Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Zvuči mi kao da ti je wirelless podešen na neku statičnu adresu pa ne kupi preko DHCP ni DNS server.

 

Moraš do network adapter properties, pa da to ovako izgleda (ovo je 7ica dodouše):

1401290449-975-x-567px-ipv4.JPG

Aha........Probaću to..............Pa javljam. Hvala!!

Link to comment

ne, izgleda da je Skyhighatrist bio u pravu. Word otvara fajlove sa ćiriličnim nazivima, ali AutoCAD ne. Znači moram da nešto doinstaliram u CADu ili već nešto tu oko support fajlova... da.

hvala svima.

 

To zavisi od par stvari - prvo da li je fajl sistem ntfs ili fat32. Prvi podržava unicode u imenima fajlova, drugi ne - ako se koristilo kao medijum za transfer nešto sa fat32 (usb key, sd karta...), moguće da je to nešto sjebalo kod implicitne "konverzije" imena fajla. Druga stvar je ta koliko je program star - nekadašnje fileopen funkcije po defaultu nisu primale unicode imena fajlova.

 

Tako da bih ja prosto preimenovao fajl u neki fajl_001.dwg i probao da otvorim.

Link to comment

Nadam se da sam na pravom topiku...

 

Elem, problem je sledeći... Wifi koji sam vukao od nekog dobrog komšije više ne radi... :cry:  U zgradi gde živim, živi i moja majka (sprat iznad) kog koje je instaliran Telekom ADSL... Pošto nismo u istoj vertikali, imam signal koji je jako slab pa ga do sada nisam koristio... Opcija premeštanja ADSL-a u moj stan otpada jer ne mogu da menjam fiksni broj preko koga ide net...

 

Najbliži sam rešenju da uzmem neki ruter koji bi bio kod mene u stanu, hvatao i pojačavao signal od gore...

 

Šta mi preporučujete?! Po pristojnoj ceni naravno..

 

edit: na signal bi se kačili laptop, tv, i ponekad 2 androida...

Edited by zoki
Link to comment

Najbliži sam rešenju da uzmem neki ruter koji bi bio kod mene u stanu, hvatao i pojačavao signal od gore...

 

Pa ga mrežnim kablom (pošto ti je signal slab) spoj sa tim modemom gore.

Link to comment

Pa ga mrežnim kablom (pošto ti je signal slab) spoj sa tim modemom gore.

Misliš direktno kablom modem i ruter? To je fizički neizvodljivo.. :(

Link to comment

Ali nije po vertikali tj. nije tačno iznad nego ukoso, razmak je bar 20 metara plus jedan stan između.. Zajeban bi to bio poduhvat..

Link to comment

Ne znam da li ima dole u Srbiji da se uzme i pošto, ali alternative ruteru si ti i:

 

- wifi extender:

 

I1YpbRn.jpg

 

zauzima jako malo mesta, praktično samo utičnicu u zidu, a radi bukvalno pojačavanje signala odozgo. Minus je to što tebi možda dobro dođu neke druge funkcije rutera (običan lan kabl, dodatni firewall itd). Postoje modeli raznih firmi i funkcija - neki imaju i port za LAN kabl. TP Link bi trebalo da je takođe vrlo jeftin.

I za ruter i ovaj wifi ekstender stoji da nema garancije koliko će ti pojačati signal, tj. kroz kakve konstrukcije (armirani beton itd) signal mora da prođe.

 

 

- powerline konekcija:

 

TyDZfPP.jpg

 

Powerline adapteri dolaze u paru - ubodeš jedan kod keve gore i jedan kod sebe i uspostaviš mrežni signal preko kablova za struju. Takođe ima modela raznih firmi (uključujući i jeftini TP Link) - neki imaju samo ethernet port za LAN kabl, neki odmah i wifi antenice. Prednost je što se mreža provlači kroz postojeći strujni kabl bez razvlačenja dodatnih mrežnih kablova. Nedostatak je taj što to ne prolazi kroz transformatore i slične stvari (ne smeš na njega da ubodeš veš mašinu i sl.) - ali vi ste tu u istoj zgradi na samo sprat razlike i to bi moglo OK da fercera.

Bilo bi naravno idealno kada bi mogao da se nađe neki ortak koji to već ima i pozajmi radi probe.

 

 

Sve to pada u vodu ako dole ne može da se kupi ili može, ali po cenama koje prevazilaze ruter.

Edited by Razzmatazz
Link to comment

Ima extendera, ima i powerline (nije ovde Pitcairn, pobobu, Bato), ali treba probati (mislim da Netiks hoće da ustupi na revers radi probe, ali samo firmama) i proceniti da li mu je jeftinije to ili da skuca kabel, pa rokne router na kraj...

Link to comment

Nije Pitcairn, ali ja sam imao probleme da kupim običan sata kabl. Po svim radnjama samo laptopovi i telefoni. Tek u sedmoj radnji sam našao, ko da sam bubreg tražio. Ali zato ima polica sa 10 000 usb kablova u svim bojama i u winwinu su mi nudili zimske gume. Svi drže na lageru samo ono šta mogu brzo da okrenu.

Link to comment

Ovo sa strujom ne izgleda loše... :unsure:

 

 

 

Ja sam gledao ovaj i ovaj... Ako sam dobro skapirao, treba da ga postavim na mesto gde hvata stabilan signal, uskladim parametre sam gornjim ruterom i to bi bilo to... :unsure:

Link to comment

Ja sam gledao ovaj i ovaj...

 

841ND (D stands for detachable, tj. možeš da odvrneš i skloniš antene ako ti smetaju) imam već neko vreme i okej je, 4-5 uređaja mu pristupa, ne štuca, ne greje se, podešavanja su intuitivna... Nego, Razz ti je preporučio ovako nešto, kao da ubijaš komarce.

 

 

23174.jpg

 

 

Nije Pitcairn, ali...

 

To da, showcase radnje su beskorisne, a kod tih lančanih™ prečesto ume da se desi da nemaju nešto od običnih stvari... Počeo sam da proveravam telefonom da li imaju pre nego što izađem po kabel, bateriju ili koješta. -_- ... za sve što košta preko 5-10€, specijalizovane radnje zato uglavnom sabijaju.

Link to comment

841ND (D stands for detachable, tj. možeš da odvrneš i skloniš antene ako ti smetaju) imam već neko vreme i okej je, 4-5 uređaja mu pristupa, ne štuca, ne greje se, podešavanja su intuitivna... Nego, Razz ti je preporučio ovako nešto, kao da ubijaš komarce.

 

 

23174.jpg

 

 

 

Da, taj za komarce je najpraktičnije rešenje.. Mislim da bi mi radio posao, bacam se u razmišljanje! :D Hvala svima! :thumbsup:

Link to comment

Treba samo pogledati način podešavanja tog "pojačavača" - neki se podešavaju samo putem WPS metode i onda je važno da i ruter tamo sa druge strane podržava WPS.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...