Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

OK, sorry, čitao sam neki PM.

 

dakle setting->WiFI->nađi mrežu i duže drži na njoj.

 

otvori se meni i ima izmeni konfiguraciju mreže.

 

Pronađi gde piše podešavanje IP adrese (skroluj ekran ako treba), stavi da je statička, i stavi ispod adresu, recimo 192.168.0.56. Kod mene DHCP radi od 101 (to je poslednji broj u adresi), pretpostavljm da je tako i kod tebe, pa će ovaj broj biti OK.

 

Za mrežni prolaz (default getaway) stavi 192.168.0.1 a dužina mrežnog prefiksa 24 (ne znam kako je ovo na engleskom, tel mi je na srpskom :()

 

za dns1 stavi 192.168.0.1, za dns2 recimo 8.8.8.8 i to je to.

Ok, uspeo sam da uradim tacno kako si napisao, ali opet nista.

 

Jos eventualno da li trebam da u delu opcije gde pise podesavanje proksija da izaberem opciju rucno, ili to nema veze?

Edited by Rick.James
Link to comment

ne, ne treba ti proksi, ali, nešto drugo je.

 

stavi 192.168.1.56 za adresu, i za dNS i getaway 192.168.1.1 pa probaj.

 

Pitanje kako je ruter konfigurisan, a po onom predhodnom postu, rekao bih da je sa 1 umesto nula na trećem segmentu IP adrese.

Link to comment

ne, ne treba ti proksi, ali, nešto drugo je.

 

stavi 192.168.1.56 za adresu, i za dNS i getaway 192.168.1.1 pa probaj.

 

Pitanje kako je ruter konfigurisan, a po onom predhodnom postu, rekao bih da je sa 1 umesto nula na trećem segmentu IP adrese.

Izmenio, opet ne radi, nego, na kraju kod one cetiri osmice, meni je cini mi se bilo ranije 8.8.4.4 je l' mozda u tome fora? Edit, probao, nije ni to.

Edited by Rick.James
Link to comment

Izmenio, opet ne radi, nego, na kraju kod one cetiri osmice, meni je cini mi se bilo ranije 8.8.4.4 je l' mozda u tome fora? Edit, probao, nije ni to.

Ma ne to je rezervni DNS, to je najmanje bitno. jel možeš da pogledaš na računaru koja ti je IP adresa?

 

klik na ikonicu sa mrežom, pa na samu mrežu desni klik, pa status, pa details, pa daj screenshot toga ili iskopiraj.

 

meni je ovako.

 

Connection-specific DNS Suffix:

Description: Atheros AR9485WB-EG Wireless Network Adapter

Physical Address: ‎DC-85-DE-16-36-4F

DHCP Enabled: No

IPv4 Address: 192.168.0.95

IPv4 Subnet Mask: 255.255.255.0

IPv4 Default Gateway: 192.168.0.1

IPv4 DNS Servers: 8.8.8.8, 192.168.0.1

IPv4 WINS Server:

NetBIOS over Tcpip Enabled: Yes

Link-local IPv6 Address: fe80::b575:bd54:c533:c943%14

IPv6 Default Gateway:

IPv6 DNS Server:

Link to comment

start menu, ukucaj u search cmd i pokreni cmd.exe

 

ukucaj ping 192.168.1.56ili šta si mu već dao, udari enter i javi šta imaš.

Link to comment

Oprostite što smetam, ali Riče, koji ti je network mode na routeru, B, G, N, neki od mixed? Stavi na BGN mixed recimo. Koji encryption, koji security mode? Možda je prosto neki bork ako je namešteno nešto na automatic, pa se zdrlja neko prepoznavanje. Dodatni remark, ne znam da li si pokušao i možda uštedi vreme, skini app Wifi Fixer sa Storea, pa ga upotrebi.

Link to comment

U ovom momentu mi je nestao internet i na ljaptopu. Pisem sa posla. Izgleda je moje otkazivanje ugovora 30 dana pre isteka kod Oriona proizvelo da mi ugase internet pre vremena (ugovor vazi do kraja juna). Ili, sam nesto uzjebao cackajuci fon sto je onesposobilo konekciju. Na modemu svetle sva svetla osim internet svetla...Pokusao na sajtu oriona da se logujem na  svoj akaunt, kaze pogresna lozinka. Bice da su me odjavili pre vremena.

Edited by Rick.James
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...