocation_id%5D=&data%5Bkeywords%5D=stabilizator+napona&submit%5Bsearch%5D=Traži

 

Meni zbog starosti ne ulivaju bas previse poverenja

 

Sad su mi potvrdili da cu dobiti jedan od tih starijih pa s bozjom pomocu...

Link to comment

Pun ti je kp tih metalnih

 

www.kupujemprodajem.com/search.php?action=list&data%5Bcategory_id%5D=&data%5Bgroup_id%5D=&data%5Blocation_id%5D=&data%5Bkeywords%5D=stabilizator+napona&submit%5Bsearch%5D=Traži

 

Meni zbog starosti ne ulivaju bas previse poverenja

 

Sad su mi potvrdili da cu dobiti jedan od tih starijih pa s bozjom pomocu...

Tu nema šta da se pokvari, što je starije to je bolje. Tada bio jeftin bakar, šta li, pa su rokali kalemovi od po tri kile gde god su stigli. A bogami lako se i proveri da li radi.

Link to comment

Da, tada™, do početka prošle decenije, bakar je bio jako jeftin, nakon čega mu je cena podivljala i porasla više od 500%. To je promenilo mnoge industrije.

 

(Imam porodične veze sa trgovinom obojenim metalima, video sam svojim očima neke bizarnosti na temu bakra, kao što je veliki magacin obojenih metala u srcu Kaira koji se privremeno pretvorio u skladište sušenih urmi, baš u to vreme kada je nastupio veliki bakarni upheaval. izvinite zbog ramblovanja, priča me setila na neke višečasovne rantove o bakru)

Edited by Грешни Василије
Link to comment

Došao Toma™.
Ta prosta sintagma objašnjava sve nepodopštine. Sve opcije su na stolu™, učiniće sve da bi namakli potrebne pare.

Link to comment

Došao Toma™.

Ta prosta sintagma objašnjava sve nepodopštine. Sve opcije su na stolu™, učiniće sve da bi namakli potrebne pare.

 

sta su uradili naprednjaci, pokrali stabilizatore napona?

Link to comment

sta su uradili naprednjaci, pokrali stabilizatore napona?

Pu bem ti, umesto da pišem na Politici(tema o oporezivanju svih deviznih priliva) a čitam Pitanja, ja kontra:

pišem na Pitanjima, čitam Politiku.

Link to comment

Molim za pomoc. Potreban mi je program koji ce prikazati na koje sajtove je neko isao (klinac naucio kako da obrise history iz browsera :) ) . Hvala unapred

Link to comment

Najbolje je da ideš na kompletni keyloger, koji pravi txt svega unešenog i snepšotove četova, relativno se lako nalazi po raznim "trafikama".

 

A pod dva...

Što bi pratio gde zalazi?

Hoću reći, nemam, na žalost/sreću, još potomke pa nemam ni nešto preterano osećaja, ali imam nešto iskustva sa nekim drugim klincima i klincezama a i radim, da tako kažem, sa problemima nastalim raznoraznim upotrebama. Samo turi addblocker i dobar antivirus i pusti dete da istražuje net/sebe.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...