Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Kazu da mi nisu iskljucili nego da je nastao prekid. Da li je moguce da sam nesto sjebao cackajuci po telefonu i menjajuci na njemu IP podesavanja?

Link to comment

Kazu da mi nisu iskljucili nego da je nastao prekid. Da li je moguce da sam nesto sjebao cackajuci po telefonu i menjajuci na njemu IP podesavanja?

Ma nema šansi. Do njih je.
Link to comment

Ma ne verujem da je to. Ko to još postavlja na kućnoj mreži.

:blush:

 

 

nego, da li je ovaj Rick James resio njegov problem sa Androidom?

Radisa nema pojma i samo ga je naveo na pogresan trag :P

 

prvo, ako pri pokusaju pinga kaze not recognized, to znaci da ili nije dobro ukucao ping, ili mu nije dobar path do ping.exe a ne da ne valja IP adresa ;)

drugo, kao prvu soluciju, neka OBAVEZNO namesti da mu je DNS 8.8.8.8, ne 192.168.1.1(192.168.1.1 znaci da ce preuzeti router DNS, koji ce kod svih jednostavnih routera po defaultu preuzeti DNS od provajdera... a ljudi koji podizu DNS kod provajdera su u vecini slucajeva retardi...)

Link to comment

Ovaj Rick James aka Pretty Ricky nije resio svoj problem i idalje nema net na fonu. Vrlo je moguce da mi je setting bezbednosti takav da sam onemogucio net na bilo kom uredjaju osim ljaptopa, ali ne znam kako to da izmenim. 

 

Edit: ionako za dve nedelje prelazim sa Oriona na kablovski, pa cu onda da vidim kako ce i da li da radi.

Edited by Rick.James
Link to comment

Jesam, sa mojim prethodnim telefonom, i ista stvar, to je bila neka Nokia 500. Nije bio android, i ista stvar. Konektujem se, ali nema protoka.

Link to comment

Gledaj da je neki s imenom.

Nokia, Hama i sl.

I ovi jeftiniji uglavnom rade posao ali imaju običaj da se raspadnu i ostanu zaglavljeni u rupi, pregore i sl.

Link to comment

Meni je glavni problem sa punjačima za kola to što sjebavaju bateriju. Tačnije, dovoljno je puniti samo par puta, da bi baterija krenula da se tripuje. I još to kažem na primeru tri različita telefona. Naime, posle punjenja na kolima, dešava se da telefon više ne prepoznaje koliko je tačno % baterije ostalo do kraja, pa npr desi se da piše da ima 14%, pa naglo padne na 6% i onda se telefon ugasi i slični problemi.

 

Neka me neko ispravi ako grešim, ali meni je to počelo da se dešava nekada i posle jednog ili dva korišćenja punjača u kolima. Sa novim telefonom (star godinu dana) sam maksimalno izbegavao da ga kačim na punjač u kolima, ali sam bio prinuđen to da uradim par puta i sada imam pomenuti problem, kada baterija dođe na 15-ak %. Kontam da bi resetovanje battery stats pomoglo (ako pamtim pomagalo je kod starih telefona) ali to trenutno ne mogu da uradim, ne rootuje mi se telefon još uvek.

 

Čitao sam na nekom forumu da do tog problema dolazi jer se baterija ne puni na isti način kao kada se prikači na 220v, ali zaista se ne razumem u te stvari, ali je činjenica da je uvek bilo problema.

Link to comment

Ja sam kupio neki energizerov, čini mi se, komplet, sa svim nastavcima, koji mi savršeno radi za sve telefone, i glupe i pametne, u autu i na običnoj struji.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...