Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

I kad sam već tu, zbog posla ima otvoreno poprilično tabova i prozora u hromu i lisici.

 

Problem je što se veoma često ruše (bez obzira na kojoj mašini radim, da li je u pitanju sedmica ili XP-radim na tri različite mašine, zavisno od lokacije na kojoj se nalazim). Guglovanjem sam pronašao da je najverovatnije problem u flešu, ali nisam naišao i na rešenje problema...

 

Ako neko ima ili je imao sličan problem, a nekako uspeo da ga reši, neka usreći nas unesrećene :)

Link to comment

Hm, direktor ima 74 taba koji se startuju sa lisicom na xp-u,nova java i nov fleš, nikada problem.

Kakav je sadržaj, da li ti je fleš bitan, ili quicktime ili silverlight?

Možeš da pokušaš na lisici da isključiš ama baš sve plaginove i adonove i vidiš kako ide odatle, ako imaš neke kritične stavi ih na ask to activate.

Link to comment

Postoji li neki program koji omogućava prebacivanja govora u tekst? Ali da podržava srpsko hrvatske glasove.

 

Ne postoji

Edited by Time Crisis
Link to comment

Ali postoji legenda iz ranih kasnih devedesetih, ranih 2k, da je postojao jedan mladi tim u BG koji je nešto radio sa nekim tada vrhunskim IBMovim enginom, ilegalno naravno, i priča se da su bili na korak od radećeg modela ali je tim pukao zbog unutrašnjih razmirica :)

Interesantna priča, rekoh da spomenem, možda neko i zna nešto dodatno oko toga...

 

BTW, možda kod braće hrvata ima štagod na tu temu?

 

Vidim da google translate čita srpski uz malo poteškoća oko akcentovanja, naravno, ali barem zna naša slova.

Link to comment

BTW, možda kod braće hrvata ima štagod na tu temu?

 

Vidim da google translate čita srpski uz malo poteškoća oko akcentovanja, naravno, ali barem zna naša slova.

 

Ne verujem da postoji nešto upotrebljivo za naše područje. Čitanje srpskog je nešto sasvim drugo, tj. upravo obrnuto od toga. :)

Link to comment

Wook nas sjebo :lolol:

 

@Wapad; već sam probao, sa skroz "čistim" verzijama i jednog i drugog, isti kurac.

 

BTW, što se stranica (otvorenih) tiče, tu je mešano meso, ima svega i svačega, i fleša, i jave, i čistog htmla...

 

Napominjem, da problem nije kada je digunt samo hrom ili samo ffox, onda se ne ruše, ali kada su diguniti oba istovremeno (a moraju biti, da ti sada ne objašnjavam zašto), onda je kršenje na svakih deset minuta max.

Link to comment

Wook nas sjebo :lolol:

 

@Wapad; već sam probao, sa skroz "čistim" verzijama i jednog i drugog, isti kurac.

 

BTW, što se stranica (otvorenih) tiče, tu je mešano meso, ima svega i svačega, i fleša, i jave, i čistog htmla...

 

Napominjem, da problem nije kada je digunt samo hrom ili samo ffox, onda se ne ruše, ali kada su diguniti oba istovremeno (a moraju biti, da ti sada ne objašnjavam zašto), onda je kršenje na svakih deset minuta max.

 

Jesi li probao operu, isto je hromijum. Ili makar portabl lisicu ili private window lisicu uz običnu, ako moraš da imaš dva odvojena, ako ti takva kombinacija radi posao naravno.

Takođe, da li si probao da isključiš hardversku akceleraciju na flešu, i u firefoxu recimo?

Edited by Vapad
Link to comment

U Operi mi ne rade neke funkcionalnosti alata sa kojim radim, private window ne pali a ovo ostalo nisam probao ali hoću.

 

Gde se podešava h. akceleracija?

Link to comment

u firefoxu ideš na options pa advanced pa general, drugo poglavlje je browsing i tu imaš use hardware accelartion when available, što se tiče flasha to ima na bilo kom flash sadržaju kada klikneš desnim dugmetom, ne global nego obična podešavanja. Ima i u about:config mnoštvo stvari, gfx, acceleration, azure i šta sve ne, to ne bih baš umeo da ti kažem šta da uključiš a šta da isključiš. Ako je problem veliki i nema nekog očiglednog krivca ja bih pokušao da se igram malo sa tim svim podešavanjima pošto imam neki utisak da i jedan i drugi traže nešto u isto vreme, samo ne znam šta, ako menjaš gledaj da to radiš postepeno, i zapisuj, probaš, pa ako pukne vratiš i ideš dalje. Jeste mukotrpno ali i onako i ovako ti puca, pa možda ubodeš relativno brzo pravu kombinaciju.

Link to comment

Wook nas sjebo :lolol:

 

@Wapad; već sam probao, sa skroz "čistim" verzijama i jednog i drugog, isti kurac.

 

BTW, što se stranica (otvorenih) tiče, tu je mešano meso, ima svega i svačega, i fleša, i jave, i čistog htmla...

 

Napominjem, da problem nije kada je digunt samo hrom ili samo ffox, onda se ne ruše, ali kada su diguniti oba istovremeno (a moraju biti, da ti sada ne objašnjavam zašto), onda je kršenje na svakih deset minuta max.

 

Jel imaš uopšte dovoljno memorije/procesora za tako nešto? I FF i Chrome su postali prilično zahtevni, a ako je u pitanju starija konfiguracija, nije ni čudo što se raspada

Link to comment

Koristi li ko Download Helper za Mozillu i ima li nesto slicno za Chrome?Poceo je nesto da baguje i uopste ne skida(Thrilla in Mozilla :mad:),a imao sam obicaj da ostavim da skida 10ak videa jedan za drugim bez ikakvih problema

Link to comment

Jel imaš uopšte dovoljno memorije/procesora za tako nešto? I FF i Chrome su postali prilično zahtevni, a ako je u pitanju starija konfiguracija, nije ni čudo što se raspada

 

Sve mašine su prilično moćne, nijedna nema manje od 4GB rama.

Link to comment

Koristi li ko Download Helper za Mozillu i ima li nesto slicno za Chrome?Poceo je nesto da baguje i uopste ne skida(Thrilla in Mozilla :mad:),a imao sam obicaj da ostavim da skida 10ak videa jedan za drugim bez ikakvih problema

idm uz svaki browser :)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...