Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Nije ukljucena nikakva antivirusna zastita.Pise otprilika da isljucim nove hard diskove koje nemam.Neko mi na drugom forumu rece da verovatno imam neki pocetni bad sector pa zbog toga nemogu da instaliram win.
HW greske otkriva BIOS. Ja imam jedan ventilator koji sam zamenio ali nije bio 100% identican i BIOS mi redovno javlja za taj deo, ja "Press F1 to continue" i tako radi godinama.Bad Sector na disku prepoznaje i izoluje sam microcode (opertivni sistem diska, ako hoces) tako da to Win ne vidi.Najbolje bi bilo da ako imas rezervni PC i tamo proveris da ti Win CD jos uvek radi.
Link to comment

Naravno, prvo proveriti ispravnost CD-a (vec nekoliko puta ovde napisano...).Blue Screen koji se pojavljuje prilikom instalacije je u nekih 80% uzrokovan problemom sa ram-om. Koliko sam video ovde nije niko vec napomenuo, ali u slucaju poruke koja se pominje, prva stvar i brojem 1. je vratiti bios na default podesavanja (kod overclock-a cesto se pojavljuje upravo ta greska), pod 2. ultimate boot cd (Ubuntu LiveCD takodje ima memtest opciju) i proveriti memoriju nekim od testova, pomenuti boot cd ima na sebi i razne alatke (official) za hd. Proveriti i tu stavku... Koliko shvatam ti na istom hd-u imas instaliran win? Vecinu dijagnostickih alatki imas i u win verziji...I na kraju, ali ne i najmanje verovatno... ADSL Router/modem prikljucen na usb hoce da pravi probleme... Ipak prvo CD proveri... :) Upravo to sto je "mali milion x" instalirano sa njega budi sumnju... Opet... Ukoliko ti se ta poruka javlja nakon sto je win setup kopirao sve fajlove neophodne za instalaciju (a negde u toku win-instalacije/prepoznavanja hardware-a) nije do cd-a...

Link to comment

Tako je sve je kopirao tek kada treba da zapocne proces instaliranja on javlja gresku.Probacu neki drugi cd pa cu videti sta i kako.

Link to comment

1. Memorija 2. Bad sector-i na hardu 3. Loše narezan CD 4. CD/DVD rom koji brljavi 5. ...Može bilo šta od navedenog, lično bih najradije proverio da li je taj CD uopšte narezan kako treba (na drugom računaru), pa ako nije to onda polako na ostale stavke. :)

Edited by Miroslav Jeftic
Link to comment
Tako je sve je kopirao tek kada treba da zapocne proces instaliranja on javlja gresku.Probacu neki drugi cd pa cu videti sta i kako.
Ah, da li pokusavas da uradis "Repair Installation" ili svezu, sa formatiranjem diska?Ako je "Repair", onda je virus tamo, ako je virus razlog.
Link to comment

strucnjaci, ajmo, ajde, svi u napad.ne merem postovati na forumce iz Safarija a pm-ovi klize bez problema.izbacuje mi sledecu poruku:Bad RequestYour browser sent a request that this server could not understand.Apache/2.2.0 (Fedora) Server at www.parapsihopatologija.com Port 80anyone ?

Link to comment

Neznalica (ja) ima par neukih pitanja pa se nada da ce neko da odgovori i razjasni.Zanima me da li je IP adresa vezana za odredjeni kompjuter ili za mesto/lokaciju gde se kompjuter nalazi?Dalje, rekao mi je jedan (ali sam najvaznije pozaboravljala) da ima negde na internetu (a i to mi je rekao ali zaboravi) da se nesto uradi (valjda instalira?) pa da se IP adresa povremeno menja. Dobro je, rekao mi, za neku zastitu valjda. Ako sve ovo nije bitno onda bih i to volela da znam. Thanks!

Link to comment

IP adresu ti dodeli provajder, nije vezana za kompjuter (kao hardver) vec za internet prikljucak. Moze da bude staticka (uvek ista), ili dinamicka (svaki put kada se rekonektujes, dodeli ti se nova adresa iz odredjenog opsega).Postoje programi koji ti menjaju/sakrivaju IP adresu (HideIP, npr), ali ne vidim zasta bi ti to trebalo (u svakom slucaju ne za zastitu tipa virusi i slicno).

Link to comment
IP adresu ti dodeli provajder, nije vezana za kompjuter (kao hardver) vec za internet prikljucak. Moze da bude staticka (uvek ista), ili dinamicka (svaki put kada se rekonektujes, dodeli ti se nova adresa iz odredjenog opsega).Postoje programi koji ti menjaju/sakrivaju IP adresu (HideIP, npr), ali ne vidim zasta bi ti to trebalo (u svakom slucaju ne za zastitu tipa virusi i slicno).
E onda ne moram da se mucim. Sjajno! Kakva sam meni je mrcvarenje i kada treba da apdejtujem neki program. A treba samo klik.
Link to comment

Folder c/documents&settings/user/local/temp ima oko 700mb uglavnom bezveznih stvari. Jel ga smem komplet izbrisati ili ima neki prgram koji to moze uraditi kako treba?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...