Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Siguran si u ovo?

Yep.

 

Cini mi se da sam na youtube video da najobicniji usb adapter ima ludacki domet kad se stavi ispred tanjira.

Daj linak, to bi voleo da vidim :)

 

Eksperimentisacu ja i sa ovom gde je najbolji prijem :)

To ti svakako ne gine, koju god antenu iskonstruises na kraju.

 

Nije par spratova vec samo jedan. Antena dolazi sa 15 metara kabla pa mi to nije dodatni trosak. Ako budu veliki gubici videcu da nesto iskombinujem sa mreznim kablom. Mada mi je kao laiku malo nebulozno da ima gubitke na kablu predvidjenom za to a na mreznom da nema.

Antenski i mrezni kabl su od razlicite sorte, te su im i gubici razliciti. Mrzi me da detaljisem, ali trust me, ziveo sam od wirelessa godinama :)

Link to comment

Daj linak, to bi voleo da vidim :)

 

 

Nesto me stigao umor pa za nocas samo ovo

 

http://www.ehow.com/how_6136334_build-usb-wifi-satellite-dish.html

 

Naci cu ti sutra i onaj video. Negde sam citao i za nekog lika koji zivi u US nedodjiji da je sa kombinacijom tanjira od satelitske i usb adaptera lepo hvatao net. Cak je i signal za mobilni visestruko povecao sa tanjirom.

 

Antenski i mrezni kabl su od razlicite sorte, te su im i gubici razliciti. Mrzi me da detaljisem, ali trust me, ziveo sam od wirelessa godinama  :)

 

I dalje mi je cudno al verujem. Ako budu problemi sa gubicima relativno lako mogu da skratim ovaj kabl i da do kompa signal dovedem mreznim. 

 

Definitivno ce tanjir od satelitske biti prvo mesto gde cu probati ovu antenu :)

 

edit: mozda vec sutra odem na krov da vidim da li telefon hvata vise mreza ispred tanjira. 

Edited by katamaran
Link to comment

Super, još da izvadiš ličnu i počneš da se briješ i smeš sebe nazvati čovekom...

 

:lol:

 

Poenta je da nisam očekivao baš toliku razliku, ovo je prva promena paste na novoj mašini, na prethodnoj sam to poslednji put radio pre 5-6 godina pa sam zaboravio da je baš tolika razlika :)

Link to comment

Definitivno ce tanjir od satelitske biti prvo mesto gde cu probati ovu antenu :)

 

Ček sad, moram malo ipak :lolol:

 

Ne možeš da uzmeš onaj grid (tako se zove ta vrsta antene) i da ga zalepiš ispred tanjira od satelitske (mislim možeš, al' ne radi to tako).

Tim rezonom bi mogao da uzmeš logu 3, da je ušrafiš u tanjir i da hvataš lokalne televizije iz, otkuznam, Tunisa.

 

Proporcije i oblik antene su tjunovane za određeni frekventni opseg. Feed (ona budžica što stoji ispred antene) je takođe projektovan za konkretni opseg, kao i za određene dimenzije i tip antene. Te stvari nisu međusobno izmenjive. Opet da se razumemo, nema tu nikakve velike mudrosti, radi se o komadima metala koji su postavljeni u određenom odnosu (vrlo su jednostavne formule za izračunavanje, ergo milion DIY antena), ali ako odnosi nisu kako valja - ne da radi.

 

Znači, tvoj slučaj: imaš grid antenu sa 15m kabla - nadji neki ap (bolje rešenje) ili karticu za komp (not so good), instaliraj i vidi šta možeš da uhvatiš od signala.

Ako je to loše, montiranje onog tanjira ispred, iza, ispod - neće rešiti problem.

 

Ed: šta uopšte juriš da uhvatiš? Imaš konkretnog provajdera na umu, ili gledaš šta ima free u etru?

Edited by Skyhighatrist
Link to comment

Pola interneta bruji o tome da se wifi signal pojacava ako recimo usb adapter stavis u focal point od tanjira od satelitske. Definitivno nije nesto sto sam ja izmislio

 

jedan od milion primera

http://www.ab9il.net/wlan-projects/wifi3.html

 

All of the parabolic wi fi antenna feed types discussed here are intended for connection to USB wireless adapters. Yes, extended range connections are possible with a simple USB wi fi adapter mounted at the reflector's focal point, but for maximum performance, the adapter must have some kind of directional antenna directly feeding the RF circuitry. Make it easy, and find a wireless adapter with a removable external antenna. Then, unscrew the original and replace it with the yagi, helical, or biquad homebuilt antennas. Mount this at the reflector focal point and go for those cross-town or cross-county links.

 

Znači, tvoj slučaj: imaš grid antenu sa 15m kabla - nadji neki ap (bolje rešenje) ili karticu za komp (not so good), instaliraj i vidi šta možeš da uhvatiš od signala.

Ako je to loše, montiranje onog tanjira ispred, iza, ispod - neće rešiti problem.

 

Ed: šta uopšte juriš da uhvatiš? Imaš konkretnog provajdera na umu, ili gledaš šta ima free u etru?

 

Sto je AP bolji od kartice? Cisto zbog deljenja na vise kompova ili ima jos nesto?

 

Zanima me sta ima free. Skoro do kuce mi dobacuje jedan sbb hotspot a ima free signala jos u okolini.

 

Realno mi ni ne treba al hocu malo da se igram. Zlu ne trebalo :)

Edited by katamaran
Link to comment

Maltene mi presela cela prica od sinoc  <_<

 

Sad se razmisljam o ovome umesto krovne antene

http://www.kupujemprodajem.com/Antena-sa-pojacivacem-990WG-13314330-oglas.htm?filter_id=9447870

 

Na jedvite jade nalazim nesto o takvim uredjajima ali izgleda da hvataju znacajno bolje od klasicnih usb adaptera i laptopova. Signal koji me najvise zanima opusteno hvatam sa bilo cim sa spoljne strane prozora pa bih ga valjda sa ovim lepo hvatao i unutra. U krajnjem mislim da ima dovoljno kabla do antene da je izbacim na prozor

 

edit: eventualno jednog dana mogu da uzmem i onakvu grid pa da je nakacim na ovo. Ako ovo radi bolje od obicnih usb adaptera i lapova trebalo bi da mi radi posao.

Edited by katamaran
Link to comment

Kupio

 

http://www.alfa.com.tw/products_show.php?pc=34&ps=21

 

i prezadovoljan sam. Daleko bolje hvata od ugradjene antene u netbuku i to sa onom malom antenicom od 5db. Kad mu zakacim grid bice veselo :)

 

Jedino razocarenje sto mi komsije listom zakljucavaju net :) Na dva otkljucana nesto nece da se zakaci a na hotspot se nakacim al me nikako ne pusta na net. Cak i sa ovom malom antenicom je izuzetno koristan uredjaj jer je daleko jaca od interne. Cim sam je kupio probao sam je u parku i mogao sam da biram net na koji cu da se zakacim :) Jos uopste nije glomazna i skroz je ok za nosenje.

 

edit: sljaka i hotspot kad sam se malo pomerio :)

Edited by katamaran
Link to comment

Imam SBB al od viska neta glava ne boli :)

 

Skoro sam bio sluzbeno u Kikindi pa sam u iznajmljenom stanu maltene morao da visim naglavacke da bih se zakacio kod nekog komsije. Sa ovim bi se sigurno bez problema kacio. opasna makina :)

 

A koliko sutra se penjem na krov i idem sa njom i netbukom na focal point od satelitske da vidim da li hvata vise mreza  :s_d:

Link to comment

LCD TV me ubija u pojam  :ph34r:

 

Ponovo je krenuo da zeza sa restartovanjem. Ode u servis i tamo posle vise dana ne manifestuje nikakav problem. Vrate mi ga i odma krene da zeza.

 

Prosli put su cak poslali majstora sa televizorom i naravno krenuo je odmah da vileni. Probali smo ga po raznim stekerima i produznima i nista nije pomagalo. Uhvatim i odnesem ga kod ptijateljice i kod nje proradi iz cuga. Cimao ga tamo neko vreme i normalno je radio. Kad sam ga vratio kuci proradio je i kod mene i tako radio nekih dva meseca da bi pre neki dan opet krenuo sa restartovanjem...

 

Hladjenje mu nista nije pomoglo jer ni vise sati kasnije nije hteo normalno da se upali. Odnesem ga kod iste one prijateljice i kod nje naravno proradi iz cuga. Najludje je sto mu boravak na njenoj struji toliko prija da posle proradi i kod mene i radi neko vreme.

 

Juce ujutro ga odnesem kod nje i tamo proradi. Posle sam ga doneo kuci i drndao ceo dan bez problema. Tek kasno uvece pred kraj neke serije sto gledamo sa flesa opet krenuo. Novi momenat je sto jutros ni kod prijateljice nije lepo radio. Nadam se da ce bar konacno i u servisu manifestovati kvar  :ph34r:

 

Meni najvise smrdi na napon kod mene u kuci i uzeo bih neki regulator al mi frka da ne bacim pare i ostanem na istom. Najezim se kad pomislim kolko me je do sad kostao taj tv plus zamena mejn borda. Iz ove perspektive nisam vise ubedjen ni da je trebalo da menjam mejn bord(16k) jer je manje vise ista prica kao pre zamene. Samo je neko vreme posle zamene lepo sljakao.

 

Osim ovog televizora sto mi pravi decu nemam nikakav drugi simptom problematicnog napona. Svi ostali uredjaji lepo sljakaju i sijalice nikad ne trepere.

 

Koji od ova dva stabilizatora da kupim?

http://www.itsvet.com/proizvod/apc-line-r-le1200i/comp_comp_surgearrest/106/16

 

http://www.itsvet.com/proizvod/energenie-1001-1000va/comp_comp_surgearrest/963/209

 

U ponedeljak cu da dovucem i elektricara da mi pregleda struju u kuci.

Edited by katamaran
Link to comment

Secas se price.

 

Trebao, al me je serviser ubedio da ne bacam pare. Navodno lcd-ovi imaju u sebi nesto sto efikasno pegla napon. Tad je tv lepo proradio posle ekskurzije kod te prijateljice pa se vise nisam bavio time.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...