Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Ama jok, na moju memoriju.

 

edit:

 

Asus K53U-SX356
 
Malo detaljnije:
 
CPU:                     AMD E-350 Zacate 40nm Technology
RAM:                    2,00GB DDR3 @ 541MHz (7-7-7-19)
Motherboard:       ASUSTeK Computer Inc. K53U (P0)
Graphics:            Generic PnP Monitor (1366x768@60Hz)
                            384MB ATI AMD Radeon HD 6310 Graphics (ASUStek Computer Inc)
 
 
Čime da menjam ovaj modul?
Edited by CTale
Link to comment

Pogledaj na grafičkoj da li imaš dva izlaza za monitor koji nisu HDMI, znači ili 2 VGA ili 1 VGA i jedan DVI ili 2 DVI.

 

AKo imaš trebalo bi da možeš da vežeš.

 

Edit: Trebaće ti konvertori DVI->VGA, naravno.

 

vga_dvi_card.jpg

imam bash tako, jedan ovaj jedan onaj. srecica, bash ima da probam :D

 

Ma stavi oba monitora da zauzmu ceo sto, a priključi samo jedan. Kad te neko pita zašto držiš dva, a koristiš samo jedan, objasniš kako crkavaju naizmence - jedan radi dok radi - kad leti ugreje neće ni da se uključi (a ako i uključi, onda zuji). A drug kad se dovoljno ugreje počne da podrhtava, ali hoće da upali i leti. To propratiš komentarom da je u pitanju najverovatnije hladan lem ili da se naduo (a moguće i iscureo) neki kondenzator.

koji si ti lik! :D

 

fala dechaci, srcad ste :lolol:

Link to comment

@ctale:

Pa je l' ti stigla i da li radi?

Najčešće u takvim slučajevima radi, bitniji je radni napon nego brzina, mada mi se desilo na dellu sa prvom generacijm i5 da 1333 ne radi sa bratskom 1333, isti proizvođač, samo ne radi, probao i SS i DS.

 

U najgorem mogućem slučaju izvadićeš tu od 2 i staviti jednu od 4 i to bi trebalo da radi.

Preporuka - prvo uflešovati najnoviji bios za taj model pa onda probati memoriju, ume da pomogne.

 

@il: hvala

Edited by Vapad
Link to comment

Pozdrav Vapade i dobrodošao, evo jedna zagonetka za povratak. :D

 

Postoji nešto što me već godinama izjeda, ali sam sada rešio da izađem sa tim na kraj.

 

Dakle, imam mrežu od više kompjutera. Problem je jednostavan, što ne mogu da pristupim šerovanim particijama preko mreže, sa jednog na drugi računar.

 

Šta sam uradio u tom smislu?

 

- računari su u istoj wokrgrupi, mreža ih redovno prepoznaje

- IP opseg je od 192.168.0.11-22

- Šerovao particiju. U "share permissions"ima za particiju je "everyone" i čekirao sam full control, change pored read

- šaljem u attachmentu screen shoot kako sam podesio advanced network sharing, isto podešeno za home i za public profile.

 

Mislim da je to to, ne znam što mi ne da pristup, užasno me to nervira. Samo kaže you do not have permissions.

 

 

Edited by Glas RazumaN
Link to comment

Kreiraj usera na kompjuteru gde je šerovan folder/particija, onda tom useru dozvoli pristup i pomoću tog usera onda i pristupi šerovanom folderu, to bi već moralo da radi :)

 

Edit: Sad vidim da bi trebalo da bude dovoljno i da dodaš Everyone na Security tab, pošto je kod tebe verovatno podešeno samo na Sharing tabu :)

Edited by Time Crisis
Link to comment

 

Edit: Sad vidim da bi trebalo da bude dovoljno i da dodaš Everyone na Security tab, pošto je kod tebe verovatno podešeno samo na Sharing tabu :)

 

Radi, radi, radiiiiii.... :Hail: :)

 

 

Da li postoji isti user na svim racunarima sa dodatom sifrom?

 

Nema usera, osim defaultnog.

 

Neće i bez passwd-a. Mislim...

 

 

Poskidao sam sve pasworde i sl.

 

Sve u svemu rešeno. :)

Edited by Glas RazumaN
Link to comment

wb Vapade :)

 

Da uletim i ja sa pitanjem  :D

 

Da li su svi ovi produzni ujedno i stabilizatori napona?

 

http://www.itsvet.com/proizvodi/kriterijum/comp_comp_surgearrest/top50/asc

 

Sto je najgore imam negde u supi ovako nesto al pojma nemam da li je to ispravno

 

https://www.kupujemprodajem.com/Stabilizator-Napona-220-V-10939871-oglas.htm?filter_id=80352

 

LCD me svaki cas zeza pa posle u servisu radi normalno.

Link to comment

ovo prvo nikako nije stabilizator napona, ovo drugo svakako jeste, mada ne baš u najsjajnijem stanju.

Pogledaj negde da li ima APC line-r proizvoda.

Link to comment

Zbunili su me na itsvet zato sto su celu tu kategoriju nazvali stabilizatori napona. Ima da se nadje stabilizator kao ovaj sa kupujem -prodajem (u daleko boljem stanju naravno) al mi to ne zvuci preterano pouzdano.

 

UPS-ovi isto peglaju napon? Mogu da uzmem neki sa neispravnom baterijom? Nije mi bitno da radi kad nestane struje vec iskljucivo peglanje napona 

 

Mada i ja trcim pred rudu. Videcu sta ce mi sutra reci majstor.

 

 

Pogledaj negde da li ima APC line-r proizvoda.

https://www.kupujemprodajem.com/Korektor-napona-APC-LE1200I-LineR-1200VA-10819328-oglas.htm?filter_id=85114

 

Ovako nesto?

 

Snaga 1200VA

 

Sad sam nesto guglao i cini mi se da je ovo i previse za LCD. Jel bih na ovo mogao da nakacim i risiver od kablovske koji je vezan sa televizorom preko HDMI kabla?

 

I taj risiver mi je prilicno sumnjiv da mi on ne pravi probleme.

 

edit: kolko vidim ima tri stekera pozadi a mislim da je ovo i vise nego dovoljno snage. Uzecu verovatno ovo ako je stvatno napon problem

 

 

www.youtube.com/watch?v=sJD1U90zRzs

 

 

 

edit: da napomenem da ne znam razliku izmedju UPS i APC i da sam totalni laik kad je ova problematika u pitanju.

Edited by katamaran
Link to comment

@ctale:

Pa je l' ti stigla i da li radi?

Najčešće u takvim slučajevima radi, bitniji je radni napon nego brzina, mada mi se desilo na dellu sa prvom generacijm i5 da 1333 ne radi sa bratskom 1333, isti proizvođač, samo ne radi, probao i SS i DS.

 

U najgorem mogućem slučaju izvadićeš tu od 2 i staviti jednu od 4 i to bi trebalo da radi.

Preporuka - prvo uflešovati najnoviji bios za taj model pa onda probati memoriju, ume da pomogne.

 

@il: hvala

Hm.. Nije.

 

Kod jednih mi je problematično da odem, a drugi još nisu našli polovnu za probu. Treći i dalje istražuju kompatibilnost.

Link to comment

Zbunili su me na itsvet zato sto su celu tu kategoriju nazvali stabilizatori napona. Ima da se nadje stabilizator kao ovaj sa kupujem -prodajem (u daleko boljem stanju naravno) al mi to ne zvuci preterano pouzdano.

 

UPS-ovi isto peglaju napon? Mogu da uzmem neki sa neispravnom baterijom? Nije mi bitno da radi kad nestane struje vec iskljucivo peglanje napona 

 

Mada i ja trcim pred rudu. Videcu sta ce mi sutra reci majstor.

 

 

https://www.kupujemprodajem.com/Korektor-napona-APC-LE1200I-LineR-1200VA-10819328-oglas.htm?filter_id=85114

 

Ovako nesto?

 

 

Sad sam nesto guglao i cini mi se da je ovo i previse za LCD. Jel bih na ovo mogao da nakacim i risiver od kablovske koji je vezan sa televizorom preko HDMI kabla?

 

I taj risiver mi je prilicno sumnjiv da mi on ne pravi probleme.

 

edit: kolko vidim ima tri stekera pozadi a mislim da je ovo i vise nego dovoljno snage. Uzecu verovatno ovo ako je stvatno napon problem

 

 

www.youtube.com/watch?v=sJD1U90zRzs

 

 

 

edit: da napomenem da ne znam razliku izmedju UPS i APC i da sam totalni laik kad je ova problematika u pitanju.

Uninterruptible Power Supply

American Power Corporation

 

Brijač

Gillette

:)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...