Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

smeš batice, u slučaju da se ne osećaš sigurno imaš avast free pa instaliraj njega mesto kasperskog (prvo moraš kasperski da ukloniš).

hvala, al imam još pitanja. uklonila kasperskog, krenula da skidam avast free, došla do onog nekog regclean pro koji mi je našao 959 total errors, a nudi besplatno čišćenje za samo 15 errors, mada sam ja i na to kliknula i šta sad. system health status mi je i dalje poor. 

?

Link to comment

Jeste...i otkud on?!?!

uf, to je verovatno bio popup

dakle

batice

Avast free odavde

instaliraš ga, idi na custom installation i kada budeš mogla da biraš šta sve da instalira skineš software update, kad se instalira registruješ sa fantomskim imenom, prezimenom i mejlo, možeš i svojim ali što da te smaraju, takođe možeš da ga staviš na silent/gaming mod (Desno dugme na ikonicu avasta)

 

Posle toga nastaviš da koristiš komp i ne klikćeš ni na kakve ponude :D

 

Ako imaš i dalje problema sa popupovima preporučujem adblock za firefox, chrome i operu

ukoliko imaš dubljih problema sa popapovima i tulbarovima preporučujem ovo

Edited by Vapad
Link to comment

:blush:  :cry:  ništa od tog avasta, ne uspevam. HVALA ti što si probao da mi pomogneš! 

Ili Microsoft Security Essentials, takođe besplatan.

mogu li dobiti link za ovo sa uputstvima za upotrebu...ako ne, zvaću već nekog sutra da mi instalira program.

 

Izvinjavam se zbog maltretiranja.

Link to comment

:blush:  :cry:  ništa od tog avasta, ne uspevam. HVALA ti što si probao da mi pomogneš! 

mogu li dobiti link za ovo sa uputstvima za upotrebu...ako ne, zvaću već nekog sutra da mi instalira program.

 

Izvinjavam se zbog maltretiranja.

 

Hm, a što li ne prolazi?

Koju grešku izbacuje???

 

MSE je ovde

 

edit: biću tu još oko po sata, baci pm ako treba pomoć

Edited by Vapad
Link to comment

Ili Microsoft Security Essentials, takođe besplatan.

topla preporuka za sve ljude sirom da planete... bolje da namazu splovilo medom i udju medvedu u jazbinu, nego da koriste MSE!

 

 

:blush:  :cry:  ništa od tog avasta, ne uspevam. HVALA ti što si probao da mi pomogneš! 

mogu li dobiti link za ovo sa uputstvima za upotrebu...ako ne, zvaću već nekog sutra da mi instalira program.

 

Izvinjavam se zbog maltretiranja.

e? kako pobogu? jedino da se kaspersky nij uklonio kako treba, ali onda ni MSE nece pomoci...

Link to comment

topla preporuka za sve ljude sirom da planete... bolje da namazu splovilo medom i udju medvedu u jazbinu, nego da koriste MSE!

 

 

Ovo je tvoja slobodna procena jer ti je tako došlo, ili imaš neki argument?

 

Meni je instaliran na svih 5 računara, mesecima, od kad mi je dosadilo da se bakćem NODovim apdejtima i apsolutno nijedan problem sa virusima nisam ukačio, iako je jedan od kompova recimo u mreži u kojoj slobodno vršlja gomila virusa, u taj komp se često ubadaju zaraženi flešovi zbog čišćenja...

Link to comment

Ovo je tvoja slobodna procena jer ti je tako došlo, ili imaš neki argument?

 

Meni je instaliran na svih 5 računara, mesecima, od kad mi je dosadilo da se bakćem NODovim apdejtima i apsolutno nijedan problem sa virusima nisam ukačio, iako je jedan od kompova recimo u mreži u kojoj slobodno vršlja gomila virusa, u taj komp se često ubadaju zaraženi flešovi zbog čišćenja...

 

Najslabije se pokazao na testovima ali je dokazano da je bolji nego ništa i da ume da uradi neke stvari. Drugi besplatni su bolji, as in prepoznali su više virusa, ali sve zavisi i od specifične potrebe i načina korišćenja. Tako da može da se stavi.

 

Hebiga, meni je se nod pokazao kao odlično rešenje za 50+ računara, digneš server, digneš konzolu, postaviš sve i u konzoli možeš tačno da pratiš ko ubada fleš sa virusom i kada. Takođe jako dobro je blokirao zaražene stranice na netu. Avira je bila dobra ali je sada prekomplikovana, stalno nešto skenira i teška je za sistem. Kasper mi se nije pokazao, koriste ga jedni klijenti u 10 računara, nije od preterane pomoći/ne vredi tih para, AVG mrzim bez pokrića, avast je trenutno ok ali smaraju, nije pretežak i ima dobar boot time scan. Panda free cloud mi je prijatno iznenadjenje bila i koristim je. MS sam stavljao ali se ispostavilo da je umeo, mada navodno ne može, da zezne lažne windowse, znam da je to problem korisnika ali ne smem da rizikujem takve stvari.

 

U principu svaki je ok, radi neki posao, postoje specijalizovani testovi, i oni imaju neke rezultate. Ali je ipak to malo i pitanje ukusa i specifičnih potreba. Tako da bi moglo da cveta hiljadu cvetova, ma koji antivirus da ih štiti!

Edited by Vapad
Link to comment

A je l mogu ja jedno pitanje  :blush:

 

Kada sam bio mlađi imao sam predivnog, iako polovnog, canon ixus 400, što ono kažu hands down najbolji aparat koji sam imao. I on je imao standardan canon softver, jedna od standardnih funkcija je bio tethered shooting, meni bilo logično i nisam se previše udubljivao, probao par puta bilo zanimljivo ali mi nije trebalo.

 

Sada drugar radi na jednom mikroskopu, a ja na jednoj IC lemilici, i pojavila nam se oboma potreba da imam live view na ekranu, on ima nekog nikona malog, a ja samsunge wb500 i wb750. I ne mogu. Nema opcije. U stvari izgleda da to može samo na dslr i evil aparatima. I prosto ne mogu da verujem da je to tako. Pa to je idiotluk! Čitao sam malo i vidim da sada uvode u mid range da koji svi od reda imaju wi fi da možeš da staviš droid app ili tako nešto slično i da se to fino naplaćuje. Koliko smo mi tehnički regresirali bogo dragi!

 

Pitanje je, da li neko ima iskustva sa ovim, da li ima neki softver ili neki model koji to još uvek može da uradi a da ne moram da kupujem 500e opreme?

 

edit: probao sam i hdmi-out na wb750 i daje samo galeriju a ne i live view :isuse:

Edited by Vapad
Link to comment

Ne ne, ovo je odlično, ne treba da se pomera, treba samo da se vidi kada kuglice na rekugličenom čipu legnu, pitanje je sekunde a ne delića sekunde. Nije neki kvalitet ali ovo je štap i kanap zahtev pa će takva biti i realizacija. Ostaje samo da pronađem takavu uređaj. Hvala indi!!!

Link to comment

Ovo je tvoja slobodna procena jer ti je tako došlo, ili imaš neki argument?

 

Meni je instaliran na svih 5 računara, mesecima, od kad mi je dosadilo da se bakćem NODovim apdejtima i apsolutno nijedan problem sa virusima nisam ukačio, iako je jedan od kompova recimo u mreži u kojoj slobodno vršlja gomila virusa, u taj komp se često ubadaju zaraženi flešovi zbog čišćenja...

argument je taj da prvo radi uzasno sporo i da prepoznaje uzasno malo virusa u odnosu na druge free strukture. drugo, dve razlicite masine u firmi mi je zakuco da ne mogu da pridju linux serveru, pazi kada ne znam ni zasto, samo sam ga skinuo i oma sve proradilo. jedina bagljavija stvar od njega je AVG free.

 NOD je odlican ako imas sesprnajs compova a skrt si da kupis posten firewall, pa onda preko konzole ladovina pregledas sve. Avira mi je zakon za male stvari, tipa 5-6 racunara.

 

ali ono sto sam naucio vise od svega je da dobar firewall vredi svake pare. bilo koji sistem sa preko 20 radnih stanica jednostavno mora da ima juniper ili check point. sve van toga su krpljenja koja nikada nece raditi kako treba(krpljenje znaci da jednom nedeljno moras da uradis nesto na racunaraim u mrezi). nazalost, ovo je i dalje zemlja Srbija, pa kada nekom predlozis dizajn router-firewall-upravljivi gigabitni switch, bolje da nisi hteo kafu jer ce ti je prosuti u krilo

Link to comment

Nisam primetio da MSE radi sporo, a što se tiče otkrivanja virusa, slab je na najnovije pretnje, ali kod dobro poznatih (koje se i najčešće javljaju) nije ništa bitno lošiji od ostalih. Plus je besplatan ako se koristi na 10 ili manje konfiguracija, npr. Avira nije besplatna za komercijalnu upotrebu.

Link to comment

Šta znači "antivirus radi sporo"?

Ako je do opterećenja samog sistema, rekao bih (subjektivni osećaj, nikakvi testovi) da se ne oseća prisustvo, na svaku pretnju mi je odgovarao trenutno (u smislu otklanjanja iste), skeniranje ionako radi u vreme kada se računari ne koriste, quickscan on demand odradi za par minuta na solidno popunjenom disku... Šta je tu sporo?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...