Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Je l' pouzdan Acronis Drive Monitor? Mislim, meni je jednom korektno predvideo da će disk da ode i sve kul. Dao sam čoveku savet da ga nabaci na neke stare konfe kako bi predosetio kojim će redom otkazivati diskovi i delovao accordingly, kad ono ne lezi vraže, na svakom disku mu je našao ozbiljne felere, pa me sad kune što sam party pooper i hoću nekako da ga utešim... Bez spartanskih fazona, molim.

Link to comment

Bez spartanskih fazona

hm, što, kada bi njemu očigledno baš to odgovaralo, skine akronis i piči dalje, spartaaaaaaa!

 

Naravno uvek postoji opcija da sa sajta proizvođača skine tool koji odgovara disku i svako ponaosob proveri (ima ugrađeno i u hirens boot disk), mada verujem da je drive monitor prikazao ono što će prikazati i ti alati. Hard diskovi crkavaju. Ako mu nije bitno kako će i dokle raditi te mašine neka nastavi dalje, ako jeste neka ima na umu da podaci nisu bezbedni. Ne znam šta bih još mogao da kažem, tj. kakav odgovor očekuješ.

 

EDIT: evo sada sam ga pristavio kod mene.

prvi disk 1543 dana star, taj mi je od početka u mašini, drugi 944, oba OK, zeleno, inače par farenhajta više od preporučene najviše temperature... Inače obična konfekcija, wd blue 640 i 320. Ok, program radi. EDIT2: mada bolje radi fabrički, u smislu da se ovaj oslanja na smart i windowsove reporte, a fabrički ima još po nešto da čita pa ume da neke stvari i sredi...

Edited by Vapad
Link to comment

Svi ti čarobni programi nemaju nikakve pametnije informacije od smarta. Uzmi hw 64, ako diskovi imaju zelena, a ne žuta ili nedajbože crvena svjetalca, sve je u redu. Ili CrystalDiskInfo.

Link to comment

@Vapad: Ma, nemam pojma, nisam očekivao ništa spektakularno, možda neki komentar tipa "ma on prijavljuje i šta treba i šta ne treba", ali ono, meni trepće sve 100% zeleno, ranije je relativno okej funkcionisao, installirao sad i na lapu, pregledao malo knowledge base... Pa pitam više flowa i lenjosti radi.

 

@Roger: E, to... Duduk sam za diskove, tu prosto razmišljam redovnim backupom i ne brinem. Hvala, (is)probaću.

Edited by Töölönlahti
Link to comment

Imate li neki savet oko hdda velikog kapaciteta? Tršnjavaju mi diskovi polako, trebaće mi jedno 2 x 4 TB. WD Red ili WD Green? Seagate-ovi mi tršnjavaju (doduše, manji kapaciteti), a i drugaru je prsao jedan Seagate od 4 TB pa iako sam svestan da je to potpuno random njega bih ovaj put zaobišao, osim ako neko nema egzaktne podatke tipa WDovi su očajni i vraćaju se na tone u servise...

Link to comment

Hilfe, hilfe!

 

Drug se javlja iz pečalbe sa sledećim izazovom:

 

Uselio se u novu gajbu i ne može ništa na netu da otvori sem gmaila i facebooka. Ne može ni nasušni Skype (jedini mu treba).

 

Šta činiti? Ima Cisco modem. Jel do toga? 

 

Kaže, ne može ni speedtest, a kamoli support za Cisco.

 

Hvala puno!

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...