Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

vec jednom pitah, al odgovor ne dobih: kako startujem jebeni fezbuk na kucnom racunaru, pukne mi veza i jedino pomaze restart. sta koji kurac, ima neko ideju?

Link to comment

vec jednom pitah, al odgovor ne dobih: kako startujem jebeni fezbuk na kucnom racunaru, pukne mi veza i jedino pomaze restart. sta koji kurac, ima neko ideju?

 

Ne vidim kakve veze može da ima bilo koja lokacija sa pucanjem veze :) Koja veza je u pitanju, da li se i inače prekida?

Link to comment

ne vidim ni ja, zato i pitam.

 

wlan usb stick koji me veze sa kucnim ruterom. svi ostali aparati (notebook, telefoni, Ipad) ne gube vezu nikad, niti kucni racunar. osim kad se ukljucim na fejsbuk, onda odmah pukne. ako prvo surfujem po drugim sajtovima sat-dva, onda mogu da udjem i na fejs, onda ne pukne.

Link to comment

Hteli su nekad poneki sajtovi (tipa ebaya i sl.) da sjebavaju vezu zbog fragmentacije paketa - ako ti ruter ide preko adsl-a, da se proveri koliki je MTU i tako to.

Link to comment

Moj kućni Windows XP neće da otvara fajlove čija su imena ispisana ruskom ćirilicom (moram da prekucam ime fajla latinicom, onda ih otvori normalno)
Na poslu sve to šljaka ok, kako i šta da podesim kod mene da to proradi?

 

Hvala.

Link to comment

možeš da probaš sledeće, mada postoji mogućnost da će ti trebati instalacioni disk za OS, odeš ovde u kontrol panelu

 

0005.Language_2D00_For_2D00_Non_2D00_Uni

 

staviš ćirilica(ruska) i apply

Link to comment

hvala, samo ( :blush:) ja sad vidim da u stvari imam windows 7, pa ovo prozorče izgleda skroz drugačije. dogurah do negde gde me pita za lokaciju language fajla, a to već nemam pojma.

Link to comment

Probaj Control Panel -> Clock, Language, and Region -> Change keyboards or other input method -> Change keyboards da dodaš Russian, mada je sve to malo čudno, W7 bi trebalo da je full UNICODE.

Link to comment

W7 bi trebalo da je full UNICODE.

 

Plus, kakvi su ti to fajlovi? Koji program ih otvara? Hoću reći, ne otvara ih Windows, otvara ih Word, ili Excell ili Photoshop, ili neki drugi pripadajući program... Imaš li ga instaliranog na kompu? Možda imaš staru verziju (recimo imaš Office 2003 koji otvara .doc, a fajlovi koje bi da otvoriš su kreirani u Officeu 2010, sa ekstenzijom recimo .docx)

Link to comment

Plus, kakvi su ti to fajlovi? Koji program ih otvara? Hoću reći, ne otvara ih Windows, otvara ih Word, ili Excell ili Photoshop, ili neki drugi pripadajući program... Imaš li ga instaliranog na kompu? Možda imaš staru verziju (recimo imaš Office 2003 koji otvara .doc, a fajlovi koje bi da otvoriš su kreirani u Officeu 2010, sa ekstenzijom recimo .docx)

 

Problem je skoro sigurno u nazivu, a ne tipu fajla, tj. treba uraditi ovo Vapadovo s prethodne strane (change system locale) :)

 

systemlocale.png

Edited by Time Crisis
Link to comment

Problem je skoro sigurno u nazivu, a ne tipu fajla, tj. treba uraditi ovo Vapadovo s prethodne strane :)

 

ne, izgleda da je Skyhighatrist bio u pravu. Word otvara fajlove sa ćiriličnim nazivima, ali AutoCAD ne. Znači moram da nešto doinstaliram u CADu ili već nešto tu oko support fajlova... da.

hvala svima.

Link to comment

Konačno je i u moje selo stigao optički kabl. Povećali su mi brzinu net-a na 30 Mb/s, i dobio sam neki ultra VDSL modem. Sve radi OK, telefon šljaka, internet kad se prikači mrežni kabl ide kao raketa, medjutim wireless se poveže sa modemom i daje: unidentified network i local only i ne ide na internet.

 

Da li je problem u starim driverima za wi-fi adapter, koji možda ne podržavaju n-standard, ili nešto drugo?

 

OS je Vista SP2.

Link to comment

Zvuči mi kao da ti je wirelless podešen na neku statičnu adresu pa ne kupi preko DHCP ni DNS server.

 

Moraš do network adapter properties, pa da to ovako izgleda (ovo je 7ica dodouše):

1401290449-975-x-567px-ipv4.JPG

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...