Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Zbog nove brzine neta od provajdera sam danas dobio cisco epc 3925 

 

http://www.cisco.com/web/consumer/support/modem_DPC3925.html

 

Svi kazu da je njegov wireless krs pa sam ga u startu iskljucio i nakacio ga na moj stari tp link ruter.

 

Treba li sad mozda da odradim port forwarding? Probe radi skidam neki torent i down ide normalno dok se jedino taj fajl uploaduje.

 

Dole desno imam zelenu ikonicu i pise

network ok

 

your network connection is working as it should

 

Par fajlova je na trenutak probalo sa up protokom ali ne moze da prebaci 0.1-0.5 i maltene odmah prestane.

 

edit: down je gotow i dalje se samo taj fajl uploaduje

 

gledam opcije od 3925 i nasao sam da je UPnP na disable.

 

edit 2:Posle dobrih 15-20 minuta poceo je da se uploaduje i neki drugi fajl.

Edited by katamaran
Link to comment

Nema Vapada, ali neko bi mogao znati:

 

Na Asus K53U po specifikacijama imam 2GB DDR3 1066 MHz SDRAM, na SO-DIMM socket-u.

 

Fali mi još memorije, debelo štuca Win7 64, a od dobavljača dobijam odgovor da od SO-DIMM memorija mogu da se nabave jedino na 1333 i 1600MHz

 

Da li bi ovaj Asus (AMD) svario 4GB na 1333 MHz?

 

edit: zvao sam Asus podršku, po njima ne može ni jedna druga sem 1066.

 

Menjam pitanje u potragu za bar 2GB na ovom taktu.

Edited by CTale
Link to comment

Možeš da uzmeš i bržu memoriju, tipa 1333, samo što će računar spustiti na maksimalnu brzinu koju memorijski kontroler u procesoru/čipsetu podržava.

 

Stoji da postoji mogućnost (ma kako mala bila) da se moduli neće mirisati zajedno ako uparuješ različite memorijske module (model, brzina i ostale specifikacije).

Link to comment

Ne bi ih uparivao, problem mi je sada što ovaj tvrdi (a i dobavljač napominje da možda neće raditi).

 

Ne bih išao na "probu" zbog gubljanja vremena, a moraću ako ne nađem.

Link to comment

Nemaš neki drugi laptop ili nekog ortaka sa drugim laptopom da prosto prebacite njegov modul u tvoj laptop?

 

Iskreno bi me čudilo da ne radi. Ove kapiram da žele da se ograde, ali bi me baš čudilo.

 

 

 

Edit:

Poenta je u tome da memorije nisu pravljene da rade na samo jednoj fiksnoj brzini. Procesori menjaju frekvenciju u skladu sa opterećenjem zbogradi uštede struje, a promenu frekvencije procesora treba da sluša i frekvencija memorije. Zato na samom memorijskom modulu postoji SPD eeprom čip u koji su snimljeni unapred parametri za rad na različitim frekvencijama.

 

A sami proizvođači se neretko u zvaničnoj dokumentaciji ograde i kažu "ploču smo testirali sa ovim, ovim i ovim modelom memorije" - ako bi ti sad izvadio neki šlj nekvalitetan modul i to ne bi radilo, da mogu da slegnu ramenima i kažu "mi smo testirali sa ovim i radilo je".

Edited by Razzmatazz
Link to comment

Nemam ovde, to je kancelarijski komp.

 

Ovaj iz Asusa mi je rekao da je zato što ova memorija radi na 667 (da l' je mislio na latency ili ne, ne znam), a ove druge ne i da zato nema teorije.

 

A oni sami, naravno, nemaju na stanju 1066.

Link to comment

Ni manje ni više :D Doduše, javio se tek posle 5-og zvona, malo drks.

 

Smara me da vukljam komp da probamo 1333 pa da ne radi, ništa drugo.

Link to comment

 od dobavljača dobijam odgovor da od SO-DIMM memorija mogu da se nabave jedino na 1333 i 1600MHz

 

Menjaj dobavljaca

 

Na ebayu ima 1066.

Link to comment

Cene da se smrzneš, posebno miš.

 

Pa jbg, to je najfensiji Logitechov miš. Koji i sranje uzgred budei rečeno.

 

Jebo te, oni od MX518, pokušavaju da naprave nešto bolje i svaki, ali svaki koji sam probao je imao nešto što mi je smetalo u dizajnu, ponašanju, ma bilo čemu. A probao sam ih baš dosta.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...