Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

ostavi par dana da se suši, što duže to bolje...

ako ne bude valjalo, nosi u servis pa šta ti Bog da, ali znaće na keca da je nešto prosuto

Link to comment

Imam neki TP-Linak bežični rooter koji radi ok nekoliko godina, šalje signal do ljaptopa i to je sve ok. Međutim, konektujem se preko njega i na fon, ali nema prenosa neta. Fon je inače ok, i ovaj i prethodni, svuda se kačim i imam net, ali kući se kačim i nemam protok neta. Šta može biti u pitanju? Pretpostavljam neki setting da trebam napraviti, promeniti. 

 

Inače, likovi iz Oriona mi nisu znali objasniti kako da onu opciju u detaljima konekcije "dobijanje najma" i "istek najma" podesim tako da mi se na svakih sat vremena ne resetuje na delić sekunde konekcija. Problem je bio rešen "sam od sebe", kad je prethodni modem riknuo i kad sam dobio novi, sa normalnim podešavanjima. 

Link to comment

Imam neki TP-Linak bežični rooter koji radi ok nekoliko godina, šalje signal do ljaptopa i to je sve ok. Međutim, konektujem se preko njega i na fon, ali nema prenosa neta. Fon je inače ok, i ovaj i prethodni, svuda se kačim i imam net, ali kući se kačim i nemam protok neta. Šta može biti u pitanju? Pretpostavljam neki setting da trebam napraviti, promeniti. 

 

Probaj da fiksiraš adresu na fonu, da nije DHCP. Meni je to rešavalo problem.

Link to comment

Nemam pojma sta je DHCP na fonu...#nepismenos  Uglavnom, kažem vam, sve je ok na bilo kom hot spotu, bilo kom drugom dostupnom wifi na kog nabasam, osim kući. Ko reši problem dobije pola gajbe piva. Druga polovina je za mene.

Link to comment

Nemam pojma sta je DHCP na fonu...#nepismenos  Uglavnom, kažem vam, sve je ok na bilo kom hot spotu, bilo kom drugom dostupnom wifi na kog nabasam, osim kući. Ko reši problem dobije pola gajbe piva. Druga polovina je za mene.

Ok, na TP linku baguje DHCP, to je ono što dodeljuje adrese. Bar meni to baguje, pa svim uređajima dodeli istu adresu i onda oni koji su kasnije došli nemaju izlaz na net.

 

Dakle, jel' fon Android?

Link to comment

hm, probaj da promenis šifru na uređaju(ruteru), obriši tvoj wifi iz telefona(držiš pritisnuto na tom wifiu i izabereš forget kada se otvori meni) i zakači se ponovo sa novom šifrom...ume da pomogne

Edited by Vapad
Link to comment

Sifra mi je konfigurisana na kompu i to je ok, ja ukucam istu sifru na fonu i poveze me uspesno sa TP-linkom, medjutim nema protoka neta.

Link to comment

OK, sorry, čitao sam neki PM.

 

dakle setting->WiFI->nađi mrežu i duže drži na njoj.

 

otvori se meni i ima izmeni konfiguraciju mreže.

 

Pronađi gde piše podešavanje IP adrese (skroluj ekran ako treba), stavi da je statička, i stavi ispod adresu, recimo 192.168.0.56. Kod mene DHCP radi od 101 (to je poslednji broj u adresi), pretpostavljm da je tako i kod tebe, pa će ovaj broj biti OK.

 

Za mrežni prolaz (default getaway) stavi 192.168.0.1 a dužina mrežnog prefiksa 24 (ne znam kako je ovo na engleskom, tel mi je na srpskom :()

 

za dns1 stavi 192.168.0.1, za dns2 recimo 8.8.8.8 i to je to.

Link to comment

Hvala! Probacu.

 

Kad god idem na izmenu konf.mreze i ukucam sifru, opet me vrati na prethodni korak i opet otvorim izmene, i opet me vrati na davanje sifre. U "napedno" mi pise neka MAC adresa i IP adresa pise da je 192.168.1.101 i to je zamrznuto, ne da menjam.

Edited by Rick.James
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...