Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

APC je firma :)

 

ovako, kod nas ima jako puno loših UPSova, neprekidljivih izvora energije?

 

 

Šta je tu problematika, stabilizaciju napona bi trebali da rade ali...nisam siguran kako to rade, posebno jeftiniji uređaji, skuplji UPS rade i stabilizaciju i još pride daju obezbeđenje od nestanka energije, ali i koštaju prilično. Takođe nisam najsigurniji kako bi to radili sa neispravnim baterijama iako je punjenje odvojeno.

 

Zašto sam ja onda preporučio regulator napona a ne UPS, to je uređaj koji ne može da ti pomogne ako ti često i naprasno nestaje struje, ali može ako imaš varijacije napona, dizajniran je da to radi, kompletan sklop je masivan i siguran. Daje kvalitetnu sinusoidu,  APC je dobra firma, i ovo je relativno dobra cena.

 

Postoje razne teorije kako i zašto treba koristiti ovo ili ono, ali što se dublje ulazi u materiju to stvari postaju manje jasne a novčanik prazniji.

 

Uzgred, mislim da taj uređaj sa snimka kod nas ima četiri ona kompjuterska konektora, IEC320 valjda.

Link to comment

Pojasnio Wall :)

 

Nije mi problem nestajanje struje nego mi lcd tv vileni. Posle nekog vremena (mesec-dva dana) pocne da se restartuje u nedogled. Odnesu ga u servis i tamo radi najnormalnije.

 

Sutra mi dolazi i majstor da vidi na licu mesta sta se desava. Moguce da je napon problem.

 

30 evra cu da dam al ne i nesto znacajno preko. 55k za tv + 16 za zamenu main boarda (pitanje da li je uopste trebala da se menja posto su simptomi i sada maltene potpuno isti) i svaki cas se kvari. A kvar uvek isti -samo odjednom krene da se restartuje u nedogled.

 

Uzgred, mislim da taj uređaj sa snimka kod nas ima četiri ona kompjuterska konektora, IEC320 valjda.

 

Koliko vidim na snimku ima 3 obicne uticnice (0:10)

 

edit: po google images u vecini slucajeva (ne bas u svim) ima te kompjuterske konektore. Onda mi trebaju i neki specijalni kablovi ili adapteri?

Edited by katamaran
Link to comment

Već pisao.

Sličan problem s jednim pc-jem.

Menjali sve i svašta (samo za test) i na kraju glupi osigurač.

Ostali potrošači™ se normalno ponašali ali pc-ju nije prijalo.

Link to comment

Osigurac? Ni ja nemam nikakav problem sa ostalim uredjajima. Najnormalnije mi rade i novi komp i matora konfiguracija bas u toj sobi gde stoji lcd. Mada i ona ima dobro napajanje jer sam na nju prebacio staro chieftec 350w sa novog kompa kad sam za njega morao da uzmem jace.

 

edit: cuo sam se sa covekom koji prodaje i ovaj konkretan uredjaj definitivno ima ona 4 kompjuterska prikljucka. Za tv mozda i nadjem neki zenski na oba kraja ali bi mi za risiver trebao i neki adapter? 

 

ne znam da li da uzmem ovaj ili da dodam 20 evra i uzmem novi sa garancijom.

Edited by katamaran
Link to comment

Sta da radim sa potrosenim kertridzom za toner za laserski stampac? Glupo mi samo da ga zafrljacim samo u kontejner. Ima li negde da mogu da odnesem to na neku reciklazu?

Link to comment

Ako imaš neku lokalnu radnju koja radi popravku fotokopira i/ili štampača i sl. može se desiti da će rado uzeti prazan toner, jerbo mogu da ga koriste za delove ili napune i prodaju...u suprotnom se raspitaj ko u vašem gradu radi reciklažu i da li uzimaju tonere. Svakako ne bi trebao da se baca, taj prah je prilično nezgodan. Samo što ljudi to frljaju kako ko stigne.

Link to comment

da li postoji mogućnost si ulogovan na gmail, a da istovremeno nisi na ulogovan na youtube?

 

idu mi na k, YT me non stop pita da dopunim podatke, napišem pravo ime, itd...

 

neću.

Link to comment

@banacanin: koliko znam ne, mada mozes da koristis private :naughty:  browsing za youtube.

 

@indi: već skoro 24h :D

surova je istina da sam se ugojio 4kg od kako vas ne čitam pa sam iz zdravstvenih razloga morao da se vrnem :lolol:

Link to comment

je l' to google i zvanicno ubio gmail notifier?  <_<

citao sam najave a vec nekoliko dana mi prijavljuje cannot connect to your mailbox.

a to mi je uz reader bila omiljena stvarcica. govnari, jebala ih modernizacija.

Link to comment

@banacanin: koliko znam ne, mada mozes da koristis private :naughty: browsing za youtube.

 

 

Meni se to jedno vreme stalno dešavalo.

 

Послато са WЦ шоље усинг БВК

Link to comment

Jel postoji neka naponska zastita koja se stavi na hdmi kabl kao sto postoji za antenu? Skoro sam sto posto siguran da mi risiver od kablovske zeza lcd a ne bih jos da ga menjam.

 

Jel moguce izmeriti napon na hdmi kablu? Ovaj moj "majstor" sto mi je merio unimerom uticnice po kuci (stabilnih 230 V) kaze da ne moze. Sad nesto guglam i vidim da ljudi pominju voltazu na hdmi kablu.

 

http://www.tivocommunity.com/tivo-vb/showthread.php?t=482253

Edited by katamaran
Link to comment

Jel postoji neka naponska zastita koja se stavi na hdmi kabl kao sto postoji za antenu? Skoro sam sto posto siguran da mi risiver od kablovske zeza lcd a ne bih jos da ga menjam.

 

Jel moguce izmeriti napon na hdmi kablu? Ovaj moj "majstor" sto mi je merio unimerom uticnice po kuci (stabilnih 230 V) kaze da ne moze. Sad nesto guglam i vidim da ljudi pominju voltazu na hdmi kablu.

 

http://www.tivocommunity.com/tivo-vb/showthread.php?t=482253

 

E, jedino ako majstor nije unimerom utvrdio da je napon stabilan.

Drugo, kakav napon na HDMI kablu hoćeš da meriš? HDMI prenosi digitalni signal, dakle možeš da računaš na +-5V u na nekom pinu u nekom trenutku i to je sve, nema tu nikakvih napona koje treba meriti.

 

Ovo o čemu pišu na ovom forumu bih rekao da ima veze sa probijanjem naizmenične struje na shield kabla.

Edited by JozoMujica
Link to comment

Koliko znam na HDMI kablu ne bi trebalo da postoji napon ali se ponekad ljudima desava. Koliko sam guglao to se desi zbog problema sa uzemljenjem i debelo sumnjam da je taj problem i kod mene.

 

LCD ode u servis i kod njih radi normalno. U subotu su mi ga vratili i posle manje od deset minuta je krenuo da se restartuje. Zamenimo naponski kabl i proradi i tako je radio par minuta dok ja nisam nagazio na kabl od produznog ali je po majstoru to bila slucajnost.

 

Onda sam prebacio da tv dobija struju preko drugog produznog iz druge uticnice a risiver ostavio u staroj i tako je proradilo. Radilo je nekih sat vremena i opet se restartovao kad sam nagazio kabl od produznog tako da to definitivno nije slucajnost. Posle sam zamenio taj problematicni produzni (mada mi sa njim u drugoj sobi najnormalnije radi klima i preko njega punim lapove i mobilne) i nikako nije hteo da upali. Odnesem ga kod prijateljice par ulaza od mene i tamo upali iz prve i radio je najnormalnije (jedino mi zao sto nisam poneo i risiver)

 

Kad sam ga vratio kuci i ukljucio i tv i risiver u drugi produzni iz druge uticnice sve je proradilo i tako radi normalno jos od subote i nije se restartovao ali kod izlaska iz usb menija rasiri sliku po vertikali. To samo po sebi nije problem ali mi ukazuje da nesto nije bas 100% ok.

 

Danas sam nesto pokusao sa ukljucivanjem na razna mesta i uvek je sirio sliku ako je i risiver ukljucen. Sa ugasenim risiverom se to ne desava. Jos jedan jako cudan momenat se desio danas. Kad sam izvukao kabl od LCD-a iz uticnice restartovao se risiver iako je bio ukljucen u skroz drugi produzni. Jedino sto su bili vezani HDMI kablom.

 

Laik sam oko struje al meni deluje da tu neki napon seta preko hdmi kabla. Kad sam guglao naisao sam na vise slucajeva sa jako slicnim problemom. Sad cekam da mi se jave iz servisa da vidim sta oni misle o  ovoj mojoj teoriji. 

 

Ovo o čemu pišu na ovom forumu bih rekao da ima veze sa probijanjem naizmenične struje na shield kabla.

 

Posle sam naleteo na jos jedan slucaj sa gremlinima i naponom preko hdmi kabla i covek se godinu dana jurio sa proizvodjacem televizora i tehnicarima iz kablovske i na kraju su jedva nekako utvrdili da je bio problem sa uzemljenjem LCD-a iako je proizvodjac sve vreme tvrdio da nema sanse da je to

Edited by katamaran
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...