Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Da nisi ti smaknuo kuler sa tog procesora da ne naleže dobro? U tom slučaju bi mašina samu sebe spasila tako što bi se ugasila da ne rizikuje pregrevanje/kvar procesora.

 

To možeš da potvrdiš tako što uđeš po paljenju u BIOS, ima tamo Health ili tako nekako sekcija, gde imaš monitoring temperatura. I ako CPU temp u kratkom roku skoči ko mutava, onda je to to.

Link to comment

Da nisi ti smaknuo kuler sa tog procesora da ne naleže dobro? 

 

Ili možda od istog isključio kablić napajanja pa se uopšte ne vrti.

Edited by Glas RazumaN
Link to comment

pokusacu to mada sumnjam posto zaista nista nisam dirao, sad cu da otvorim komp i da ga upalimm da vidim da li radi.

Link to comment

probaj da izduvaš prašinu

 

С тим што треба пре свега очистити контакте, јер се од вибрирања вртилатора слеже и постепено набије прашина у њих. Обично је довољно да се каблови ишчупају па уштекају (један по један, осим коме је баш баш досадно), као и картице. Код картица је некад било пожељно и да се контакти оперу алкохолом (може ракија)(може! вичу с другог краја).

Link to comment

Gurni ti to malo sve dublje u slotove, često se dešava da zbog loše geometrije kućišta malo poispadaju kartice prilikom tumbanja (otvaranja).

 

That's what she said... :fantom: 

Link to comment

Hvala svima, na kraju sam odneo kod careva koji mi popeavljaju kompove. Kompjuter radi, odneo sam i monitor, verovatno je tu neki problem. Mada, ne bi me cudili da sutra odjednom proradi posle cackanja, barem se nadam.

Link to comment

Nevezano za temu, mislim da ti (vam? im?) fali jedno Options -Indexes u .htaccess fajlu u folderu http://vesti.mojauto.rs/data/ i ostalima koji su niže u hijerarhiji. Sav sadržaj je dostupan za listanje.

Ne razumem ovo nikako, ne znam ništa o tim fajlovima, da li može da se pojednostavi  ako je potrebno? Da li treba (radije ne bih) nešto da preduzmem?

Link to comment

U ovaj folder treba smestiti jedan fajl, nazvati ga .htaccess (baš ovako, sa tačkom ispred), u njega upisati jedan red koji glasi:

 

Options -Indexes

 

U suprotnom, klikom na ovaj link se vidi kompletan sadržaj foldera (i svih koji su u njemu) na serveru.

 

Ako je to OK i tako treba, onda ništa ne treba dirati, mada je često u pitanju propust, pa rekoh da skrenem pažnju.

Edited by JozoMujica
Link to comment

Е, тако се то ради. Морамо и ми 'леба да једемо. :fantom:

 

ali sto na racun drugara sa foruma? :cry: mogao si da das neki savet :( (verovatno bi sjebao komp skroz i morao da kupujem novi. kad mi je ovo uspelo koriscenjem toalet papira mogu da zamislim sta bi se desilo da sam koristio alat).

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...