Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

que? Mnogo sam se nalupetao pa zato facepalm? :)

 

Ponavljam da sam laik pa i ne cudi eventualno lupetanje ali je problem takav da u servisu vec mesecima ne uspevaju da ga rese. Kod njih radi normalno i ne prijavljuje problem kad ga prikace na tester a kod mene svaki cas upada u neke tripove sa restartovanjem.

Edited by katamaran
Link to comment

que? Mnogo sam se nalupetao pa zato facepalm? :)

 

Ponavljam da sam laik pa i ne cudi eventualno lupetanje ali je problem takav da u servisu vec mesecima ne uspevaju da ga rese. Kod njih radi normalno i ne prijavljuje problem kad ga prikace na tester a kod mene svaki cas upada u neke tripove sa restartovanjem.

Ma ne druže, želim ti puno strpljenja dok ne rešiš problem.

To su one situacije gde čovek baca uređaje kroz balkon a komšiluk ga markira kao ludaka...

Link to comment

Vala bas :)

 

Sad sam bar prilicno siguran da mi risiver od kablovske pravi probleme. Cini mi se da je i pocelo zezanje otprilike sa njegovim ulaskom u kucu. Danas sam jos pokusao da zakacim risiver preko drugog hdmi porta i videcu hoce li to pomoci. Na prvu loptu mi deluje da je bolje jer nije rasirio sliku kod izlaska iz usb menija.

 

Sad sam opet uhvatio ovog mog "majstora" (nije slucajno pod navodnicima :) ) i nesto smo petljali unimerom oko hdmi kabla i u jednom trenutku je skocila kazaljka. Moguce da sam se ja istripovao ali bih rekao i da me je pecnula blaga struja kad sam ga dotakao prstom

Link to comment

A jeste li probali da i tv i risiver priključite na druge strujne utičnice. Takođe, po svemu sudeći tv je definitivno ispravan. Risiver i struja su i dalje misterije. Srećno!

Link to comment

Pokusavao. Ponekad se desavalo da uhvati da se restartuje u toj sobi gde inace stoji ali da maltene odmah proradi ako ga ukljucim u nekoj drugoj (mada u vecini slucajeva ne). Najcesce ga privremeno sredi kad provede neko vreme iskljucen. Ovaj poslednji put kad se desilo nije imalo sanse da se upali posle prilicnog perioda kad je bio iskljucen ali se sredio istog sekunda kad sam ga upalio kod prijateljice. Posle je proradio i kod mene i od subote radi normalno (ako ne racunam ono sirenje slike) Videcu i da kupim neki kvalitetniji produzni.

 

Inace  u kuci imam jako cudnu situaciju na jednom stekeru. Ovo ne bi trebalo da ima bilo kakve veze sa LCD-om koji je u skroz drugom delu stana ali mozda nekom ukaze na nesto. Pre par godina sam menjao kompletne strujne instalacije osim tog jednog stekera zato sto je nepristupacan iza nekog regala. Duze vreme me je peckala struja kad dotaknem kuciste od kompa ili spoljnu jedinicu od klime da bi na kraju utvrdili da postoji napon preko uzemljenja  :blink:

 

I dalje koristim produzni koji ide iz te uticnice al tu ne ukljucujem nista sto ima uzemljenje. Modem, ruter i punjaci za mobilne normalno rade :)

 

edit: evo ga ovaj kod kojeg je uzemljenje bilo problem (drugi post)

 

http://www.tv-forums.com/forum/TV_Equipment_C4/HD_TV_Forum_F25/voltage_coming_through_HDMI_-_possible_grounding_problem_P91427/

Edited by katamaran
Link to comment

Ti si, momče, lud  :lol: 

 

Pazi, ako si menjao strujne instalacije onda si čupao žice iz zida i stavljao nove, kako si onda uspeo da preskočiš jednu utičnicu... da nisi menjao samo utičnice?

Ako si pak stvarno menjao instalacije da niste vi tu nešto malo zeznuli? Ako nisi, možda je vreme da ih pretreseš. Generalno, zamislim kutiju sa osiguračima kao centralno čvorište odakle u svaki zid ide jedan vod, ako vod ne valja onda ne valja ni na jednoj utičnici. Šta to znači, ako si ti imao problem na nekoj utičnici i probao, opet sa istim problemom na drugoj utičnici samo niz zid ili na drugoj strani istog zida možda imaš problem sa celim vodom.

Link to comment

Naravno da nisam ja menjao :)

 

Doveo sam profesionalnog elektricara (doduse lik voli malo da popije :))

 

Definitivno smo sve menjali i cupali kablove iz zidova i stavljali nove. Cak mi je i kablove od kablovske ubacio u zidove. Taj jedan steker smo iz nekog razloga preskocili. Pretpostavljam da ga nije dirao zato sto bih morao da rasturam ceo regal. Toliko je nepristupacan da cak ne uspevam ni da iskljucim produzni iz njega.

 

Ovaj problem sa naponom na uzemljenju mi se ne desava ni na jednom drugom utikacu u kuci. U krajnjem nije taj jedan utikac ni bitan. Pomenuo sam ga samo ako eventualno moze da ukaze na neki generalni problem sa uzemljenjem u kuci.

Edited by katamaran
Link to comment

Iiii rođače, napon preko uzemljenja :huh:

Nisam stručnjak ali mislim da to traži ozbiljnu istragu i intervenciju.

Pamtim tu kombinaciju i nisam se proveo dobro. Switch koji sam uključio još manje.

Link to comment

Za divno cudo nista nije crklo a jako dugo su mi preko tog produznog bili ukljuceni komp i klima. Jedino sam provalio da nesto nije u redu po peckanju struje kad dotaknem kuciste od kompa i spoljnu jedinicu od klime. Mal se nisam slogirao kad se upalila glimerica prislonjena na stranicu kucista :)

 

Da se ovo desava na vise od jednog stekera naravno da bih zvao elektricara ali me ovako mrzelo da se zezam. Jedino tu vise ne ukljucujem potrosace koji imaju uzemljenje. Inace je taj problematicni steker star vise decenija i moguce da je u startu nesto zeznut.

Edited by katamaran
Link to comment

A sprovodio je u isto vreme struju i kablovsku i voli da cvrcne pomalo :lolol:

Premerite vi i napon na dolaznom od kablovske.

 

takođe, nisam električar no mi samo miriše na tu stranu, može biti ipak samo neispravan risiver od kablovske, i to treba zameniti, ovako nabadati i nervirati se i ulaziti u razne neproverene priče, nije dobro, samo gubiš vreme i živce.

Link to comment

Naravno da sam ga drzao treznog dok radi :)

 

Sta je problem sto je i kablovsku sproveo u isto vreme? Sad gledam da slucajno nije spustio kablove od kablovske kroz iste kanale kao i strujne ali su definitivno odvojeni.

 

Trebalo bi da je dobro odradio posao jer covek vazi za dobrog elektricara sa jako velikim iskustvom.

 

takođe, nisam električar no mi samo miriše na tu stranu, može biti ipak samo neispravan risiver od kablovske, i to treba zameniti, ovako nabadati i nervirati se i ulaziti u razne neproverene priče, nije dobro, samo gubiš vreme i živce.

 

 

Zamena risivera mi je jedan od sledecih koraka koje imam u planu ako ne resim.

 

Risiver mi je odavno sumnjiv al sam tek ovih dana definitivno utvrdio da cela ova prica ima neke veze sa njim.

Edited by katamaran
Link to comment

A sprovodio je u isto vreme struju i kablovsku i voli da cvrcne pomalo :lolol:

Premerite vi i napon na dolaznom od kablovske.

 

То кад дрмка струја са кућишта, ау, имао сам случајева код муштерија, ихај. Углавном због лоших продужних каблова.

 

Унимер у шаке... од нуле до фазе треба да има свих 220, од фазе до уземљења исто 220, од нуле до уземљења нула. Успевао сам да измерим и 105/115 уместо 220/0...

 

Е сад терати узводно, од зида па на сваку утичницу до уређаја, па се замени деоница на којој је квар и готово. И не узимати кинеске продужне, по правилу жица унутра није ни 1,5 него 0,75. Домаћи су атестирани, бар тако ми вели мој дућанџија. Мерио, ради.

Link to comment

Slažem se dragi kolega. Nego sam razmišljao u pravcu neke indukcije, dovoljne da mu okine zaštitu ili tako nešto, ali to je ovde malo verovatno.

Link to comment

Struja je drmala samo dok je komp bio ukljucen u produzni koji ide iz tog stekera. Komp i klimu sam prebacio na drugu uticnicu i nema vise nikakvih problema.

 

не узимати кинеске продужне

 

Sumnjam da mi oni mozda i prave probleme sa televizorom i risiverom al mi nema previse logike jer nisu jaki potrosaci. LCD sam prebacio direktno u zid a za risiver cu videti da uzmem kvalitetniji produzni. Imam jedan ljudski sto ga koristim za stari komp a njega ionako jako retko palim pa cu eksperimentisati par dana sa njim.

 

Poslednja teorija ovih iz servisa je da mi mozda usb fles pravi probleme. Jos moje teorije ispadose realnije od njihovih :)  Hteo sam da kupim regulator napona ali mi je majstor rekao da ne bacam pare jer ti televizori imaju nesto jako dobro za regulisanje napona. LCD je LG i nije neki Fox, Vox ili nesto slicno.

Edited by katamaran
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...