Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Laički... Raster ti je ono kada kompu fajl kaže koje boje je koja tačka u nekoj fiksnoj rešetki tačaka. Vektor je kada fajl kaže kompu kako da nacrta svaku liniju matematičkom funkcijom, bez obzira na veličinu rešetke, pa CNC mašine to vole.

 

To da li možeš sam da obaviš konverziju zavisi od složenosti crteža i od toga u kom formatu majstoru to treba. Većina automatskih importa i converta je dozlaboga gruba i to svakako treba malo ispeglati posle i u slučaju najjednostavnijih oblika...

 

edit: ... kasnim dva posta i zilion minuta. Da, deluje složeno. Da treba da napravim vektor od toga, batalio bih import i crtao prosto liniju po liniju vektorskog crteža preko toga kao podloge, ali hej, nije kao da se bavim grafikom, možda može to i brže.

 

-_-

Edited by Töölönlahti
Link to comment

Jeste složenije ali je bw što je idealno za trace.

Vidi, za početak, da nađeš neki online converter pa proveri rezultate.

Biće problema tamo gde se dosta linija preseca...

Link to comment

Laički... Raster ti je ono kada kompu fajl kaže koje boje je koja tačka u nekoj fiksnoj rešetki tačaka. Vektor je kada fajl kaže kompu kako da nacrta svaku liniju matematičkom funkcijom, bez obzira na veličinu rešetke, pa CNC mašine to vole.

To da li možeš sam da obaviš konverziju zavisi od složenosti crteža i od toga u kom formatu majstoru to treba. Većina automatskih importa i converta je dozlaboga gruba i to svakako treba malo ispeglati posle i u slučaju najjednostavnijih oblika...

edit: ... kasnim dva posta i zilion minuta. Da, deluje složeno. Da treba da napravim vektor od toga, batalio bih import i crtao prosto liniju po liniju vektorskog crteža preko toga kao podloge, ali hej, nije kao da se bavim grafikom, možda može to i brže.

-_-

I ja bih isto, ako bih morao a bogu hvala ne moram, tako liniju po liniju.
Link to comment

Успео сам на неком онлајн сервису :)

Но морао сам да битно смањим слику, али за тест је добро

 

овде

Link to comment

Не дозвољава баш много, неки слободан приступ, покушавао сам неколико пута, мало, па мање па још, па сам се изнервирао..

 

Сад ћу погледати на неком другом месту

Link to comment

btw kakva je situacija sa onim spoljnim antenama za wifi? Imam na krovu tanjir od satelitske (120cm ako se dobro secam) koji godinama ne koristim pa bih mozda mogao od nje da zbudzim neku antenu za vajerles. Negde sam procitao da takve antene navodno hvataju i sa 15-20 km.

 

ovo isto ima impresivan opis al sam malo skeptican

 

http://www.kupindo.com/Wireless-kartice/10792394_Besplatan-wifi-internet-klikni-ovde-

 

edit: kombinacija sa adapterom super radi u sobi ali meni treba nesto sto bi stojalo napolje i bilo izlozeno kisi i snegu

 

http://www.youtube.com/watch?v=mK1dHTlg_Hw

 

Mozda bih mogao da iskombinujem onu obicnu mrezastu sa satelitskom.

Edited by katamaran
Link to comment

Rekao bih da se sigurno može navatiti signal ako se taj tanjir uradi kako treba, ali ipak treba iskustva, to je već ozbiljna razdaljina. Ovo sa kupinda da će da hvata signal sa stola na 5 km, mislim da ne bih uzeo ni džabe :D

Link to comment

Meni zvuci kao nesto sto bi i laik lagano odradio. Pretpostavljam da bi samo trebalo staviti nesto da hvata signal tamo gde su sada lnb konverteri.

 

Nije ni ovih 5km uopste za bacanje. U krugu od pedesetak metara imam par otvorenih mreza a u 5 km ne smem, ni da pomislim :)

 

Jedino sa lapovima nikako prokletinje da uhvatim u kuci. Ispod prozora moze al u kuci nema sanse. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...