Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Nedavno mi sibling doneo komp koji se tako sam od sebe restartuje, ispostavilo se da je zaglavljeni taster i sjeban touchpad click at the same time (kada sam oba premostio na USB uređaje i uspeo da postignem da se bootuje OS, radilo je sve kako treba, a poklapali su se i još neki simptomi). Srećom, zaglavljivanje je bilo vremenski podeljeno (i ko zna kojim čuk-mrd događajem triggerovano), pa sam mogao da stignem do BIOS-a i uradim nešto tamo kucajući kao na jajima i iz sto pokušaja i tako to. Bio je pod garancijom, pa mi je serviser samo ugradio nove. Pošto Michael™ može da uđe u safe mode i ne prijavljuje da ga zeza tastatura, sigurno nije to, ali me nešto zasvrbelo da kucam kad već nabrajate.

Link to comment

Jeste li vi 100% sigurni da nije rizicno za laptop ako se nakaci na punjac kojem su spajani kablovi? Stigla je dijagnoza za onaj netbuk i spaljeni su mu svi kontrolori od napajanja. Kad je vec bio na servisu ujka od ovog klinca mi je priznao da je napravio manju eksploziju kad je spajao kablove od punjaca  :isuse:

 

Nasao sam im sad neku plocu za 45 evra plus 1000 din ugradnja pa da bar ne moraju da kupuju punjac jer su za njih i ovo ogromne pare. Mada mislim da je suvise veliki rizik pa bi ovde na cenu popravke definitivno trebalo dodati i cenu novog punjaca. Mislim da ce klinac ostati bez laptopa...

 

eventualno da trazim od ovog servisa da ga istestira kad/ako budu menjali plocu.

Edited by katamaran
Link to comment

Ne razumem te: nije rizično ako su spojeni kako treba (ako to pitaš). Opet, već u trećoj rečenici ujka priznaje da je napravio manju eksploziju. Treba da pitaš ujku otkud eksplozija.

Link to comment

Ja sam definitivno spojio kako treba a sta je ujka radio to samo nebo zna. Pretpostavljam da je napravio kratak spoj pa je valjda tako spalio plocu al opet mi frka da se proba sa istim punjacem. Jedino ako ovi iz servisa kazu da je sad 100% bezbedan. Ne isplati se rizik.

 

edit: @ Vapad

 

Pogresan polaritet? Kolko se secam razlicite su zice pa valjda nije uspeo da ih kontra spoji al opet uja je specijalac.

Edited by katamaran
Link to comment

Najverovatnije pogrešan polaritet, čulo se puckanje, krckanje, i zadimilo je, bravo ujo!

 

Otud i "činjenica" da moderni električni uređaji rade na dim. Čim dim izađe - ni uređaj ne radi..

Link to comment

@kat: ili to ili je pustio daleko veći napon, ali to nije mogao, kratak spoj bi zavarničio na žici i trebalo bi da zaštita u punjaču okine, tj. ne vidim da bi to baš spržilo komp. Najiskrenije. Nisam siguran koliko je pametno ulaziti u tu popravku. 45e +1000din +30e za, ako treba, nov punjač izađe prilično... još ako su u lošoj finansijskoj situaciji, popravljati nešto što je prilično uništeno nije isplativno na duže staze. Polovna ploča je mačka u džaku, pitanje u kakvom je stanju ostatak računara...

Neka vidi koliko bi mogao da dobije za ekran (30-65 bi trebalo da može), eventualno tastaturu, hdd i bateriju, pa da vidi tamo po GGT ili WW nešto na 12 rata... što bi u slučaju onog najjeftinijeg acera izašlo na oko 2.5-3k mesečno, što je opet mnogo. Ali se ozbiljno treba o tome razmisliti. Takođe, ako mu treba samo za net...i mali je pažljiv, možda ne treba zatvoriti opciju tableta, 7-8 DC sa 1Gb DDR3, od 100 do 130e. I neku tastaturicu za to... Šta da se radi..

Link to comment

Prilicna je cifra. Pokusali bi bar nekako da izbegnemo trosak za nov punjac. I mene brine da nije jos nesto osim ploce otislo. Cini mi se da je kod njega i ram zalemljen na plocu tako da ne znam sta jos tu postoji da moze da bude problematicno.

 

30-65 za ekran bi bilo fino al ne verujem da bi to lako izvukao. Ko ce da daje tolike pare za 10-incni ekran.

 

Mali je opsednut igricama pa ne verujem da bi tabletom bio previse zadovoljan. Mada se sad navukao na fejsbuk pa visi sa telefona ceo dan.

 

Desktop bi im bio najpametnija varijanta da imaju gde da ga drze.

 

inace ovaj laptop je u pitanju

 

http://www.itsvet.com/proizvod/asus-r11cx-blk020s-intel-atom-n2600-1.6ghz-1024mb-320gb-10.1''-led-wsvga-win7s/comp_comp_laptop/20/10120

 

Dobio preko skole.

 

Dijagonala ekrana : 11.6 "

 

Bio sam ubedjen da je desetka. Ne provaljujem razliku u velicini ekrana u odnosu na moj netbuk koji je definitivno desetka.

Edited by katamaran
Link to comment

Ekrani se traže pa se traže, neko slomi pa ne želi da nabavi preko servisnog kanala zato što je preskupo... ovo je okvirno koliko sam čuo da se kreću.

 

Što se ostalog tiče, ne znam, nisam pametan... :(

Link to comment

jel zna neko zasto svi moji subscribeovani viedoi nemaju mogucnost podesavanja kvaliteta videa? uopste nemam tu opciju kod onog settings dugmica ispod videa? sad sam tek skontao da samo kod videa usera na koje sam subscribovan...

 

 

samo u chromu...mozda tu postoji neko podesavanje?

Edited by 189-
Link to comment

smeš batice, u slučaju da se ne osećaš sigurno imaš avast free pa instaliraj njega mesto kasperskog (prvo moraš kasperski da ukloniš).

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...