Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

softversko pitanje, Word:pri promeni formata manjeg dela teksta (cak i jedne reci) Word mi to to reformatiranje uradi na celom tekstu. ako hocu underline, On sve prebaci u normal, underline i ukine mi bullets&numbering, justified poravnanje itd itd. ako tresnem "undo" lepo bude ono sto sam htela.dakle, pitanje je kako da mi se ovo ne desava, tj. kako da se igram sa tekstom bez da svako malo moram da idem "undo"?

Link to comment
Postoje programi koji ti menjaju/sakrivaju IP adresu (HideIP, npr), ali ne vidim zasta bi ti to trebalo (u svakom slucaju ne za zastitu tipa virusi i slicno).
Rapidshare npr.
Link to comment
Rapidshare npr.
Kao i gledanje tv serija na hulu-u, kloniranje na forumu (nemojte pokusavati na ovom)... Ima puno razloga.@lessa - Kako je undo step back, cini se da nakon tvoje promene Office sam ode jedan korak napred. Nesto ti gadno ne valja sa Word-om. Ja ne bih svaki cas udarao po undo, nego: Deinstaliraj ----> reboot----> instaliraj nesto tipa CCleaner i izbrisi sve u registry-u sto ima veze sa Office-om----> reboot ------> install fresh Office
Link to comment
Kao i gledanje tv serija na hulu-u, kloniranje na forumu (nemojte pokusavati na ovom)... Ima puno razloga.@lessa - Kako je undo step back, cini se da nakon tvoje promene Office sam ode jedan korak napred. Nesto ti gadno ne valja sa Word-om. Ja ne bih svaki cas udarao po undo, nego: Deinstaliraj ----> reboot----> instaliraj nesto tipa CCleaner i izbrisi sve u registry-u sto ima veze sa Office-om----> reboot ------> install fresh Office
ipak mislim da nije toliko gadno.ima neki fazon u stilovima da se odstiklira "automatically update" i onda se to vise ne desava.svejedno fala
Link to comment

@lessa - ako ti nije tesko pojasni par stvari :)Pricamo o office03 ili 07? U 07 ja nigde ne vidim pomenutu opciju (ako je 07, moze malo preciznije o tom "fazonu"- gde se tacno nalazi na ribbon-u i da li je instaliran SP1?)...U svakom slucaju, ti ne menjas ceo stil, nego pojedinacni element formatiranja (kako sam ja razumeo) - ne vidim zasto se to dogadja.Ranije je vec nesto menjano u opcijama, ubaceni novi style template? Ili je sve po default?Objasnjenje bi potencijalno moglo biti korisno. Unapred hvala.

Link to comment
@lessa - ako ti nije tesko pojasni par stvari :)Pricamo o office03 ili 07? U 07 ja nigde ne vidim pomenutu opciju (ako je 07, moze malo preciznije o tom "fazonu"- gde se tacno nalazi na ribbon-u i da li je instaliran SP1?)...U svakom slucaju, ti ne menjas ceo stil, nego pojedinacni element formatiranja (kako sam ja razumeo) - ne vidim zasto se to dogadja.Ranije je vec nesto menjano u opcijama, ubaceni novi style template? Ili je sve po default?Objasnjenje bi potencijalno moglo biti korisno. Unapred hvala.
nemam pojma koji mi je ofis na poslu ali pogledacu pa cu odgovoriti.dobro si razumeo da sam menjala samo jedan element formatiranja a ne ceo stil (sam tekst je u osnovi u Normal stilu + dodatna formatiranja tipa italic, underline ili bullets) a da se onda ceo tekst pisan u Normalu+ menjao. elem, otkako sam odstiklirala "automatically update" u meniju za formatiranje stilova, to se nije desavalo.zasto je to resenje: nemam pojma, niti me interesuje.
Link to comment

Pretragom kljucne reci "photoshop plugin" na mininovi, piratebay-u, dobijes prilicno dobre torrente sa gomilom plugin-a. Da li ce biti dobri? Zavisi sta ocekujes da uradis konkretno sa njima. Da li imas u vidu neki konkretan plugin, ili bar sta zelis da ti taj plugin "odradi"?@ lessa - pre izlaska Service Pack-a za 07 office sam imao problem sa stilovima. Konkretnije - ubacio nove custom style i bilo ok ako na samom pocetku odaberem style i pisem u njemu, medjutim kada sam pokusavao da formatiram text selektovanjem i update-om style-a nikada nije bio pravilno formatiran... Nije to sada ni bitno (da li je resio sp, ili reinstalacija citavog office-a nisam siguran. Nakon ponovne instalacije, a pre ubacivanja novih stilova, izasao i sp...). Bitno je da sam pitao ranije gde si to nasla (ako pricamo o office 07) zato sto nisam nigde primetio pomenutu opciju. Mozda bude korisno znati gde se nalazi :)

Link to comment

mda, tako sam i ukucala u gugla pa sam otvorila neki sajt pa mi antivirus poco skvici ko da ga kolju <_< treba mi nesto lepo s bojama da se igram

Link to comment
mda, tako sam i ukucala u gugla pa sam otvorila neki sajt pa mi antivirus poco skvici ko da ga kolju <_< treba mi nesto lepo s bojama da se igram
Znaci, sudeci po zvucnom opisu Kaspersky u pitanju :lol:Ne znam da li se ovde smeju post-ovati link-ovi ka torrentima,pa cu onako "okolo" da pisem, ali nisam mislio da trazis u google.pomocu G trazi mininova, ili piratebay, pa tamo pretrazi plugin's i procitaj komentare - odaberi torrent i na kraju download :)
Link to comment
@ lessa - pre izlaska Service Pack-a za 07 office sam imao problem sa stilovima. Konkretnije - ubacio nove custom style i bilo ok ako na samom pocetku odaberem style i pisem u njemu, medjutim kada sam pokusavao da formatiram text selektovanjem i update-om style-a nikada nije bio pravilno formatiran... Nije to sada ni bitno (da li je resio sp, ili reinstalacija citavog office-a nisam siguran. Nakon ponovne instalacije, a pre ubacivanja novih stilova, izasao i sp...). Bitno je da sam pitao ranije gde si to nasla (ako pricamo o office 07) zato sto nisam nigde primetio pomenutu opciju. Mozda bude korisno znati gde se nalazi :)
ako umem dobro da citam: Office 2003, SP3u format, pa "styles and formatting" ako izaberes neki stil i kazes mu "modify" imaces pored opcije "add to template" i "automatically update". otkako sam to odstiklirala, word me slusane znam da li ti to pomaze za 07 ali eto :)
Link to comment

@ lessa - hvala :)Pronasao u 07 istu opciju (malo je drugaciji path do nje- save selection as a new quick style ---> podizbornik: modify). Nije lose imati na umu, mozda zatreba.

Link to comment

Youtube klipovi se zakucavaju posle par sekundi. Učita ceo klip i krene sa prikazom i onda stane. Kada pomerim malo napred isto se dešava, krene pa stane. šta bi to moglo biti? Do sada nisam imao tih problema, a ništa novo nisam instalirao/podešavao.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...