Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Ja, pre par godina. Sve je radilo kako treba, čak sam i sve drajvere bio našao, ali mi je sve to u nekom trenutku bilo dosadilo. Priče za malu decu: 'na Mekintošu sve brže i  bolje radi nego na PC-u'.

Link to comment

Ja planiram, ali mislim da napravim kao virtuelnu mašinu pod ESXi-jem, jer će mi trebati da isprobavam da li neki softver radi i na tome.

Eventualno, ali eventualno - ako ispadne da nije prevelika zajebancija po pitanju vremena - da uzmem potom neki stari T60 laptop i puknem ga radi šale i na to.

Link to comment

Šta će vam vmware, napravi se posebna particija, instalira na nju, napravi dual boot i gotovo.

Odn, šta će ti posebna particija i dual boot, kad imaš vmware koji radi perfektno i jednostavno...

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk HD

Link to comment

Meni treba kao virtuelna, jer na ESX-u imam VM-ove sa različitim platformama i onda tu isprobavam kompatibilnost pisane reči.

 

 

Ali kapiram da tovariš Grunf planira da to rokne na laptop ili tako nešto.

Link to comment

VMware usporava aplikacije (poredio sam brzinu izvršavanja operacija u fotošopu iz vmvare-a i W7, razlika je bila značajna) i ne radi (tj. kilavo radi) 3D grafika, osim ukoliko se u poslednjih par godina nešto nije dramatično promenilo.

 

edit: moguće je da Grunfu treba Final Cut, ne postoji verzija za PC, a program je fakat postao standard.

Edited by Anonymous
Link to comment

VMware usporava aplikacije (poredio sam brzinu izvršavanja operacija u fotošopu iz vmvare-a i W7, razlika je bila značajna) i ne radi (tj. kilavo radi) 3D grafika, osim ukoliko se u poslednjih par godina nešto nije dramatično promenilo.

 

edit: moguće je da Grunfu treba Final Cut, ne postoji verzija za PC, a program je fakat postao standard.

Da, 3d nije dobar preko vmwarea...

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk HD

Link to comment

Znajući Grunfa, treba mu da gleda gole ženske.

 

 

 

VMware ima spori I/O - na istom hardveru stari VMware Server 2.x je primetno sporiji od Workstationa, a od ovoga je još brži ESX, jer je "bare metal" instalacija, tj. nema "ispod njega" još jedan operativni sistem, odnosno još jedan fajl sistem sa fragmentacijama, align problemima i ostalim. Ako međutim ESX-u podmetneš nešto brže od desktop diska, onda i ta priča pada u vodu. ESXi podržava putem VMdirectPatha gpgpu, tj. cuda i opencl iz virtuelne mašine rade kao na native mašinama (uz mali overhead). Ali za to treba hardver da podržava neke stvari, od VT-d od Intela (odnosno iommua kod amd-a) do grafičke. Ali to više nisu stvari za igranje.

Link to comment

Sad valjda sav hardver podržava Vt-d.

 

Ja sam pokušavao da se igram sa Citrix Xen-om, naslušao sam se bajki o njemu, ali nigde nisam uspeo da ga nateram da proradi, uključujući i neki dobar Asusov server, veoma je izbirljiv izgleda.

 

Da li si njega probao, zanimaju me iskustva.

Link to comment

Znajući Grunfa, treba mu da gleda gole ženske.

 

 

 

VMware ima spori I/O - na istom hardveru stari VMware Server 2.x je primetno sporiji od Workstationa, a od ovoga je još brži ESX, jer je "bare metal" instalacija, tj. nema "ispod njega" još jedan operativni sistem, odnosno još jedan fajl sistem sa fragmentacijama, align problemima i ostalim. Ako međutim ESX-u podmetneš nešto brže od desktop diska, onda i ta priča pada u vodu. ESXi podržava putem VMdirectPatha gpgpu, tj. cuda i opencl iz virtuelne mašine rade kao na native mašinama (uz mali overhead). Ali za to treba hardver da podržava neke stvari, od VT-d od Intela (odnosno iommua kod amd-a) do grafičke. Ali to više nisu stvari za igranje.

Jebote, i ja ovde razumem jedno trecinu termina, a kao imam neke veze s time.

Link to comment

Hoće da kaže da je to virtuelizacija na nivou hardvera (BIOS-a), tu se kolju Sphere i Xen, mada i Microsoft ima neku, nisam probao, pa se na nju kače OS-ovi, za razliku od standardne (recimo VMware), gde ide prvo OS, pa onda VM, pa onda razni OS-ovi.

 

Ova prva iz je iz očiglednih razloga bolja, ali je hardverski zahtevnija.

Edited by Anonymous
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...