Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Nisam zumirao, a nisam dirao ni podešavanja za fontove. Inače je to na Win7, a na Mintu mi FF26 radi bez problema. Dešava se (brljanje) kad se skroluje. Malo sam guglao o problemu (javlja se u različitim verzijama FF-a i na razl. platformama) i izgleda da ima neke veze sa grafičkim (ili čak i Microsoft Mouse) drajverima i/ili određenim Windows update-ima. Kako bilo, problem je uz pomoć gugla rešen :)

 

 

 

type about:config in the location bar
search for  gfx.content.azure.enabled and click the line to set it to false
Link to comment

probao ovo rešenje i izgubio adres menu bar, nav. bookm. i add-on bar kada sam minim. prozor, desni klik pokazuje samo crno polje

- sreća pa sam imao 2 otvorena prozora i mogao preko drugog prozora da vratim stanje inače bih morao da ponovo instaliram ff

Link to comment

ne znam sa čime ima veze, no to su bili simptomi

- inače i kod mene su problemi počeli sa instalacijom zadnjih driver-a za vga (ati 4850) koji su popravili fps u wot-u ali zato na nekim sajtovima brljave slova, forumi rade ok

- garant je amd ubacio taj bug kako bi nas naterao da upgrad-ujemo grafe <_<

Link to comment

Имам 1 бајат проблем... инсталисао сам 5,25" флопи да бих направио места на полици, где стоји 1 кутија од ципела пуна старих дискета. Из времена кад је било много тога а дискови нису били довољно велики, изеш га. И сад има места на дисковима, дискете се подмладити неће... па ајде да то препакујем.

 

И цврц, натрчим на 1 дежави од проблема. Кад након две добре дискете турим неку која неће, после више неће ниједна. Неће чак ни нека од те прве две. Фајл систем напросто не конта да је та лоша дискета извађена и да је турена друга, па више не проверава и све ми се чини да ни неће даље, до ресета.

 

Сећа ли се неко како флопна јединица може да се натера да заборави шта је било у њој и да пристане да препозна следећу дискету?

Link to comment

Probaj (kad izvadis disketu iz drajva) iz DOS prompta da kucas recimo dir a: (ako ti je floppy a), onda bi trebao da zavrti drajv, overi da je prazan i zatrazi da ubacis novi floppy...

Link to comment

Не помаже штогод сам пробао - и да уместо ТКомандера користим истраживач прозорарж, и да деинсталишем јединицу па да натерам Прозорија да је нађе, и то из дос промпта... јок, једино да гасим/палим машину.

 

Ево управо је препознао трећу дискету. Јес да ће да је копира летњи дан до подне, ал' је бар препознао.

Link to comment

Kakva su vam iskustva sa SSHD diskovima? Ja i kolega tek danas ukapirali da smo ih dobili u novim laptopovima, što objašnjava činjenicu da nam kompovi rade nenormalno brzo. Ono što me zanima je da li će ovo da traje, ili će da crkne za godinu-dve?

Link to comment

Kakva su vam iskustva sa SSHD diskovima? Ja i kolega tek danas ukapirali da smo ih dobili u novim laptopovima, što objašnjava činjenicu da nam kompovi rade nenormalno brzo. Ono što me zanima je da li će ovo da traje, ili će da crkne za godinu-dve?

 

Turio po jedan ssd sem servera u svaki komp u kući, s tim da su podaci i dalje na drugom "konvencionalnom" disku. Ništa nije crklo do sada. Ako se pridržavaš osnovnih preporuka (isključiš za ssd defrag, indexiranje...) trebalo bi da bude sve ok. Ako vam je to jedini disk u mašini, nadam se da je dovoljno velik - jer ako nije i kreneš da ga prepuniš, možeš vrlo lako da osetiš penale po pitanju performansi.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...