Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

On je konstatovao da problem postoji ali nije imao blagog pojma sta je uzrok. Poslednja teorija koju su imali je da je mozda fles problematican. I fles sam zamenio i potpuno ista prica.

 

Odnesu ga u servis i kod njih radi (bar mi tako kazu)

 

vrate mi ga kuci - zeza

 

bio sam krajnje sumnjicav dok ga nisam prvi put odneo van kuce i video da tamo stvarno radi.

 

Sad ih pitam za regulator napona i opet ne znaju da li da mi ga preporuce jer nisu sigurni da bi to resilo problem. Posle svih ulaganja sad moram da se kockam sa novih 50-60 evra.

Edited by katamaran
Link to comment

To sigurno. Pod hitno dovlacim elektricara.

 

Danas mi je bio covek da pokupi tv i obecali su mi da ce da ga zadrze bar mesec dana da bi utvrdili sta je. usput nije siguran da ce uspeti da ga poprave  :frust:

 

Neka ga pogledaju pa mozda pronadju neki produvali elektrolit ili nesto drugo banalno. Ako elektricar zakljuci da zeza struja uzecu regulator pa cu im traziti da vrate tv.

Edited by katamaran
Link to comment

Ako električar zaključi da zeza struja, gledaj da to središ, ako je ikako moguće.

Ne bih da mračim ali rizikuješ sa svakim novim uređajem takvo zezanje.

Link to comment

Naravno. Al kazem da mi svi drugi uredjaji savrseno rade.

 

LCD televizori su poznati kao osetljivi i sem njega imam neki Samsung lcd monitor od 23 inca koji godinama radi bez ikakvih problema.

 

Ovaj televizor me ubija. Pred kraj isteka garancije crkne napajanje. Zamene mi napajanje i par meseci (ako i toliko) po isteku garancije crkne i mejn bord. Debelo sam se razmisljao da li mi je rezon da dam 16+ hiljada za popravku al me gazda servisa ubedi da nema sta vise da se pokvari kad to zamenim  :frust:

 

Sa manjim razlikama simptomi su sve vreme maltene isti kad krene da zeza. Da je bar neki krs tv nego najskuplji LG model (LD750)

Edited by katamaran
Link to comment

Ne bih da te dodatno brinem, ali ako je problem sa "prljavom" strujom, električar će verovatno da konstatuje da je sve u redu. Oni obično ne nose osciloskope i slične sprave na teren.

 

Mene na sličnu foru zajebavala veš mašina, pisao sam o tome, fidova sklopka izbacuje u trenutku kada se uključi ulična rasveta ako je veš mašina uključena u zid. Otprilike da RSO filter u veš mašini uradi nešto sa smetnjom koju napravi neka od sijalica. Izgleda da su zamenili problematičnu sijalicu jer se to više ne događa, inače nisam imao nikakvo rešenje, osim čupanja veš mašine iz utičnice svaki put.

Link to comment

Objasnicu elektricaru na vreme pa ce valjda poneti sta treba. Drugar ce mi verovatno sutra doneti neki Mustek ups al prvo treba  da proveri da li radi i regulaciju napona. Ako ovi veseljaci iz servisa nista ne utvrde za nekih nedelju dana trazicu tv nazad da ga probam sa njim.

 

Prljava struja u smislu da neki uredjaj u okolini zeza? Padalo je i meni to na pamet ali mi nema previse logike. Poslednjih par meseci je lepo radio da bi ponovo poceo da zeza pre par dana. 

Edited by katamaran
Link to comment

Da, mislim da neki uređaj pravi neke smetnje u mreži na koje je tvoj TV osetljiv.

 

edit: odnosno, ne mislim, nego tu mogućnost spominjem. Inače, nemam mišljenje o tome šta je uzrok problema, da ne ispadne da postavljam dijagnozu ovako. :)

Edited by JozoMujica
Link to comment

Razmisljao sam i ja o tome ali ne znam koji uredjaj je mogao da bude iskljucen poslednjih par meseci pa sad ponovo aktiviran pre neki dan. Eventualno neka klima al sta ga je onda zezalo u martu :)

 

Od jutros imam novu teoriju koju cu prvom prilikom preneti ovima u servisu. Koliko ja znam lcd u sebi ima neke osigurace koji izbijaju sa problemima. Moguce da su oni ranije ispadali zbog realnih problema sa napajanjem (zamenjeno) i mejn bordom (takodje zamenjen) pa da su sad postali mnogo osetljiviji na bilo kakve varijacije napona. Znam da tako nesto vazi za one kucne automatske osigurace. Sa svakim padom su sve osetljiviji.

 

Kod mene u kuci je generalno problem puno uredjaja na monofaznoj struji ali ovih dana nista specijalno nije radilo uz njega. Zimus je bez problema radio i kad su dve TA peci ukljucene. 

 

Koliko ja znam struje je daleko od sjajne u centru Beograda pa je moguce i da u tom zecu lezi grm. Secam se da pre par godina satima nismo imali struju zato sto je riknuo neki deo koji se decenijama ne proizvodi  :ph34r:

 

Izgleda da cu dobiti i neki matori regulator napona. Sto mi ljudi nisu pominjali da to imaju pre nego sto sam ga oterao ui servis <_<

Edited by katamaran
Link to comment

 

Izgleda da cu dobiti i neki matori regulator napona. 

 

 

Kad smo kod ovoga, pravi li još kogod (i prodaje) starovremske stabilizatore napona? To je sedamdesetih bila gotovo podrazumevana kućna sprava uz TV prijemnike u boji. 

Edited by ajgor
Link to comment

@

katamaran

Isprobaj taj isti TV na nekoj drugoj fazi u kući par dana. Dovuci iz neke druge utičnice produžnim struju pa posmatraj ima li problema.

 

varničenje, motori, neki jaki potrošač koji se stalno pali-gasi ne mora da je kod tebe, niti mora da je u blizini, možda je i par blokova dalje samo remeti istu fazu.

Link to comment

Monofazna struja :(

 

Kod mene u kuci svuda ima problema ali sam poslednjih par dana primetio da kad krene da zeza odnesem ga u supu i upalim i daleko bolje radi. Cak se par puta desavalo da kad krene da se restartuje u supi proradi najnormalnije. Jednom sam ga odneo kod prve komsinice i restartovao se i kod nje. Odnesem ga kod prijateljice 50 metara dalje u ulici i tamo normalno proradi. Svaki put mu prija boravak na drugoj struji pa proradi i kod mene kuci. Pretposlednji put je bio pola sata 50 metara od kuce pa je posle ceo dan radio i kod mene. Poslednji put kad sam ga odneo se prvi put restartovao i tamo ali me uopste ne bi iznenadilo da bi se unormalio ako bih ga ostavio neko vreme al nisam hteo vise da je smaram pa sam vratio tv u servis.

 

Muke sa televizorom pocinju otprilike sa ulaskom d3 v2 risivera u kucu. Napajanje, mejn bord i nastavlja sa famoznim restartovanjima. Jos jedan jako sumnjiv momenat je govedo koje je otvorilo radionicu sa druge strane moje kuce. Moguce da je otprilike u tom periodu krenuo sa radom a on ima neke sumanute masincine koje su mi sto puta tresle zidove. Pisao sam gore kako sam ratovao sa njim da me ne trese al uopste nije nemoguce da mi sa masincinama pravi smetnje. Jos jedan momenat u prilog ove teorije je to sto je supa najudaljenija tacka od spomenutog mandrila na mojoj struji.

 

Zajebao me je prosli put covek iz servisa sto mi rece da ne kupujem regulator napona jer sigurno nije to. A usput pojma nemaju sta bi moglo da bude  :yawn2:  Toliko su poceli da nabadaju u mraku da su dosli sa teorijom da ga mozda usb fles zeza.

 

Al kod servisa me posebno izludjuje sto ga testiraju na obicnoj anteni a tu najteze dodje do problema. Jebote otvorite se za digitalni risiver. Slao bih im moj kad bih znao da ce tamo da radi. Sad sam im poslao fles sa nekim hd serijama i preporucio da ga tako testiraju.

Edited by katamaran
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...